Komunikat dot. programów rocznej działalności specjalnoś

forum Wydziału Specjalności GK ZHP
ODPOWIEDZ
19kldh
Stały bywalec
Posty: 3888
Rejestracja: 27 maja 2002, 09:19
imię i nazwisko: Czesław Przybytek
stopień instruktorski: hm
stopień harcerski: HR
Hufiec: Kraków-Krowodrza
Chorągiew: Krakowska
organizacja: ZHP
Kontakt:

Post autor: 19kldh » 26 sie 2011, 07:56

Przypominamy iż 01 września 2011 wchodzi w życie Uchwała Głównej Kwatery ZHP nr 57/2011 z dnia 12 maja 2011 r. w sprawie zatwierdzenia „Zasad pracy specjalności w jednostkach harcerskich”

W związku z tym, w dniach 01-30.09.2011 jednostki które chcą być uznawane za specjalnościowe muszą złożyć do właściwych inspektoratów (za pośrednictwem Wydziału Specjalności GK ZHP) swój program rocznej działalności specjalnościowej.

Program musi spełniać "minima" "szczegółowych kryteriów" [danej specjalności], tzn.
- każda harcerska jednostka [danej specjalności] ubiegająca się o nadanie/utrzymanie miana [danej specjalności] powinna:

* corocznie zorganizować przynajmniej jedną formę szkoleniową oraz przynajmniej jedną formę popularyzacji z zakresu [danej specjalności],

* utrzymywać stałą współpracę z organizacją lub instytucją zajmującą propagowaniem [danej specjalności] lub szkoleniem w [danej specjalności],

* utrzymywać stały kontakt z Inspektoratem [danej specjalności] GK ZHP lub upoważnionym Inspektoratem [danej specjalności] właściwej KCh ZHP,

* zadbać aby każdy członek drużyny, corocznie, zdobył co najmniej 1 sprawność [danej specjalności] lub uprawnienie specjalistyczne z zakresu [danej specjalności].

Przypominamy także o wymogach dotyczących kadry specjalnościowej które muszą być uwzględnione w programie, tak by po realizacji programu jednostka mogła zostać uznana za specjalnościową (otrzymać miano).

Drużynowym drużyny specjalnościowej powinien być instruktor ZHP lub członek ZHP z otwartą próbą na stopień przewodnika, posiadający wiedzę i umiejętności z danej specjalności, udokumentowane ukończeniem kursu specjalistycznego lub uprawnieniem państwowym. W przypadku, kiedy drużynowy nie posiada takich kwalifikacji, w drużynie powinien być specjalista danej specjalności - szef wyszkolenia specjalnościowego.

Przewodniczącym klubu specjalnościowego powinien być instruktor ZHP posiadający wiedzę i umiejętności z danej specjalności, udokumentowane ukończeniem kursu specjalistycznego lub uprawnieniem państwowym. W przypadku, kiedy przewodniczący nie posiada takich kwalifikacji, w klubie powinien być specjalista danej specjalności – szef wyszkolenia specjalnościowego.

Dlatego w przesłanym programie muszą znajdować się informacje umożliwiające ocenę czy w programie uwzględnione są w/w wymogi.

Programy należy przesyłać na adres: kryteria.specjalnosci@zhp.pl

Jeżeli w dniu poprzedzającym wysyłkę programu dana specjalność będzie już posiadać, zatwierdzone przez Kierownika Wydziału Specjalności GK ZHP szczegółowe kryteria danej specjalności, program musi uwzględniać także ewentualne dodatkowe wymagania tam zawarte.
Dlatego, bezpośrednio przed wysyłką, należy zapoznać się z aktualnymi informacjami na stronie internetowej Wydziału Specjalności GK ZHP - http://www.specjalnosci.zhp.pl

Kierownictwo Wydziału Specjalności GK ZHP
hm. Czesław Przybytek HR
http://19kldh.pl
tel. 519-160-185

Mysiek
Stały bywalec
Posty: 584
Rejestracja: 28 sie 2006, 13:28
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Mysiek » 15 lis 2011, 14:30

Witam

Minęło 1,5 miesiąca od terminu "0" na wysyłanie raportów, ciężko powiedzieć czy cokolwiek się dzieje w temacie nie mając żadnych potwierdzeń, że chociażby raport dotarł.


Wiadomo coś już, chociażby ile jest drużyn specjalnościowych?
"Nie kłaniać się nikomu i nigdy bez potrzeby" - J.Piłsudski


www.82odh.fora.pl

panwac
Stały bywalec
Posty: 653
Rejestracja: 13 lip 2002, 20:11
Lokalizacja: HKW "Dal"
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: panwac » 16 gru 2011, 19:41

Raporty specjalności wodnej z Łodzi były przesyłane za pośrednictwem zespołu pilota. W mailu zawarłem prośbę o potwierdzenie otrzymania przez adresata każdej paczki materiałów i takie do mnie dotarło.

Na podstawie materiałów otrzymanych (oraz wiedzy, które z istniejących drużyn wodnych nie dopełniły obowiązku - mając tryb planowania pokrywający się z rokiem kalendarzowym a nie szkolnym nie zaskoczyły na razie z tematem) przewiduję, że w mojej chorągwi jest 21 drużyn wodnych. Choć nie wykluczam, że powstają własnie nowe, a kadra jeszcze nie dotarła do pilota i zespołu... ;)
hm. Piotr Nowacki kpt.j.
instruktor Zespołu Pilota Chorągwi Łódzkiej ZHP
instruktor Retmanatu Hufca Łódź-Polesie - HKW "Dal"
WODNIACY | SZANTOWIĄZAŁKA | WENECJA

ODPOWIEDZ
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Harcerskie specjalności”