Komunikat Naczelnictwa PH Wydz. Spec. GK ZHP – Nr 10/

forum Poczt Harcerskich
ODPOWIEDZ
PH 101 Lomża
Użytkownik
Posty: 70
Rejestracja: 20 wrz 2007, 20:07
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: PH 101 Lomża » 18 lut 2009, 23:08

Komunikat Naczelnictwa Poczt Harc. Wydz. Specjalności GK ZHP – Nr 10 / luty’09


Druhny i Druhowie!
Naczelnicy Poczt Harcerskich ZHP!

Na nadchodzący Dzień Myśli Braterskiej łączę się z Wami w kręgu ciepłych wspomnień, serdecznych harcerskich życzeń; troski o lepsze jutro Ojczyzny i Związku, wychowawczego trudu młodych pokoleń – życzę radości i wytrwałości w harcerskiej służbie w naszej 95-letniej SPECJALNOŚCI.


Uprzejmie informuję, że można nabyć metalowe okolicznościowe, pamiątkowe odznaki 95-lecia PH, do wykonania których na spotkaniu naczelnictwa Poczt Harcerskich WS GK ZHP z krakowskimi PH w grudniu 2008 zainspirował nas dh. Jerzy Kwaśniewicz – Naczelnik PH Sanok…
Nakład nie jest wielki...
Zainteresowani ich kupnem prześlą mi w kopercie po 10 PLN od sztuki + koszt wysyłki tj.: jedna odznaka waży 13 gram, opłata za list do 50 gram wynosi 1,45 PLN.
Koperta specjalna - 40 groszy.
Dopłata (opcjonalnie) za list polecony 2,20 PLN

Muzeum Harcerstwa ogłosiło w dniach 1 lutego – 1 września 2009 r. konkurs pt. „Szukamy Śladów Wojny”
Jak wiemy, rok 2009 jest rokiem wielu znamiennych dla naszego narodu oraz ruchu harcerskiego rocznic, w tym 70 rocznicy wybuchu II wojny światowej, wojny, która zmieniła bieg historii Europy i świata. Wojny, która spowodowała śmierć blisko 60 milionów ludzi, a której żyjących świadków i uczestników jest z każdym dniem mniej. Zachowanie dla następnych pokoleń wspomnień i dokumentów minionych wydarzeń, w ramach przygotowań do 100-lecia harcerstwa, jest ważnym i wielkim zadaniem, szczególnie ważnym jest zainteresowanie tym okresem obecne pokolenie harcerek i harcerzy. Wojenne losy pojedynczych ludzi i lokalnych społeczności, są szczególną lekcją historii, odkrywanie ich, pozwoli bardziej zrozumieć tragizm i heroizm tamtych dni. Więcej na:
http://zhp.pl/index.php?do=news&navi=0001,0011&id=8409

Dziękuję tym wszystkim, którzy nadesłali, lub pośpiesznie pakują jeszcze swoje wydawnictwa na Plebiscyt na najładniejsze wydawnictwa PH za rok 2008.
Komisja zbiera się 23 lutego br.

Czuwaj!
hm. Henryk F. Karwowski HR
Naczelnik Poczt Harc. WS GK ZHP

ODPOWIEDZ
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Poczty Harcerskie”