ZHP a ZHR

Usuwane posty. Forum widoczne dla Administratorów i moderatorów.
Zablokowany
dokumenty
Stały bywalec
imię i nazwisko: Czesław Przybytek
stopień instruktorski: hm
stopień harcerski: HR
Hufiec: Kraków-Krowodrza
Chorągiew: Krakowska
organizacja: ZHP
Kontakt:

Post autor: dokumenty » 02 kwie 2003, 16:56

Szanowni Druhowie.
Proponuję WAM
WSZYSTKIM
zimny prysznic.
Tak dla higieny
- PSYCHICZNEJ
;-)
hm. Czesław Przybytek HR
tel.kom. 519-160-185

konikhdj
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: konikhdj » 02 kwie 2003, 18:25

Czesiu a Tobie nie pzreszkadza, że ZHR utrzymuywał oficalnie antysemicką stronę a teraz tego obrzydliwego Czuj Ducha? Może Ty powinienieś wreszcie wziąć zimny prysznic, a nie pouczać nas z CK Krakowskiego piedestału?
hm Paweł Rozdżestwieński HR
były instruktor ZHP

Artur
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Artur » 03 kwie 2003, 02:58

djdomin napisał:
overlord napisał:
konikhdj napisał:
Nie wierzę, gdyby zabrakło nienawiści, stowarzyszenie używające w swojej nazwie "Harcerstwo" i skrót ZHR nie przetrwałoby ani dnia. Co by zrobili bez parszywych komuchów z ZHP, pijaków, degenratów, Żydów, masonów, katolewaków i całej bandy, która przeszkadza w zbudowania "najprawdziwszego,prawdziwego harcerstwa" w "wielkie, katolickiej i czystej od komuchów Polsce".
smutny
Jazłowiak

Jak narazie moi mili to NIENAWIŚć to zionie od was!!!!!! na gorze tego przyklad mozna przeczytac.
Na górze tej strony (aktualnie nr 5) jest mój tekst o demokratycznych procedurach obowiązujących w ZHP.

Co to ma wspólnego z nienawiścią? WYPRASZAM SOBIE! Nie jestem G. Bush jr, aby każdego nie-demokratę bombować i atakować!
Moim zdaniem chodziło raczej o cytat, który jest nad wypowiedzią overlorda ;)
Artur Sitek

Art_B
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Art_B » 03 kwie 2003, 09:30

dokumenty napisał:
Szanowni Druhowie.
Proponuję WAM
WSZYSTKIM
zimny prysznic.
Tak dla higieny
- PSYCHICZNEJ
-----------------------------------
Ja jestem bardzo spokojny, teksty o komuchach, kopulanatch i pijakach od naszego miejscowego ZHR-u czy też tu i ówdzie publikowane już mnie dawno nie ruszają. Też bym parę kwiatków znalazł, (nie podam nie, gdyż nie chcę wyreczać tamtejszych jastrzębi)
Natomiast :
- wiele środowisk przeszło do innych organizacji harcerskich tylko i wyłącznie z powodów personalnych, o czym wiesz dobrze,
- Ty, Paweł, ja i zapewne jeszcze paru obecnych na tym forum mogliśmy te kilkanaście lat temu ZHR czy też ZHP-1918 współtworzyć. Ja tego nie zrobiłem, i pomimo wszystko decyzji nie żałuję. Denerwuje mnie natomiast, gdy ludzie którzy przeszli niedawno już wstępują na barykady i chcą wszystkich uświadamiać (a może oczekują potwierdzenia, że dobrze zrobili)Przeszli ich sprawa, ich decyzja.
- Zawsze twierdziałem i twierdzić będę, że w ZHR są tacy sami harcerze i instruktorzy i wiele problemów jest podobnych (wystarczy poczytać komentarze na ich stronie) tylko w niektórych środowiskach i władzach panuje niezdrowa indoktrynacja + zacieśniajmy szeregi przed wrogiem

na razie tyle
pozdrawiam
hm. Artur Brzyski H.R.
WŚKI "Niezbędnik"
Płock

StaryWilk
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: StaryWilk » 03 kwie 2003, 09:31

Ech, jakoś się porobiło, proponuję nie stosować "odpowiedzialności zbiorowej" /Nas, was/ , tylko pozytywnie do przodu. Może się mylę, ale Czuj Ducha chyba
"załatwili" hakerzy a nie jest to kawał redakcji. Hmm, nie wiem, czy rozwijać ten wątek. Choć, kto mieciem wojuje, ten od Miecia ginie /za: b. protektor ZHP L. Wałęsa/

[Edytowany przez StaryWilk dnia 03.04.2003 o 06:43 GMT]

StaryWilk
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: StaryWilk » 03 kwie 2003, 09:42

Artur ma rację, tak było z ZHP 18 i potem z ZHR. Wielce pouczająca jest historia hufca
ZHP Kraków Sródmieście, którego ostatnim
"rozłamowym" komendantem był druh hm Kazek Wiatr / V-ce przew. ZHR/. Na forum jest też zresztą Czesiek z krakowskiej Krowodrzy, historia podobna.
Mimo wszstko bilans tej dyskusji jest poztywny, jeśli chodzi o utrzymanie poziomu.
Nosimy ten sam KRZYŻ harcerski, warto sobie o tym przypomnieć.

[Edytowany przez StaryWilk dnia 03.04.2003 o 06:45 GMT]

konikhdj
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: konikhdj » 03 kwie 2003, 10:29

Nie rozmawiamy o relacjach drużynowy - drużynowy, ani o chwytających za serce stwierdzeniach, "że nosimy ten sam krzyż harcerski", ale o tym, czym ideowo jest aktualnie ZHR i co publikuje i w jaki sposób. Może Wam to nie przeszkadza, ale mnie tak. I dlatego, dopóki władze ZHR nie zrozumieją co to jest harcerska metoda wychowawcza, co to jest pozytywność działania, to według mnie nie ma sensu podejmowania żadnych działań. I tyle.
hm Paweł Rozdżestwieński HR
były instruktor ZHP

StaryWilk
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: StaryWilk » 03 kwie 2003, 11:24

konikhdj napisał:
Nie rozmawiamy o relacjach drużynowy - drużynowy, ani o chwytających za serce stwierdzeniach, "że nosimy ten sam krzyż harcerski", ale o tym, czym ideowo jest aktualnie ZHR i co publikuje i w jaki sposób. Może Wam to nie przeszkadza, ale mnie tak. I dlatego, dopóki władze ZHR nie zrozumieją co to jest harcerska metoda wychowawcza, co to jest pozytywność działania, to według mnie nie ma sensu podejmowania żadnych działań. I tyle.
/////////////////////////////////
Spoko,spoko, " Wolniej wolniej, Wstrzymaj konia, dokąd pędzisz w stal odziany..." / Ballada o Krzyżowcu, świetna na ogniskach /
Relacje drużynowy - drużynowy między organizacjami bywają doskonałe, jeśli nie wywołają reakcji "wadzy" ZHR, o czym wspomniałem w jednym z postów. Niestety, to właśnie brak poczucia wyższch wartości i świadomości symbolu Krzyża harcerskiego powoduje wściekle ataki, głównie na ZHP, pouczanie o "komuchach z ZHP" na zbiórkach
w drużynie, której sztandar nadal nosi napis ZHP, a 2/3 historii to lata w ZHP./niedawny przypadek/. Czy ZHR rzeczwiście tak wspaniale się prezentuje , jak chcą jego piewcy ? Nie, ma swoją "ciemną stronę", równie bulwersującą
, taką samą jak ZHP, tylko statystycznie rzadszą, bo mniej członków. Jeśli dodamy postawy nienawistne, nieharcerskie, to Pablo ma rację, bilans dla nas jest lepszy , ale nie jest to powód do dumy ani uspokojenia. A co do uczciwości wobec historii,
nie od rzeczy przypomnieć o stopniach hmPL, przyjmowanych przez seniorów harcmistrzy ZHR , gdy byli w Zethapie a potem wstydliwie ukrytych w komórkach, i o tym, że pierwsze , formalnie nielegalne komisje HO i HR działały w latach 80 w Hufcach ZHP Kraków Krowodrza i Kraków Śródmieście. Przewodniczącymi byli hm PL Ryszard Wcisło i śp. hm PL Jerzy Parzyński.Stopnie zdobywali tam Kihamowcy z całej Polski. To były wzorce. Czy w tym ujęciu dzisiejsze młode wilki z ZHR zasługują jedynie na przegnanie ze stada!? To jest pytanie.

[Edytowany przez StaryWilk dnia 03.04.2003 o 11:02 GMT]

Alex
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Alex » 03 kwie 2003, 11:49

Ja może się narażę co niektórym osobom ale tak sobie to wszystko czytam o ZHR i ZHP. Widzę tą kipiącą nienawiśc z ZHR-owskich ust i doszedłem do wniosku, że ten "DRUH-CHUCH" wcale nie jest gorszy od tych, którzy nie działają zgodnie z Prawem Harcerskim. I to jest łamaniem Prawa i to drugie też. Także druhowie z ZHR proponuję zerknąć najpierw na swoje podwórko, wyczyścić wszystkie "brudy" a wtedy pouczać nas ZHP, które jest tolerancyjne dla innych organizacji, w przeciwieństwie do WAS.
phm. Wojciech Cabaj
Komendant Hufca ZHP Chełmża
Drużynowy 49 Drużyny Harcerskiej im. K. Wielkiego z Chełmna,

Przybyl

Post autor: Przybyl » 03 kwie 2003, 13:26

dokumenty napisał:
Szanowni Druhowie.
Proponuję WAM
WSZYSTKIM
zimny prysznic.
Tak dla higieny
- PSYCHICZNEJ
;-)
Podpisuje sie pod Czeskiem. Juz mi sie nie chce, ale napisze, ze Czujduch nie jest oficjalnym organem ZHR, ze owszem, znam jednego antysemite w ZHR, ale jest to mimo wszystko wyjatek, ze dyskutujecie o skrajnosciach w obu Zwiazkach, wymachujac szabelkami i palac za soba mosty. (Pozytywne jest samo wyciaganie takich brudow - ja np. o antysemickiej stronie nie wiedzialem, a jak mi kto anpisze gdzie to cudo mozna znalezc, to zloze odpowiedni wniosek do Naczelnictwa).
Tak czy inaczej, zimny prysznic dobrze co po niektorym zrobi. Dziekuje wszystkim, usilujacym zachowac spokoj i pamietajacym o PiPH. Swoja droga, ten krzyz cos tam jednak znaczy, niezaleznie od meritum dot. bledow i wypaczen. Proponuje wrocic do tamatu istotnego, czyli mechanizmow radzenia sobie z patologiami w obu organizacjach, roli statutow, listu WOSM (jakos temat zdechl, a jest ciekawy)i KONKRETOW, bo to o nich mozna rozmawiac.
Ja tymczasem, w ramach Wielkiego Postu, do Wielkanocy wstrzymam sie od udzialu w tej dyskusji. Bez wymachiwania sztandarami - ot, dla zdrowia ducha i umyslu. Radze to samo co zapalczywszym, dystans dobrze dziala na umiejetnosc trzezwej oceny sytuacji.

Mloda Owca z ZHR :)
pwd. Wojciech Przybylski HO
Szczep 19 KLDH 'Srebrzyste Ptaki'

[Edytowany przez Przybyl dnia 03.04.2003 o 10:28 GMT]

StaryWilk
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: StaryWilk » 03 kwie 2003, 13:54

Hejka Druhu Wojtku ;-). Jeśli o mnie chodzi , zgoda. Na marginesie,
jeśli chcesz być "młodą owcą" , to proszę bardzo, odpowiedni wniosek sprokuruję do Kręgu Puszczańskiego u nas, lub zwróć się do Chytrego Jastrzębia u Was. Ale to nie takie proste i potrwa.Stąd prawo i obowiązek niektórych instruktorów-harcerzy do używania miast imienia i nazwiska totemu./ To raczej dla czytających, Ty jako Dziewiętnastak świetnie o tym wiesz/
To tradycja sięgająca zarania ...ZHP i w ZHR też kontynuowana, co wspaniale w "Obrzędowym Piecu" opisał Marek Kudasiewicz :-)
Miłych świąt i Czuwaj!
PS Może CzD nie jest oficjalnym
"organem" /sorki/ ale na stronie oficjalnej ZHR figuruje i to czołowo.

[Edytowany przez StaryWilk dnia 03.04.2003 o 11:10 GMT]

19kldh
Stały bywalec
Kontakt:

Post autor: 19kldh » 03 kwie 2003, 17:59

starywilk napisał:
Hejka Druhu Wojtku ;-). Jeśli o mnie chodzi , zgoda. Na marginesie,
jeśli chcesz być "młodą owcą" , to proszę bardzo, odpowiedni wniosek sprokuruję do Kręgu Puszczańskiego u nas, lub zwróć się do Chytrego Jastrzębia u Was. (....)
Chytry Jastrząb nigdy nie przewodził Kręgowi Czarnego Dębu.
[Choć pewnie by chciał ;-)]
Ten zaszczyt przypadł Chytremu Lisowi.

Czuwaj
hm. Czesław Przybytek HR
http://19kldh.pl
tel. 519-160-185

StaryWilk
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: StaryWilk » 03 kwie 2003, 22:32

Ktoś musi rekomendować, czemu nie Ch.J, a potem można przecież pojechać do /..../ Gdzie? Druh wiesz a ja rozumiem. Tata Tasiemka zresztą dla młodzieży zawsze był łaskaw. :-)

19kldh
Stały bywalec
Kontakt:

Post autor: 19kldh » 04 kwie 2003, 09:16

Starywilk napisał:
..... Tata Tasiemka.....
Oj...
To z Taty Nitki zrobił się Tata Tasiemka ?
;-)
Rety jak ten czas leci......
;-)
hm. Czesław Przybytek HR
http://19kldh.pl
tel. 519-160-185

Zablokowany
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Styks”