Korporacja Akademicka SARMATIA

O idei harcerskiej, naszych zasadach, Prawie...
ODPOWIEDZ
Sarmata
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: 31 mar 2008, 11:49
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Sarmata » 31 mar 2008, 12:03

Witam wszystkich bardzo serdecznie!

Dnia 8 maja b.r. Korporacja Akademicka Sarmatia obchodzić będzie setną rocznicę powstania. Z racji tego, iż idee przyświecające naszej Korporacji a Harcerzom są bardzo podobne, zachęcam do zainteresowania się Sarmatią.

Czym są korporacje akademickie? Są to najstarsze w Polsce i Europie męskie zrzeszenia studentów mających wspólne cele, ideały i chęć samokształcenia. Skomplikowana geneza ruchu korporacyjnego sprawiła, że korporacje potrafią łączyć głębokie przywiązanie do kultury narodowej, oficerskie pojęcie honoru, studenckie poczucie humoru oraz barwną obrzędowość wprawiającą w zadziwienie świat "profanów".

Celem Korporacji jest kształtowanie silnych i prawych osobowości, szczerych postaw patriotycznych oraz przyjaźni między korporantami. Podstawową formą jej działalności są cotygodniowe spotkania edukacyjne i towarzyskie. Uprawiamy także szermierkę, czy wspólne wyjazdy krajoznawcze. Do tradycyjnych uroczystości korporacyjnych należą: komersze, kawy wiosenne i kawy jesienne, fidułki oraz bale.

Bardzo wielu członków Korporacji to osoby związane z harcerstwem obecnie lub w przeszłości. Z pewnością harcerze-studenci lub exharcerze-studenci (także przyszli studenci!) znajdą z nami wspólny język i pokrewieństwo życiowych ideałów. Każda korporacja posiada swoje własne barwy noszone na bandach (wzorem wstęg oficerskich) i deklach (podobnych do czapek studenckich), herb, sztandar, hymn, dewizę, cyrkiel i kwaterę.

16 kwietnia b.r. o godzinie 20:00 w Warszawie w Kwaterze Sarmatii przy ul. Brackiej 20a/108 odbędzie się otwarte spotkanie dla wszystkich zainteresowanych naszą Korporacją. Serdecznie zapraszamy!

Więcej na temat Sarmatii znaleźć można na stronach:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Sarmatia (informacje w skrócie)
http://www.sarmatia.pl (nasza oficjalna strona)

Sarmatia, z racji działania na terenie Warszawy, skupia studentów głównie ze stołecznych uczelni. Jeśli jesteś zainteresowany ruchem korporacyjnym a studiujesz lub zamierzasz studiować w innym mieście - chętnie pomożemy w kontakcie z tamtejszymi korporacjami.

Pozdrawiam bardzo serdecznie!

CUM AVE FRATERNO!

Krzysztof Wojciech Fornalski
fornalski (małpka) knf.pw.edu.pl
PS. Ewentualne odpowiedzi lub pytania proszę kierować na podany wyżej adres @

s00hy
Starszy użytkownik
Posty: 271
Rejestracja: 10 cze 2002, 09:57
Lokalizacja: 206 WDHiGZ "Wołodyjowsy"
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: s00hy » 01 kwie 2008, 12:30

Obawiam się, iż w punkcie:

"Korporant zdaje sobie sprawę z niebezpieczeństwa obcych żywiołów, które grożą zatraceniem przez Najjaśniejszą Rzeczpospolitą jednolitego narodowego charakteru.

z deko rozmijacie się z naszymi ideałami.
phm Rafał 's00hy'Suchocki HO
www.natropie.zhp.pl
Szczep 206 WDHiGZ "WołodyjowscY"
-=[ www.citygames.pl ]=- I love this Game

Sarmata
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: 31 mar 2008, 11:49
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Sarmata » 01 kwie 2008, 13:22

To jest fragment deklaracji ideowej Związku Polskich Korporacji Akademickich, do którego nasza K! nie należy. To jest istotna różnica. Sarmacja (Rzeczpospolita Obojga Narodów) z reguły była wielonarodowa, a nacjonalizmów w K! Sarmatia nie zobaczysz.
I jeszcze drobna poprawka: wspomniane spotkanie zacznie się o 19:00 a nie o 20:00. Zainteresowanych prosimy o kontakt :)
Ostatnio zmieniony 02 kwie 2008, 20:36 przez Sarmata, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Harcerskie ideały”