Wrażenia po Wędrowniczej Watrze Suchedniów 2008

kowlak
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: kowlak » 08 wrz 2008, 20:17

Ad 2. Maćku przekaż te uwagi swoim mocodawcom z GK ZHP. Najlepiej niech wyjaśnią przy okazji zasady powołania Cię na szefa wydziału specjalności.
Kowlak
------------------------
http://www.zhp24.net - ciekawe teksty, ciekawi ludzie, czytaj, komentuj, pisz
http://www.kowlak.blox.pl

Julian wlkp
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Julian wlkp » 09 wrz 2008, 20:13

po krótkich bojach z serwisem nasza_klasa, WATRA 2008 doczekała się swojej zakładki:
WATRA 2008
myślę, że korzystającym z takich serwisów pomoże to utrzymać niektóre znajomości i rozwinąć je jeszcze na kolejne Watrze (do zobaczenia w Wielkopolsce ;) )
phm. Julian Dąbrowski HR
Kierownik Referatu Wędrowniczego
Chorągwi Wielkopolskiej ZHP

www.REFERAT.zhp.wlkp.pl

19kldh
Stały bywalec
imię i nazwisko: Czesław Przybytek
stopień instruktorski: hm
stopień harcerski: HR
Hufiec: Kraków-Krowodrza
Chorągiew: Krakowska
organizacja: ZHP
Kontakt:

Post autor: 19kldh » 20 wrz 2008, 08:12

zaleska pisze:
19kldh pisze:
zaleska pisze:To nie są zawody ani konkurs o Primus Inter Pares, tylko tak, jak słusznie zauważyła Monika, honorowe wyróżnienie. Przyznawane po to, żeby wskazać, w jakim kierunku powinno iść wędrownictwo.
(...)
Primus Inter Pares ma służyć uhonorowaniu tych, którym się to szczególnie udaje.
Czyli nie zdziwi Cię ewentualna opinia uczestnika że "ten proporzec" to "dają swoim po uważaniu" ?
Nie dziwi mnie już absolutnie żadna opinia na dowolny temat.
Nie na wszystko moim zdaniem muszą być procedury i algorytmy. Bez nich też można skutecznie(j?) wychowywać.
Oczywiście że można. Ale chyba dobrze jesli wychowywany dobrze "odczytuje" wychowawcę ?

A co do "odczytywania" to znalazłem dziś w bardzo pozytywnej ocenie WW takie zdanie:
Następnie wyłoniono drużynę „Primus inter pares", czyli „Pierwszą wśród równych", która najlepiej zrealizowała wszystkie zadania i przygotowała zajęcia.
Może warto poprawić "czcionkę" ?
hm. Czesław Przybytek HR
http://19kldh.pl
tel. 519-160-185

Maciek P
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Maciek P » 20 wrz 2008, 10:59

Do Moniki, Zuzy i Bruna:

Przepraszam, że dopiero teraz piszę, ale po prostu przestałem śledzić wątek. Jeśli coś mnie angażuje emocjonalnie, a jestem zmęczony, to przechodzę na drugą stronę ulicy i dopiero jak mam wolną głowę, wracam do tematu. To nie jest ignorowanie, tylko unikanie sytuacji, kiedy szybciej piszę, niż myślę.

A teraz do meritum:
Wyjaśnienie Moniki i Zuzki całkowicie do mnie trafia i je rozumiem, choć niekoniecznie się z takim podejściem zgadzam. Ale rozumiem czemu tak, a nie inaczej.
I od początku dokładnie taka odpowiedź powinna zostać udzielona. Tymczasem sięgnijcie do początku dyskusji o PIP, jakie padały argumenty. W jednym poście była wręcz pochwała sądu kapturowego! Nie włączałbym się do dyskusji, bo jak słusznie zauważył Filip, nie było mnie na Watrze i w sumie co mi do tego. Ale odezwałem się, gdy nikt z was nie skorygował wypowiedzi wręcz szkodliwej wychowawczo. Odezwałem się nie po to, żeby flekować komendę Watry, ale po to, żeby wreszcie ktoś napisał sensowne uzasadnienie takiego, a nie innego systemu przyznawania Proporca.
Trzeba było dwóch inteligentnych kobiet, żeby przedstawiły spójne, logiczne i sensowne wyjaśnienie.
Dziękuję. :)

Mnie to wyjaśnienie wystarczy i znikam z tematu.

Kowlak -> Jeśli masz wątpliwości zadaj to pytanie ludziom, którzy podjęli decyzję, a nie mnie.
Maciej Pietraszczyk 503-664-824
hsg@zhp.pl; maciej.pietraszczyk@strazgraniczna.pl

Nad sruby korouhev zavlála, to v¹ak neznaèí, ¾e je tam sláva,
v¹em vìrným poka¾dé nesmírnou sílu a jednotu dává,
ve znaku kalich, v kalichu víra, jen pravda vítìzí, v pravdì je síla.

ODPOWIEDZ
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Wędrownicza Watra 2008”