próba phm.

Wydział Wędrowniczy wedrownicy.zhp.pl
ODPOWIEDZ
mysa
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: mysa » 22 paź 2008, 16:44

Chcę otworzyć próbę na stopień podharcmistrzyni. Napotkałam jednak przeszkody.
Komendant hufca nie chce żeby moim opiekunem próby był ktoś z innego hufca. Bo twierdzi ze jesli bedzie z innego hufca to mi namiesza w glowie. (btw. totalna bzdura). Ja jednak upieram się przy swoim, gdyż osoba która chcę zeby była miom opiekunem poświęci mi tyle czasu ile będę potzrebować do omowienia wykonanego zadania. Komendant jednak wyznacza mi osobę, ktora kompletnie nie pasuje, gdyz nie ma nawet chwili zcasu dla wlasnej druzyny i prowadza ja przyboczni. Czy istnieje jakaś mozliwosc zebym otworzyla probę z opiekunem ktorym chce? wiem ze moge otorzyc probe w innej ksi ktora dziala przy innym hufcu, ale i tak potrzebuje zgody albo komendanta albo druzynowego. Jak wybrnac z takiej sytuacji?
<b>"Jeśli zobaczysz iskrę w oczach zucha dokonaj wszelkich starań by nie zgasła, gdy ujrzysz dogasający żar w spojrzeniu wędrownika pozwól mu zapłonąć na nowo"</b>

<i>'...bo ja jestem KIELCE-MIASTO!' (:</i>

gzk84
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: gzk84 » 22 paź 2008, 16:53

Moim opiekunem jest druh pewien z innej chorągwi :)
hm. Jakub Juszyński

LukaszCK
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: LukaszCK » 22 paź 2008, 17:08

Po pierwsze to Twoj komendant Mysa :D srednio mysli. Opiekunem ma byc osoba z ktora dobrze sie znasz, rozumiesz, masz zaufanie itp. wtedy jest wygodnie i fajnie po prostu... :) Nieraz bylo o tym pisane nea tym forum...

Czy moglby sie wypowidziec tu ktos kto przeszperal w papierach, czy mozna z proba isc do KCh?

:)
phm. Łukasz Kordyzon HR

Przewodniczący KSW przy 8 KSDHiZ im. Zawiszy Czarnego "Czarny Szczep"
Członek ZKK Hufca Kielce Południe

19kldh
Stały bywalec
imię i nazwisko: Czesław Przybytek
stopień instruktorski: hm
stopień harcerski: HR
Hufiec: Kraków-Krowodrza
Chorągiew: Krakowska
organizacja: ZHP
Kontakt:

Post autor: 19kldh » 22 paź 2008, 17:48

http://www.dokumenty.zhp.pl/pliki/zalcz ... 1_2006.doc
III. Tryb zdobywania stopni instruktorskich
1. Wędrownik, członek starszyzny lub instruktor, decydujący się na zdobywanie stopnia, zgłasza do właściwej komisji stopni instruktorskich gotowość podjęcia próby.
2. Komisja stopni instruktorskich akceptuje opiekuna próby, przedstawionego przez otwierającego próbę lub wyznacza za jego zgodą innego opiekuna próby.
3. Opiekun jest odpowiedzialny za poziom dojrzałości harcerskiej kandydata na instruktora.
4. Otwierający próbę wspólnie z opiekunem ustala program próby, który:
- jest drogą dojścia do poziomu, wynikającego z idei i wymagań stopnia,
- jest powiązany z planem pracy środowiska,
- wiąże się z pełnioną przez niego funkcją,
- określa przewidywany czas trwania próby.
5. Otwierający próbę składa wniosek o otwarcie próby wraz z jej programem do właściwej KSI. Wniosek wymaga zgody bezpośredniego przełożonego osoby otwierającej próbę.
6. Komisja po rozmowie z kandydatem i opiekunem oraz pozytywnym przyjęciu programu próby wnioskuje do właściwego komendanta o otwarcie próby.
7. Otwarcie próby komendant ogłasza rozkazem.
8. KSI ma prawo:
&middot; zmienić, za zgodą lub na wniosek zainteresowanego, proponowane zadania, opiekuna próby i czas jej trwania.
&middot; przyjąć dodatkowe wymagania na stopnie, wynikające z potrzeb środowiska i programu jego rozwoju, w uzasadnionych przypadkach skrócić okres służby instruktorskiej niezbędnej do otwarcia próby na kolejny stopień.
Ostatnio zmieniony 22 paź 2008, 17:51 przez 19kldh, łącznie zmieniany 1 raz.
hm. Czesław Przybytek HR
http://19kldh.pl
tel. 519-160-185

LukaszCK
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: LukaszCK » 22 paź 2008, 19:40

Dziekuje, czyli Kasia masz jasnosc :)
phm. Łukasz Kordyzon HR

mysa
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: mysa » 23 paź 2008, 13:33

LukaszCK pisze:czy mozna z proba isc do KCh? :)
Ciekawe pytanie można iść do chorągwi z tym ? :)
chociaz w moim przypadku kazde zgloszenie sie do innej jednostki grozi po prostu wywaleniem mnie :D

A wogole Kordi ja to wiem :) Nie musisz upubliczniac mojego imienia :D:P Tą uchwale znam jak wlasna kieszen :) Papierkowe sprawy znam, chodzi o jakieś racjonalne rozwiazanie do tego, sam wiesz jak dziala moj hufiec, moj komendant albo moj druzynowy. Istna paranoja. A dzisiaj moze pogadam z K.
<b>"Jeśli zobaczysz iskrę w oczach zucha dokonaj wszelkich starań by nie zgasła, gdy ujrzysz dogasający żar w spojrzeniu wędrownika pozwól mu zapłonąć na nowo"</b>

<i>'...bo ja jestem KIELCE-MIASTO!' (:</i>

LukaszCK
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: LukaszCK » 23 paź 2008, 14:26

Jestes strasznie anonimowa szczegolnie ze po lewej stronie masz napisane imie i nazwisko :D Tak wiem co i jak dziala i jacy gdzie sa ludzie... Ale chyba komendant jest we wplywach twojego druzynowego? nie wiem.... ale sytuacja jest dziwna i to jeszcze w miescie....

mysa pisze:
LukaszCK pisze:czy mozna z proba isc do KCh? :)
Ciekawe pytanie można iść do chorągwi z tym ? :)
chociaz w moim przypadku kazde zgloszenie sie do innej jednostki grozi po prostu wywaleniem mnie :D

A wogole Kordi ja to wiem :) Nie musisz upubliczniac mojego imienia :D:P Tą uchwale znam jak wlasna kieszen :) Papierkowe sprawy znam, chodzi o jakieś racjonalne rozwiazanie do tego, sam wiesz jak dziala moj hufiec, moj komendant albo moj druzynowy. Istna paranoja. A dzisiaj moze pogadam z K.
phm. Łukasz Kordyzon HR

homarek
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: homarek » 23 paź 2008, 15:52

W chorągwiach napewno można relizowac próby phm. Pozostaje jeszcze pytanie czy się na to zgodzą. W wlkp jeśli dany hufiec ma prawo prowadzenia prób phm to pewnie odeślą spowrotem do hufca. Co do Twojego komendanta to po prostu pokaż mu ten papier w któruym jest napisane tak jak to wyżej pokazali. Poza tym ty idziesz z opiekunem do KSI a nie do komendanta i wydaje mi się że jeśli na KSI zostanie zaakceptowany Twój opiekun to komendant już nie będzie oponował. Życzę powodzenia w tym, gdyż sam nie tak dawno relaizowałęm próbę phm i wiem że że to ważne. Pozdrawiam
phm. Jacek Pieczyński
Hufiec Czerwonak
Chorągiew Wielkopolska

"Jesteś dzieckiem Wszechświata..."

makaron505
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: makaron505 » 23 paź 2008, 23:05

tylko może się zdarzyć tak jak u mnie, że KSI dzwoni do komendanta i sie wypytuje o różne sprawy... I gdyby komendant Hufca się nie zgodził nawet na otwarcie próby to KSI by znalazło coś by tej próby nie otworzyć... Mi dopiero za 2 podejściem się udało i też mam opiekuna z innego Hufca...

gzk84
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: gzk84 » 24 paź 2008, 10:39

Tak btw to ja jestem opiekunem próby pwd u Ciebie w hufcu miasto :) a sam jak można zauważyć z niego nie jestem :)
hm. Jakub Juszyński

LukaszCK
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: LukaszCK » 24 paź 2008, 18:03

mysle Kuba ze to kwestia tego ze to moze byc ktos z pewnego srodowiska co pewnie komendant CZARNO widzi ;]
phm. Łukasz Kordyzon HR

ODPOWIEDZ
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Wędrownicy”