Zbiórka o pracy w grupie

Wydział Starszoharcerski harcerzestarsi.zhp.pl
ODPOWIEDZ
cypis94
Nowicjusz
Posty: 37
Rejestracja: 10 lut 2010, 07:41
Lokalizacja: 8 DHS "Eureka"
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: cypis94 » 01 cze 2010, 14:19

Poszukuję pomysłów na zbiórkę o pracy w grupie, tym że żaden człowiek nie jest samotną wypsą i że w grupie można dużo więcej osiągnąć niż samemu. Jeśli ktoś ma jakieś pomyłsy niech napisze, będę wdzięczny.

Dyzma
Użytkownik
Posty: 59
Rejestracja: 19 mar 2010, 00:39
Lokalizacja: 13 ŚDH MANDRAGORA
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Dyzma » 19 cze 2010, 19:56

1. wyczytałem gdzieś fajny pomysł na taką okazję, odnosił się chyba do RD... Dzielisz harcerzy na dwie ekipy i wysypujesz po między nimi klocki lego (lub inne) zadaniem ich jest zbudowanie jak najwyższej wieży.
Zazwyczaj dwie grupy rywalizują pomiędzy sobą podbierając sobie klocki itp., dlatego przy podsumowaniu gry trzeba zwrócić im uwagę na jedną oczywistą rzecz...

2. Poszukaj w google tzw. testu pustynnego, zadanie to odnosi się do planowania działań indywidualnych i wspólnych oraz pozwala stwierdzić kto "przewodzi" grupie, a kto daje się bezwiednie nieść...
pwd. Tomasz Mika
Powiatowy Związek Drużyn w Świdniku
13 Świdnicka Drużyna Harcerska "Mandragora"
www.mandragora.swidnikzhp.pl

Bianka
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: 13 wrz 2008, 19:42
Lokalizacja: 64 RDHS
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Bianka » 28 sie 2010, 20:20

Zadanie, które uczyło u nas pracy w grupie wyglądało następująco: harcerze stawali ścieśnieni siebie jak najbliżej - w miarę możliwości wszyscy zwróceni w jedną stronę :). Obwiązywało się ich liną dookoła - jak najciaśniej. Jak byli już obwiązani, to ich zadaniem było razem w tej grupie minąć jakieś przeszkody (np. przejść pod siatką na boisku do siatkówki), bądź przejść przez furtkę. Bez pracy zespołowej tam się nie obejdzie. Inaczej będzie bolało :). Wiem z doświadczenia :)
Harcerski Klub Żeglarski Hufiec Radom-miasto
"Woda nie stawia oporu. Woda płynie. Gdy zanurzasz w niej dłoń, jedynie czujesz pieszczotę. Woda to nie mur, nikogo nie zatrzyma. Lecz woda zawsze podąża tam, dokąd chce, i na koniec nic jej się nie oprze. Woda jest cierpliwa. Kropla wody drąży skałę." (Najada do swojej córki Penelopy)

Klakson
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: 19 sie 2010, 15:17
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Klakson » 29 sie 2010, 18:28

Albo takie ćwiczenie :) Każdej osobie przydzielamy numer (poprzez odliczanie) i dany numer wiąże się z jakąś funkcją, np. 1 - lider, 2 - ma zawiązane oczy, 3 - nie może się odzywać, 4 - skacze na jednej nodze, itd... Następnie wyznaczamy grupie jakieś zadanie do wykonania. Np. ustawić się w rzędzie wg daty urodzenia. I tutaj rola lidera oraz innych członków grupy, aby sobie wzajemnie pomagać i nikogo nie pominąć, wiadomo, że osoba, która nie może mówić musi inaczej przekazać datę swoich urodzin, a ten, który nic nie widzi - sam nie ustawi się we właściwym miejscu.

ODPOWIEDZ
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Harcerze starsi”