BiPi "Wędrówka do sukcesu"

Wydział Wędrowniczy wedrownicy.zhp.pl
Zablokowany
StaryWilk
Stały bywalec
Posty: 2830
Rejestracja: 28 lut 2003, 13:47
Lokalizacja: Biały Szczep
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: StaryWilk » 12 sty 2005, 13:30

Druhny i Druhowie ! Na stronach www.hr.bci.pl, lub na stronie Wydawcy www.text.bci.pl /nowości/ można zamówić książkę - legendę "Wedrówkę do sukcesu" Roberta Baden Powella. Jest to trzecia część Trylogii Skautowej - poradnik dla Wędrowników wraz z pierwszymi spisanymi Zasadami Pracy tego członu ruchu skautowego. Książkę przetłumaczył Aleksander Kamiński !!! /Brakujący pierwszy rozdział dotłumaczył hm Piotr Niwiński/.
Tej Ksiązki NIGDY w Polsce nie wydano drukiem w całości !
Wydawca przygotował książkę w systemie druku cyfrowego "na żądanie" , by utrzymać cenę egzemplarza. Pierwszy druk wymaga zamówienia 30 egzemplarzy, nie zwlekajcie !

19kldh
Stały bywalec
Posty: 3888
Rejestracja: 27 maja 2002, 09:19
imię i nazwisko: Czesław Przybytek
stopień instruktorski: hm
stopień harcerski: HR
Hufiec: Kraków-Krowodrza
Chorągiew: Krakowska
organizacja: ZHP
Kontakt:

Post autor: 19kldh » 12 sty 2005, 14:08

Bezposredni link do formularza zamówieniowego na stronach HR-a to:

http://www.hr.bci.pl/ksiazka.php
hm. Czesław Przybytek HR
http://19kldh.pl
tel. 519-160-185

StaryWilk
Stały bywalec
Posty: 2830
Rejestracja: 28 lut 2003, 13:47
Lokalizacja: Biały Szczep
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: StaryWilk » 28 sty 2005, 12:48

Do 27 stycznia zostało w wydawnictwie zamówionych 6 egz. Wędrówki. Ponieważ cena opiera się o zamówienie w druku cyfrowym, gdzie cena jest niezmienna, ale od uzgodnionego minimum, wciaż czekamy, a sześcioro pierwszych się pewnie niecierpliwi.......

Nikt_name

Post autor: Nikt_name » 28 sty 2005, 18:17

Nie znajdziesz książkowej definicji, ponieważ jest to związek frazeologiczny luźny, a takich się w słownikach nie definiuje (bo nie ma po co, to po prostu zwykła suma znaczeń słów wchodzących w skład frazeologizmu). Związek międzyludzki to relacja zachodząca między osobnikami gatunku homo sapiens. Tyle. Jeśli koniecznie chcesz sięgać po słownik, to sprawdź definicję rzeczownika związek i przymiotnika międzyludzki.

--
Igor Kuranda HO
Szczep 7 Wieluńskich Drużyn Harcerskich

StaryWilk
Stały bywalec
Posty: 2830
Rejestracja: 28 lut 2003, 13:47
Lokalizacja: Biały Szczep
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: StaryWilk » 28 sty 2005, 22:40

Oczywiście, na mail Wydawnictwa: text@text.bci.pl

StaryWilk
Stały bywalec
Posty: 2830
Rejestracja: 28 lut 2003, 13:47
Lokalizacja: Biały Szczep
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: StaryWilk » 03 mar 2005, 10:50

Na dzień dzisiejszy zostało zamówionych jeszcze zbyt mało egzemparzy "Wędrówki " , co powoduje opóźnienie w realizacji zamówień. W porozumieniu z wydawcą rozesłane zostaną do jednostek harcerskich ulotki informujace o książce, co powinno wreszcie pomóc osiągnąć magiczną liczbę 30 egzemparzy.
Jeśli zamówień bedzie więcej, spadnie cena egzemplarza. Przepraszamy, ale sądzilismy, że pierwsza ksążka BiPi o wędrownictwie wzbudzi większe zainteresowanie.
Redakcja Haera, www.hr.bci.pl

StaryWilk
Stały bywalec
Posty: 2830
Rejestracja: 28 lut 2003, 13:47
Lokalizacja: Biały Szczep
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: StaryWilk » 22 mar 2005, 10:45

Są już możliwości zwiększenia nakładu "Wędrówki" , m.in. dzięki większym, hurtowym zamówieniom. Dzięki temu Wydawnictwo obiecało wysyłkę na własny koszt.
Ponieważ dostaję wiele maili z zapytaniami dotyczącymi historii tej książki i powodów jej braku w polskim tłumaczeniu, kilka słów wyjaśnienia.
"Wędrówka do sukcesu" / tytuł w tłumaczeniu Aleksandra Kamińskiego/ jest uwieńczeniem wizji skautingu Baden Powella. Jest jakby trzecią częścią "trylogii skautowej" po "Wskazówkach" i "Skautingu". Nie sposób zrozumieć do końca, do czego prowadziła wizja BiPi bez tej książki.
Zawiera ta książka też ostatni rozdział opisujący strukturę i organizację trzeciego członu skautingu - Wędrowników. /Bo dla nich była ta Wedrówka !/
Kamiński tłumaczył Wędrówkę z tekstu....tłumaczenia francuskiego. Wersja francuska prawdopodobnie nie zawierała 3 -ch rozdziałów, manuskrypt tłumaczenia tych rozdziałów nie ujmuje. Dlatego Wydawnictwo, po uzyskaniu zgody Córki druha Kamyka, postanowiło w Lutym tego roku uzupełnić książkę o te rozdziały, i taką wersję dostaniecie, z REWELACYJNYM rozdziałem "kukułki" o......politykach i zaangażowaniu w życie polityczne. Ten rozdział w pełni uzmysławia jakim wizjonerem był BiPi
i jak WYPRZEDZAŁ swoją epokę. Widać Francuzi nie mogli strawić tego rozdziału :-).
Czemu nigdy ta książka w Polsce nie wyszła drukiem ? Myślę, że nasza tradycja wstrzemięźliwości, wywodząca się z Eleuterii nie pozwoliła władzom Organizacji na Badenpowellowską wizję stosunku do tzw. "używek". Dziś gdy 10 punkt Prawa jest ulubionym tematem dyskusji, punkt widzenia Pierwszego Skauta staje się bardzo istotny. NIe zmienia on istoty idei wstrzemiężliwości w harcerstwie, ale pozwala ją.....zrozumieć przez pryzmat wyboru a nie nakazów i zakazów.
Wszystkie prace wokół tej książki Wydawnictwo ma już za sobą. Pozostały ostateczne rewizje tłumaczeń brakujących rozdziałów. Myślę, że w kwietniu książka dotrze do wszystkich.


sw_Mikolaj2
Starszy użytkownik
Posty: 289
Rejestracja: 18 lis 2002, 02:42
Lokalizacja: 109 KI "Impeesa"
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: sw_Mikolaj2 » 23 mar 2005, 18:32

wielkie dzieki za pokszepiajaca wiadomosc, nie moge sie juz doczekac.
hm. Zbigniew Paweł Skupiński HR
komendant 109 Szczepu "Wataha" w Jordanowie Śląskim
Hufiec Łagiewniki

Zablokowany
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Wędrownicy”