Wędrownik w sieci

Wydział Wędrowniczy wedrownicy.zhp.pl
ODPOWIEDZ
Magheru
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Magheru » 11 maja 2008, 21:52

Czuwaj!

Czasem chce się ruszyć na szlak i poznać nowych ludzi. Bywa, że coś rwie nas w świat. Chciałoby się pójść na jakiś rajd, wspólnie przygotować jakieś przedsięwzięcie...
Trzeba by tylko znaleźć miejsce, ludzi, rozesłać informacje...

Proponuję stworzenie listy mailowej wszystkich wędrowników naszej chorągwi.

Jak by to działało? To proste!

Każdy wędrownik< czyli każdy członek ZHP w wieku 16-25 lat> wysyła maila pod adres: wedro.news@gmail.com z informacją o środowisku, z którego pochodzi, imieniem/ksywą.
Otrzymuje maila zwrotnego, a potem:
1. możecie wysłać maila z informacją o ciekawej imprezie czy o poszukiwaniu kogoś do współpracy
2. otrzymujecie maile o wydarzeniach w innych środowiskach, o tym co wędrownicy planują, o poszukiwaniu partnerów w akcjach i innych działaniach.

W związku z tym, że jest to inicjatywa oddolna proszę Was o przekazanie znajomym wiadomości o niej. Im więcej osób dołączy, tym lepszy przepływ informacji :)

Z błekitem w duszy!

Magdalena Gołębiewska
Próbny Krąg Akademicki w Olsztynie
Chorągiew ZHP Warmińsko-Mazurska im. Grunwaldu
"Jeśli zobaczysz iskrę w oczach zucha dokonaj wszelkich starań by nie zgasła, gdy ujrzysz dogasający żar w spojrzeniu wędrownika pozwól mu zapłonąć na nowo"

------------------------------------------------------------------
Harcerski Krąg Akademicki "Czogori" w Olsztynie

leon01
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: leon01 » 12 maja 2008, 08:03

Ja jak szukam imprezy wchodzę na http://www.forum.zhp.pl/viewforum.php?id=30
10 HDŻ Katowice
Zło dobrem zwyciężaj.

magister_71
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: magister_71 » 12 maja 2008, 10:49

Mała sugestia - zamiast mnożyć twory może zaproponuj współpracę w jakimś istniejącym przedsięwzięciu? Np. Na Tropie albo serwisowi www.wedrownik.net ? Masz wtedy większą szansę, że Twój pomysł wypali.
---- www.i-militaria.com ----
Militaria, mundury historyczne, bojówki w niskich cenach dla Twojej drużyny!!!

Magheru
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Magheru » 12 maja 2008, 12:57

To nie mnożenie tworów. Tylko próba dotarcia do wedrowników, bo jest z tym problem.
Ile osób w Waszych środowiskach czyta NT? ilu w ogóle wie o portalach wędrowniczych? ilu sprawdza pocztę? Porównajcie. Ilośc i częstotliwość. Jeśli plan wypali to pomyślimy nad rozwojem i udoskanalaniem. Obecnie wszystkie informacje utykają na poziomie maili hufcow.

Ponadto chodzi o zasięg terytorialny. :]
Każdy wędrownik naszej chorągwi[...] Chorągiew Warminsko-Mazurska
Dzięki za uwagi. :)
Ostatnio zmieniony 12 maja 2008, 13:00 przez Magheru, łącznie zmieniany 1 raz.
"Jeśli zobaczysz iskrę w oczach zucha dokonaj wszelkich starań by nie zgasła, gdy ujrzysz dogasający żar w spojrzeniu wędrownika pozwól mu zapłonąć na nowo"

słonko
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: słonko » 12 maja 2008, 13:14

Jeżeli nie trafiają do NT (czego się nie dziwiem), albo na portal wędrowniczy to jak mają trafić do Ciebie Magda?
Jeżeli chcę mieć kontakt z jakimś środowiskiem wędrowniczym to szukam. Jeżeli chcę z Wielkopolski, to wchodzę na www.zhp.wlkp.pl gdzie mam spis hufców. Wybieram ten, który jest najbliżej, albo specjalnie ten który jest najdalej, albo celowo ten który działa na terenie, który mnie interesuje. Szukam w nim wędrowników, drużyny wędrownicze, kręgi wędrownicze, kluby specjalnościowe czy inne jednostki gdzie działaliby wędrownicy. Jest mejl - super, jest telefon - jeszcze lepiej.
Ostatnio zmieniony 12 maja 2008, 13:14 przez słonko, łącznie zmieniany 1 raz.
Zimowa Akcja Szkoleniowa KOSMOS 2013 - www.kursykosmos.pl

Magheru
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Magheru » 12 maja 2008, 16:24

jest tylko informacja o tym, że jest DW w spisie... czy jest? czy działa? jak działa? hm...
są wędrownicy, ale nie działają formalnie- po prostu się spotykaja... mail? telefon? skąd?

Zaczęłam szukanie od for hufców. Wiele z nich nie ma, a przecież tak na zdrowy rozsadek w każdym hufcu jest przynajmniej jeden wędrownik.

Prawdę mówiąc liczę na pocztę pantoflową, ponadto szukam aktywnych i odwiedzanych for jednostek z terenu chorągwi, poinformowałam znajomych wedrowników, wkrótce mam zamiar wykorzystać NK...

Cóż wkrótce będę znanym spamerem :D A w szystko w imię usprawnienia komunikacji w środowisku.

Dziwi mnie, że chcąc coś zobić napotykam taki opór. Ja to naprawdę przemyślałam. I prawdę mówiąc liczę na pomoc. Może na zlocie poznaliście jakiegoś wędrownika z Warmii lub Mazur. Macie jego maila? podeślijcie wiadomość.

Od czegoś trzeba zacząć cementowanie środowiska. Zacznijmy od informacji.

Od Jednostek do Wspólnoty.

słonko
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: słonko » 13 maja 2008, 08:45

Ja myślę, że taka integracja zaczyna się od właśnie zlotu jakiegokolwiek. Z warmii i mazur kilka tych środowisk poznałem z zlotu grunwaldzkiego. Przez jakiś czas utrzynywaliśmy kontakt, odwiedzialiśmy się wirtualnie i na tym się skończyło. Nie kumam jeszcze Twojego celu. Ale może jest to spowodowane, że osobiściie bardziej wolalbym najpierw zacząć od wspólnoty hufcowej a potem iść dalej, jeżeli w ogóle będzie to potrzebne.

magister_71
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: magister_71 » 13 maja 2008, 09:50

Z mojej strony to nie opór tylko doświadczenie praktyczne, choć z nieco innego poletka niż harcerskie.

Nie zauważyłem fragmentu o tym że lista ma dotyczyć Waszej chorągwii (bardziej rzucił mi się w oczy tytuł tematu "wędrownik w sieci", który przynajmniej mi zasugerował że lista miałaby dotyczyć całej Polski).
---- www.i-militaria.com ----
Militaria, mundury historyczne, bojówki w niskich cenach dla Twojej drużyny!!!

Magheru
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Magheru » 13 maja 2008, 10:55

To ja posłużę się przykładem nie tak dawnym zresztą. Organizujemy imprezę dla wędrowników. Informacja w internecie jest w kilku miejscach< od naszej klasy po stronę chorągwi, do tego maile do hufców> 3 tygodnie przed terminem zgłoszeń. Headquater miesci się na Kopernika w Olsztynie, dwa dni przed upływem terminu idę na rajd, gdzie gościnnie jest druhenka z hufca, którego siedziba jest dwa piętra wyżej niż wspomniana headquater. Zapytana czy będzie, odpowiedziała, że nic o takowej imprezie nie wie.

Gdzieś jest zator.
Plan jest taki: ominać niepotrzebne struktury i dać możliwość uczestnictwa w życiu wędrowniczym, nawet tym którzy nie mają własnych drużyn wędrowniczych.

Nie bedę więcej bronić tego pomysłu. Jeśli zadziała- obroni się sam. Jeśli nie? Trzeba będzie spróbować czegoś innego :)

słonko
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: słonko » 13 maja 2008, 11:08

Magheru pisze:Gdzieś jest zator.
Sieć alarmowa systemu małych grup upadła już na poziomie zastęp - drużyna, a co dopiero wyżej.

Magheru
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Magheru » 19 maja 2008, 14:54

Po co Ci teraz sieć alarmowa drużyny, kiedy możesz za pomocą kilku SMSów, opisu na GG lub newsa na stronie drużyny dotrzeć do wszystkich od razu?

Off- T Poszukuję środowisk wędrowniczych z Ełku:x

słonko
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: słonko » 19 maja 2008, 23:03

Magheru pisze:Po co Ci teraz sieć alarmowa drużyny, kiedy możesz za pomocą kilku SMSów, opisu na GG lub newsa na stronie drużyny dotrzeć do wszystkich od razu?
Daje mi to jednak gwaracje, że wszyscy wiedzą. Sms może nie dojść, może nie być przeczytany. GG szwankuje, mozesz napisać o 10:35, kiedy właśnie osoba poszła sobie o 10:24 z GG i nie wiadomo kiedy będzie. Kiedy jeszcze byłem w zastępie, mieliśmy dostęp do sieci, każdy miał komórkę to i tak mieliśmy sieć, ale może dlatego że każdy mieszkał blisko i stawialiśmy sobie za cel, żeby komunikować kolejną osobę osobiście. Do smsów, GG nie podchodzę poważnie, bo zawsze były z tym problemy i wiem to z doświadeczenia. Ale jak zadzwonię do kogoś na 10 sekund, powiem co i jak, to będę wiedział, że usłyszal, przyjął wiadomość i jest okej.

ODPOWIEDZ
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Wędrownicy”