Komunikat Naczelnictwa Poczt Harc. WS GK ZHP nr 15 / wrzesie

forum Poczt Harcerskich
ODPOWIEDZ
PH 101 Lomża
Użytkownik
Posty: 70
Rejestracja: 20 wrz 2007, 20:07
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: PH 101 Lomża » 27 wrz 2009, 19:40

Komunikat Naczelnictwa Poczt Harc. Wydz. Spec. GK ZHP nr 15 / wrzesień’09

Druhny i Druhowie!
Naczelnicy Poczt Harcerskich!

Pozwólcie, że tradycyjnie, w swoim i Waszym imieniu złożę serdeczności z okazji Imienin - Solenizantom i kolejnych rocznic Urodzin - Jubilatom z ostatnich i nadchodzących miesięcy:
dh. Roman E. Kaczmarek, im. – 09.08 (PH Szczekociny)
dh. Jan Gudelis – 16.08 (PH Mrągowo)
dh. Kamila Olchawska, im. 16.09 – ur. 18.08 (PH Kraków-Nowa Huta)
dh. Alina Nowak – 18.08 (PH Sochaczew)
dh. Zygmunt Skalski – 21.08 (PH Tomaszów…)
dh. Aleksander Michalak - 27.08 (PH Wałbrzych)
dh. Urszula Bugaj, im.21.10 – ur. 31.08 (PH Otwock)
dh. Andrzej Chachaj – 08.09 (PH Dąbrowa Górn.)
dh. Kazimierz Dziedzic – 25.09 (PH Kraków)
dh. Jacek Borowiec – 30.09 (PH Bytom)
dh. Zbigniew Mazur – 01.10 (PH Oława)
dh. Teresa Reichert, im. 03.10 (PH Chojnów)
dh. Zenon Doruch – 09.10 (PH Wrocław – Harcownicy)
dh. Janusz Czyż – 13.10 (PH Szczecin)
dh. Jan Bochenek – 15.10 (PH Rybnik)
dh. Tadeusz A. Sasin, im. – 28.10 (PH Tłuszcz)
dh. Tadeusz Zipser, im. 28.10 – ur. 13.09. (PH Stalowa Wola)
dh. Tadeusz Momot, im.28.10 (PH Puławy)
dh. Tadeusz Uliński, im. 28.10 (PH Wrocław – Szaniec)
i innym, którzy do tej pory nie zdążyli jeszcze dokonać aktualizacji swoich danych (właśnie mija 750 dni od Kokotka…)

Uprzejmie informuję, że Naczelniczka ZHP – hm. Małgorzata Sinica, doceniając piękny i pełen doniosłych osiągnięć wydawniczo-wychowawczych czas pocztowej służby, do poniższych naczelników PH, obchodzących swoje jubileusze w roku 95-lecia trwania naszej Specjalności, skierowała na moje ręce listy gratulacyjne.
Oto lista wyróżnionych:

15 lecie - 123 Bytom – pwd. Piotr Borowiec,
15 lecie - 122 Skawina – hm. Marek Bieżanowski HR,
20 lecie - 101 Łomża – hm. Henryk F. Karwowski HR,
25 lecie - 40 Częstochowa – hm. Bogusław Stanisz,
25 lecie - 59 Stalowa Wola – hm. Tadeusz Zipser,
25 lecie - 65 Parczew – hm. Władysław Tryniecki,
35 lecie - 11 Nowa Huta – hm. Jerzy Kujawski,
35 lecie - 12 Lublin – hm. Mirosław Rojek,
45 lecie - 5 Rybnik (reaktyw.) – phm. Jan Bochenek,
50 lecie - 1 Gdańsk (reaktyw.) – hm. Wojciech Konieczny,

… korzystając z okazji, niżej wymienieni - Naczelniczka i Naczelnicy PH zostali również wyróżnieni listami gratulacyjnymi za owocną służbę i aktywność ponad przyjętą normę oraz rzetelną rokroczną sprawozdawczość:

– hm. Józef Grabarczyk z PH 2 Szczecin
– hm. Jan Gudelis z PH 7 Mrągowo,
– hm. Tadeusz Uliński z PH 28 Wrocław "Szaniec"
– hm. Jan Tomaszewski z PH 52 Toruń,
– hm. Urszula Bugaj z PH 75 Otwock,
– hm. Zbigniew Mazur z PH 117 Oława,
– hm. Wiesław Grobelny HR z PH 136 Krotoszyn,
– hm. Sylwester Padjas z PH 139 Kielce III,

Uprzejmie informuję, że w trzydniowym IX Posiedzeniu Naczelnictwa Poczt Harcerskich Wydz. Specjalności GK ZHP, jakie odbyło się w dniach 18-29 września 2009 r. w I. Publicznym Gimnazjum przy ul. Narutowicza 28 w Łasku, podczas Polowej Zbiórki Poczt Harcerskich, wzięły udział wszystkie zainteresowane poczty harcerskie Chorągwi Łódzkiej oraz przedstawiciele: PH 30 Szczecin, PH 75 Otwock, PH 101 Łomża, PH 119 Chojnów „Skarbiec”, PH 122 Skawina, PH 136 Krotoszyn, PH 141 Chojnów „Sokoły”, PH 153 Łask oraz PH 157 Szamotuły – w sumie 18 pocztowców.
Gospodarzem tego spotkania była Poczta Harcerska nr 153 Łask, której serdecznie dziękujemy za gościnę...
Celem spotkania było m.in. uczczenie 95-lecia działalności poczt harcerskich na Ziemi Łódzkiej oraz jubileuszy poszczególnych Poczt Harcerskich. Należy podkreślić, że w tym samym czasie, co w Skolem k/Stryja – dzisiejsza Ukraina, powstały patrole poczty skautowej na Ziemi Łódzkiej…
Na zaproszenie Naczelnictwa PH WS GK ZHP na spotkanie przybyła Komendantka Chorągwi Łódzkiej ZHP – hm. Ewa Grabarczyk przekazując na ręce Naczelnika Poczt Harcerskich ZHP hm. Henryka F. Karwowskiego okolicznościowe życzenia z okazji jubileuszu 95.lecia naszej Specjalności skierowane do wszystkich poczt harcerskich.
Miejscowe władze harcerskie na tym spotkaniu reprezentował pwd. Edward Kondratiuk – nowy komendant Hufca ZHP Łask (a jednocześnie naczelnik PH 153 Łask).
Podczas spotkania dh. Karwowski wręczył, przyznane przez Naczelniczkę ZHP listy gratulacyjne obecnym Naczelnikom PH; dla pozostałych czekają na odbiór...
Na spotkanie z pocztowcami przybył też Komendant Chorągwi Krakowskiej ZHP – hm. Andrzej Żugaj. Zaprezentował on zebranym elektroniczną wersję koncepcji Zlotu 100-lecia Harcerstwa, który ma odbyć się na Krakowskich Błoniach w sierpniu 2010 roku. Część projektów programowych jest przewidywana jedynie dla Gniazda Krakowskiego na Zlocie i nie jest oficjalnym programem Zlotu.
Niestety, w chwili obecnej brak jest jeszcze jakiegokolwiek porozumienia w sprawie realizacji Zlotu przez władze naczelne ZHP. Dlatego trudno było rozmawiać konkretnie o udziale i zadaniach poczt harcerskich na Zlocie, na co niektórzy uczestnicy spotkania liczyli najbardziej…
Szczere słowa uznania należą się pocztowcom z Szamotuł, którzy w ośmioosobowym składzie ochoczo podjęli ciężar służby w namiocie pocztowym (z wystawą dorobku kilku poczt) i prowadzenie swoistych warsztatów z możliwością własnoręcznego składania przez zwiedzających harcerzy i dzieci nie zrzeszonych przybyłych z Łasku i okolicznych wsi, okolicznościowych kopert i odciśnięcia okolicznościowego stempla i datownika wydanego przez PH Łask – zainteresowanie uczestników festynu było ogromne.
Zainteresowani zapoznali się z prezentacją multimedialną o naszej specjalności opracowaną w oparciu o projekt dh. Katarzyny Wajdzik przez PH 101 Łomża..
Osobny, bardzo pozytywny epizod tego spotkania, to mini warsztaty poprowadzone przez dh. Wiesława Gardasa z PH 30 Szczecin.
Jednocześnie z naszym spotkaniem, w dniu 19 września (sobota) br. na boisku szkolnym odbyły się obchody 25-lecia nadania imienia Dywizjonu 303 i sztandaru Hufcowi ZHP w Łasku i impreza dla miasta - Gminno/Powiatowy Festyn „Pożegnanie lata”, których organizatorem, przy wsparciu miejscowych władz, byli harcerze z Hufca ZHP Łask.
Uczestnicy spotkania otrzymali pamiątkowe dyplomy przygotowane przez PH Krotoszyn i tradycyjnie wymienili się pamiątkowymi swoimi wydawnictwami; PH Łask wydał kartkę, datownik i stempel okolicznościowy, PH Szamotuły – kopertę okolicznościową, PH Skawina - kopetę okolicznościową, PH Łomża – dwie koperty i dwie kartki okolicznościowe oraz proporczyk. Pozostałe poczty przywiozły nieco starsze swoje wydawnictwa.
Żegnając się, wszyscy umawiali się na kolejne spotkanie – Polową Zbiórkę Naczelników PH, która odbędzie się w dniach 5-7 marca 2010 w Łomży podczas XVII Ogólnopolskiego Zlotu dh. Szarego – Drozdowo’2010 dla uczczenia 130.rocznicy urodzin dh. Szarego – autora naszego Krzyża Harcerskiego– ks. prałata dr hm. Kazimierza Lutosławskiego HR.
Wcześniej, tradycyjnie w połowie lutego ’2010 odbędzie się Plebiscyt…

Przypominam, że istnieje realna szansa na wydanie przez organizatorów Zlotu personalizowanego znaczka wg gotowego projektu Poczty Polskiej z zamieszczeniem jako przywieszki zdjęcia dh. Szarego, którego koszt wyniesie około 5 zł… Nadal czekam na imienne zamówienia i propozycje!

Podczas spotkania m.in. opracowano program pracy Naczelnictwa PH na rok 2010. Omówiono też stopień zaangażowania poszczególnych członków Naczelnictwa... Przeszkolono przybyłych naczelników PH z zakresu archiwizacji wydawnictw i zasad zaliczania służby, oraz długo dyskutowano w gronie samych pocztowców: dzielono się wiedzą, wymieniano doświadczeniami i wydawnictwami, były dyskusje o problemach w całym Związku jak i o naszej 95-letniej Specjalności... Była wieczornica i spotkania z gospodarzami terenu; zarówno szczepu, gminy, powiatu jak i hufca…

Czuwaj!

hm. Henryk F. Karwowski HR
Naczelnik Poczt Harcerskich
Wydziału Specjalności GK ZHP

Łomża, 27 września 2009 AD.

ODPOWIEDZ
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Poczty Harcerskie”