Odznaczenia Harcerskie- Odznaczenia Państwowe

regulaminy i instrukcje w ZHP, propozycje zmian
ODPOWIEDZ
sq5vja
Użytkownik
Posty: 73
Rejestracja: 27 gru 2004, 15:44
Lokalizacja: HKŁ SP5ZIP
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: sq5vja » 26 sie 2010, 21:06

Druhny i Druhowie
zapytanie formalne. Jakim systemem wartości kierują się nasze władze harcerskie wnioskując o odznaczanie instruktorów krzyżem za Zasługi dla ZHP czy odznaczeniami państwowymi (wręczonymi m. in. w czasie Zlotu 100 Lecia Harcerstwa Polskiego) czy prosty szeregowy drużynowy drużynki gminnej otrzymał takie wyróżnienie czy są to odznaczenia wnioskowane dla kadry chorągwi i jej kolesiarskich przyjaciół?

StaryWilk
Stały bywalec
Posty: 2830
Rejestracja: 28 lut 2003, 13:47
Lokalizacja: Biały Szczep
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: StaryWilk » 27 sie 2010, 09:12

Jarku, podejrzewam, że w dużej mierze zależy to od środowiska, jeśli chodzi o dobór kandydatów. Ale "schody" zaczynają się już poza związkiem. Otóż obowiązuje żelazna zasada........ kolejności odznaczenia. Kancelaria Prezydenta rozpatruje stosowne formularze pod kątem poprawności przygotowania / żadnych braków/, sprawdzenia w rej. skazanych /sic !/ i może jeszcze czegoś ;)
Natomiast decyduje o randze odznaczenia prosty fakt - kolejność nadawania !
I tak, żeby dostać brązowy KRZYŻ zasługi, trzeba mieć najwyższe odznaczenie regionalne, resortowe/związkowe/. Dalej jest tak samo - srebrny, złoty Krzyż, i kolejno Kawalerski, Oficerski OOP....Czyli, "budowanie" ścieżki do efektownych baretek na mundurze / :D/ trzeba zaczynać od podstaw - od naszego Krzyża za zasługi dla ZHP.
I TU CHYBA /?/ KRęGI DRUŻYNOWYCH W HUFCACH MAJĄ POLE DO POPISU / MAM NADZIEJę/ , a nie kolesiostwo.
I jeszcze jedna uwaga, w naszej "kombatanckiej rzeczywistości" najłatwiej wnioskować
o odznaczenia weteranów, bo po pierwsze mają już zaawansowane zbiory :), a po drugie, jeśli są w zgodzie z poprawną przeszłością, to czasy "minione" w otrzymanych odznaczeniach "się liczą". Cóż w końcu mamy chyba 3 tysiące haemów........z przeciętną wieku starczoharcerską.
Ostatnio zmieniony 21 wrz 2010, 13:13 przez StaryWilk, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Regulacje prawne”