Wytyczne korespondencji dla Użytkowników i Zarządu

Zablokowany
barnrot
Stały bywalec
Posty: 400
Rejestracja: 09 cze 2002, 23:05
Lokalizacja: działacz
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: barnrot » 08 gru 2002, 02:40

Za korespondencję z Zarządem uznaje się nawiązanie przez Użytkownika kontaktu poprzez wysłanie wiadomości na jeden z oficjalnych adresów Galerii, podanych publicznie.

Korespondencja słana na adresy prywatne członków i współpracowników Zarządów nie jest korespondencją z Zarządem. Wszelkie odpowiedzi na taką formę kontaktu są stanowiskiem osób prywatnych.Wytyczne dla Użytkowników:

I.

W korespondencji z Zarządem, jeśli jest to pierwsza wiadomość danego tematu, Użytkownik obowiązany jest podać jednoznacznie swą tożsamość, tj. w podpisie imię i nazwisko oraz w tytule wiadomosci numer id w formie 6-cyfrowej, rozpoczynający linię; przykładowy temat: "000002 Mam problem z dodaniem bloga"

Przy wysłaniu wiadomości z portfolio administratora na adres służbowy automat wyręcza w tym Użytkownika, jeśli jest zalogowany do Galerii, podpisując go oraz rozpoczynając linię tytułu.

(technicznie możliwe od drugiej połowy grudnia)

Prosimy nie zmieniać wygenerowanej automatycznie tej części tytułu.


II.

Zachęca się Użytkowników do korzystania z systemu korespondencyjnego w serwisie.

Przy wysłaniu wiadomości na adres służbowy Galerii Użytkownik może zaznaczyć chęć otrzymania potwierdzenia wysłania wiadomości. Zapewnia ono, że Zarząd otrzymał wiadomość, odpowie więc w ciągu trzech kolejnych roboczych dni.

(technicznie możliwe od drugiej połowy grudnia)

Tak wysłana wiadomość zapisana zostaje w bazie danych serwisu.


III.

Dzięki wysłaniu wiadomości z serwisu Zarząd otrzymuje monit na 12h przed upływem terminu na odpowiedź, dzięki czemu Użytkownik może być pewniejszy, że nie pominie się jego wiadomości.

(technicznie możliwe od drugiej połowy grudnia)

Powyższe dotyczy tylko informacji słanych z serwisu, nie będzie więc powtarzane przy prowadzeniu dalszej korespondencji - po przejściu do bezpośredniej rozmowy pocztą elektroniczną.


IV.

Przy nie skorzystaniu z gwarantowanej formy kontaktu - słania wiadomości z serwisu, Użytkownik proszony jest o wyrozumiałość i przypomnienie się samemu w przypadku braku odpowiedzi po upływie 3 roboczych dni.Wytyczne dla Zarządu:

I.

Zarząd nie może udzielać opdowiedzi na pytania i uwagi zadane w blogach i komentarzach, a jedynie na te przesłane drogą służbową, bezpośrednio do niego.

Stąd zdanie członka lub współpracownika Zarządu wypowiedziane w komentarzu lub blogu nie jest oświadczeniem Zarządu.


II.

Członek lub współpracownik Zarządu ma zakaz odpisywania na korespondencję posłaną mu jako członkowi lub współpracownikowi Zarządu przez Użytkownika na skrzynkę prywatną, chyba że zostało to wcześniej przez nich uzgodnione.

Wiąże się to z wprowadzeniem ścisłego nadzoru korespondencji, który można zastosować tylko wobec określonych dróg oficjalnych korespondencji.


III.

Członek i współpracownik Zarządu, otrzymawszy wiadomość o niestosownej treści, ma zakaz słania mu innej odpowiedzi, niż takiej lub podobnej treści:

>> [Powitanie]
>> Po lekturze Druhny/Druha listu uznałam/uznałem,
>> że granice dobrego smaku zostały przez Druhnę/Druha przekroczone.
>> Proszę o ponowne, kulturalne sformułowanie wiadomości,
>> tak bym mogła/mógł na nią odpowiedzieć.
>> Proszę potraktować tę wiadomość jako regulaminowe upomnienie!
>> [pozdrowienia i podpis]IV.

Przyjęcie korespondencji skierowanej na adres Zarządów należy do osoby (poprawka stylu, 8.12, było: przyjmuje osoba), której sprawa dotyczy - czyli moderatora, który odrzucił lub poprawił komentarz, akceptującego, który nie przyjął zdjęcia lub zmienił jego kategorię, itd.

V.

Kopia każdej korespondencji wychodzącej z kont oficjalnych Galerii musi być przesłana na to samo konto, z którego wychodzi lub inne, jeśli zostało określone inaczej.

(Tak się dzieje od początku Galerii. Odpowiednie zapisy to regulujące są w "Wytycznych dla moderatorów komentarzy", dokumencie który zostanie opubliczniony w roku 2003, oraz w innych jeszcze przygotowywanych dokumentach)


Zarząd Koncepcyjny Galerii ZHP on-line

[Edytowany przez barnrot dnia 08.12.2002 o 11:58 GMT]
M i c h a ł B o r u n http://eksphm.borun.pl http://orwellness.com/zhp

"Aby zdobyć flagę, trzeba myśleć tak jak flaga" - H a r c e r z L a z l o

panwac
Stały bywalec
Posty: 653
Rejestracja: 13 lip 2002, 20:11
Lokalizacja: HKW "Dal"
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: panwac » 25 lis 2004, 21:36

Zauważyłem, że sporo dawnych wątków przestało się wyświetlać w menu, stronicującym forum dyskusyjne fotoZHP. Wśród nich i ten, opisujący sposób komunikowania się z Administracją. Może warto go przywrócić do życia. ;)

Pozdrawiam
hm. Piotr Nowacki kpt.j.
instruktor Zespołu Pilota Chorągwi Łódzkiej ZHP
instruktor Retmanatu Hufca Łódź-Polesie - HKW "Dal"
WODNIACY | SZANTOWIĄZAŁKA | WENECJA

Alex
Stały bywalec
Posty: 500
Rejestracja: 26 sie 2002, 08:35
Lokalizacja: 49 Drużyna Harcerska z Chełmna
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Alex » 18 maja 2005, 22:37

Fajne te wytyczne:lol:D:lol:D:lol:D:lol:D
phm. Wojciech Cabaj
Komendant Hufca ZHP Chełmża
Drużynowy 49 Drużyny Harcerskiej im. K. Wielkiego z Chełmna,

Zablokowany
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Galeria Foto ZHP on-line”