nowe Na Tropie już w sieci!

Wydział Wędrowniczy wedrownicy.zhp.pl
Mdz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: 24 sty 2009, 16:24
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Mdz » 16 sie 2009, 11:08

Wędrownicza Watra ON-LINE
Każdy może zostać reporterem!

Ciesz się na bieżąco informacjami z tras Wędrowniczej Watry! Wysyłaj swoje autorskie relacje z wędrówki, pochwal się aktualnym położeniem geograficznym, pozdrów Zośkę z III trasy, z którą wczoraj siedziałeś przy ognisku.Pokaż wszystkim świeżo rozbity namiot, najsmaczniejszą jajecznicę na biwaku, malowniczy widok z trasy.
Wystarczy wysłać sms lub mms ze zdjęciem lub filmikiem z numeru zarejestrowanego w serwisie BLIP.pl i Twoja opowieść znajdzie się na stronie www.blipwatra.pl!

Jak to zrobić?

W tym roku redakcja NA TROPIE by umożliwić najszybszy i ogólnodostępny przepływ informacji oddaje we władanie patroli platformę mikroblogów. Wystarczy wysłać sms lub mms z zarejestrowanego w serwisie BLIP telefonu pod numer +48 661 055 055. Wszystkie dokładne informacje o tym jak to działa znajdziecie na stronie www.blipwatra.pl

Jak sprawić aby Twoja relacja z trasy trafiła w miejsce, w którym każdy zainteresowany będzie mógł ją przeczytać?

Oznaczaj każdą z wiadomości tagami #watra lub #wedrowniczawatra. Będą one pojawiały się na stronie www.blipwatra.pl i na waszym osobistym „kokpicie”. Rejestracja patrolu jest bezpłatna!

Zaloguj swój patrol w serwisie już dziś, pokonuj kilometry i bądź prawdziwie NA TROPIE Wędrowniczej Watry.
Ostatnio zmieniony 16 sie 2009, 19:26 przez Mdz, łącznie zmieniany 1 raz.
pwd. Magdalena Grześkowiak

szefowa promocji "Na Tropie"
www.natropie.zhp.pl

Mdz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: 24 sty 2009, 16:24
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Mdz » 07 wrz 2009, 22:21

RUSZAMY PO WAKACJACH!

Wrześniowy numer NA TROPIE w sieci! A w nim:

Focus na ekologię

Na Tropie Kultury

Zjazd dla opornych

Upcykling

Nasi na Kilimandżaro

Więcej:
Czy istnieje samochód całkowicie przyjazny środowisku? Czy spalanie benzyny, nawet bezołowiowej, nie uwalnia do atmosfery innych szkodliwych substancji? Czy drewniany dom, który generuje kolosalne straty ciepła przy ogrzewaniu, będzie – poza wyglądem – miał coś wspólnego z ekologią? O modnym EKO trendzie - Monika Marks

Zdawaliście sobie kiedyś sprawę z tego, dlaczego banany w Polsce są tańsze niż nasze polskie jabłka? Czy jesteście w stanie sobie wyobrazić, jaką zapłatę mógł otrzymać pracownik plantacji, skoro my możemy je kupić za tak małe pieniądze?Magdalena Noszczyk o tym jak zmienić świat pijąc kawę.

Myśl natrętna była oczywiście natrętna, co za chwilę się okaże. Co 15 minut i 10 sekund myśl pytała Robercika, nachodziła wręcz ta właśnie myśl, natrętna myśl: jaka jest PRAWDA? I to nie byle jak prawda, zwykła, szeregowa, normalna, banalna, dostępna w gazecie, Internecie i we wszystkim w ogóle. Tu chodziło o prawdę dla Robercika najważniejszą: jak jest PRAWDA HARCERSKA!!! Pietrzczyk i filozoficzne rozważania Robercika

Poszukujemy chętnych do współtworzenia gazety. Jeśli wiesz co piszczy w harcerskim świecie. Umiesz poszukiwać ciekawych informacji, lubisz grafikę komputerową znasz się na fotoedycji lub chcesz się tego nauczyć? Napisz do nas i zacznij swoją przygodę z dziennikarstwem.

Co więcej:

Dlaczego uścisk w brzuchu nie jest zły?

Jak w mordę strzelił... przez Islandię.

Ekstemalnie w kuchni

NIE ZWLEKAJ BĄD¬ NA TROPIE

www.natropie.zhp.pl
pwd. Magdalena Grześkowiak

szefowa promocji "Na Tropie"
www.natropie.zhp.pl

Mdz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: 24 sty 2009, 16:24
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Mdz » 07 paź 2009, 13:40

Październikowe NA TROPIE już w sieci.

W numerze:


Zrozumieć sztukę

Dzieła, które wbijają w ziemię

Skauting po irlandzku

Co jeszcze?

Przedstawienia w teatrze, ambitne filmy, wystawy malarskie – też, ale nie tylko. Teraz sztuką może być wszystko. Coraz większą wagę przywiązuje się do otaczania się sztuką, obcowania z nią na co dzień. Katarzyna Pietrasik przepowiada dobrą przyszłość sztuce.

Projektant wzornictwa ma za zadanie zaprojektowanie przedmiotu, który będzie ładny, sprawny, funkcjonalny, ergonomiczny oraz nadający się do wyprodukowania.Ewa Krasnowska o tym, że ładne może być też praktyczne.

Żeby wyłowić dobre opowiadanie lub wiersz, trzeba przebrnąć przez ciągnące się po horyzont mokradła niedopracowanych i nieoheblowanych przez pokorę i wytrwałą pracę utworów. Wszystkich zadr w skórze nie jest w stanie zrekompensować odnalezienie w tym wszystkim jednej małej perełki, choć na pewno może przynieść znaczną ulgę. Mateusz Kot pod ciężarem sztuki.

Zaproszenie wędrowników na zlot w roli chłopów pańszczyźnianych jest dość czytelnym komunikatem dla nich. A to przecież spośród tej grupy wiekowej rekrutują się przyszli instruktorzy w naszej organizacji. Co zrobi wędrownik w Krakowie- Filip Springer.

A ponadto:

Czego zazdrościł mały Łukasz Czokajło?

O trudach życia w rozkroku.

Czy masz kompleks „tego na dole”?


Na Tropie poleca czyli nasze patronaty


XXIX Bieg Nocny po Poznaniu- 6 listopada pobiegnij śladami historii Poznania w kolejnej edycji nocnych zmagań w wielkiej grze miejskiej.

VII Memorial Generala Maczka- ostateczny termin zgłoszeń do turnieju piłkarskiego otwartego dla wszystkich członków organizacji skautowych tylko do 8 listopada. Emocjonujące mecze od 13 do 15 listopada w Warszawie.

OPAL- festiwalowy rok w harcerskim wydaniu. Zapraszamy wszystkich artystów do Radomska.


NIE ZWLEKAJ BĄD¬ NA TROPIE
www.natropie.zhp.pl
pwd. Magdalena Grześkowiak

szefowa promocji "Na Tropie"
www.natropie.zhp.pl

Mdz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: 24 sty 2009, 16:24
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Mdz » 11 sty 2010, 19:55

STYCZNIOWE NA TROPIE JUŻ W SIECI! A W NIM:


Zostań naszym fotoedytorem!

Zgrupowanie kursów „Pryzmat”

Redakcyjne zmiany

Na Tropie Edukacji

Zimowy Rajd Głuchołazy

Co jeszcze w numerze:


Jaki obraz staje wam przed oczami, kiedy myślicie „informatyk”? Albo lepiej: „student informatyki”? „Długie przetłuszczone włosy, satan forever, głównie mężczyźni (jeśli dziewczyna, to ma wąsy), outsiderzy” – tak widzą to moi rozmówcy. Obalamy! Tak było kiedyś, teraz jest inaczej. Marta Szewczuk o studenckich prawdach i mitach.

Większość aplikantów była świadoma tego, że tak krótki okres nauki nie daje wiedzy na poziomie „normalnego” magistra. Ale to nie było istotne. Najważniejszy był dla nich papier. Po co? Aby móc zdobywać kolejne – w ich mniemaniu – szczeble kariery. Gotowi byli zapłacić kilka tysięcy złotych za iluzję wykształcenia wyższego, najważniejszy był skrót mgr przed nazwiskiem. Olga Gumeniak w rozmowie z Darią Siwką pyta, ile dziś wart jest magister.

Czasami można tylko stanąć na biurku i krzyknąć „Captain, My Captain”. Tyle i aż tyle. Sześć powodów dla których,
musieli to zrobić- Filip Springer.

Zajrzyj do sekretnego dziennika Robercika Be, zostań znajomym Ostatniego Skauta i śledź jego poczynania na portalu facebook.com! Zobacz co kryje się pod rogatywką.

A ponadto:

Skaut panslawista w niepowtarzalnej audycji.

Mów w języku lengłicz!

Rewidujemy „przyszłościowe” kierunki studiów.

WWW.NATROPIE.ZHP.PL
CZYTAJ I BĄD¬ NA TROPIE!
pwd. Magdalena Grześkowiak

szefowa promocji "Na Tropie"
www.natropie.zhp.pl

Mdz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: 24 sty 2009, 16:24
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Mdz » 12 kwie 2010, 22:05

W SIECI JUŻ NOWY NUMER NA TROPIE, A W NIM:

Nasze pokolenie po raz kolejny patrzy na kraj pogrążony w żałobie i na milczące tłumy. Stawiamy pytania, które dotyczą za każdym razem wielkich spraw. Padło i padać będzie wiele słów, będą mówić mądrzejsi od nas. Dziś możemy tylko powiedzieć, że współczujemy. Rodzinom ofiar tragedii, ich bliskim, przyjaciołom, znajomym. Redakcja

„Nie ma to jak zerwać się z łóżka, wypić kawę, obudzić się (w tej właśnie kolejności), a potem odkryć, że jest nie 9 a 8” – napisała tego dnia jedna z moich znajomych na Facebooku. Wcześniej nie zwróciłbym na ten wpis uwagi, ale po tym co się stało o 8:56 naszego czasu po ludzku zatęskniłem do tej beztroski kiedy główną troską o poranku jest brak mleka do kawy.- Filip Springer dziesiątego kwietnia.

Las katyński stał się miejscem kolejnej polskiej tragedii. Kolejny raz wspominamy słowa Norwida „Gorzki to chleb - Polskość”. Znowu spoglądamy na listę poległych. Są na niej wybitni politycy, żołnierze, księża, państwowi urzędnicy. Nie brak ludzi zaangażowanych w walkę o niepodległość, intelektualistów, działaczy społecznych. W końcu jest też załoga samolotu i członkowie BOR. Bliżej o ich sylwetkach w swoim tekście- bracia Jóźwik.

Dla Tischnera to właśnie praca jest spoiwem między ludźmi. Jej wartość nie stanowią wyłącznie owoce. Praca tworzy więzi i harmonię między ludźmi. Każdy coś robi, czuje się potrzebny i pomocny. Poprzez złe organizowanie pracy, „gaszenie światła”, odbieranie owoców, tworzenie iluzji wspólnoty, poprzez brak prywatnej własności, system PRL burzył relacje między ludźmi, odbierał im godność. O „mądrolu”- nosem Kleopatry pisze Przemysław Jóźwik

Ponadto:
Rodzina na tapecie Fakty o domach dziecka
Miłość w harctrixie Sięgnij zagranicę
Idealna rodzina w windzie Halo dziadku!
7 grzechów głównych opiekuna instruktorskiej próby.
Z naszego kalendarza. 4-16 maja - Rajd Pieszy „TROP”


NIE ZWLEKAJ,
BĄD¬ NA TROPIE

WWW.NATROPIE.ZHP.PL
pwd. Magdalena Grześkowiak

szefowa promocji "Na Tropie"
www.natropie.zhp.pl

Mdz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: 24 sty 2009, 16:24
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Mdz » 16 wrz 2010, 13:39

W NA TROPIE WE WRZEŚNIU..
TYM RAZEM BARDZO SERIO O NAUCE


CO ZNAJDZIESZ W N U M E R Z E: SIęGNIJ PO MORE / CZęSTOCHOWSKA ZRYWKA/ JESIENNE FESTIWALE / RAJD GRANICA / JAK SIę UCZYć ŻEBY SIę NAUCZYć / O WYPALENIU / O WęDROWNICZEJ KONFERENCJI / 10 RAZY TAK NA 100 LAT / ZA NOSEM KLEOPATRY

PISZEMY O:

TYM, PO CO SIę UCZYć? -Kasia Staniszewska
Odkryto genom jabłka. LHC działa już z połową zaplanowanej energii. Obserwujemy błyski w atmosferze Jowisza. Badamy problemy. Konstruujemy maszyny. Sięgamy tam, gdzie wzrok nie sięga – bardzo daleko lub niesamowicie blisko.

TRENDACH W MODZIE NA KRAKOWSKICH BłONIACH -Andrzej Walusiak.
Czarne, wysokie, wypastowane i oczywiście wojskowe. Tak dziewczęta wystroiły się na grę miejską. Dobrze, że karabiny i bagnety zostawiły w namiocie. Zastanawiam się długo i próbuję odpowiedzieć sobie, co skłoniło je do wybrania takiego ubioru. Czyżby spodziewały się nagłej potrzeby zamaskowania się na którejś z krakowskich ulic? Pewnie zbyt dosłownie zrozumiały określenie „miejska dżungla”. Wskoczą w krzaki i znikną, gdy najdzie je mężczyzna uzbrojony we wszechobecne ulotki pobliskiej pizzerii.

O WęDROWNIKACH NA ZLOCIE, A WŁAŚCIWIE ICH BRAKU -Katarzyna Pietrasik
Po żmudnych kalkulacjach i obliczeniach wyszły mi całe dwie na cztery dni zlotu, na których byłam. Konferencja wędrownicza organizowana przez Wydział Wędrowniczy GK i zajęcia w redakcji „Na Tropie”. Odgórnie organizowanych atrakcji skierowanych i sprofilowanych specjalnie dla wędrowników – brak. Znowu się pocieszam i myślę, że przecież wędrownicy, jak nie ruszą w miasto podziwiać Krakowa, to mogą zostać i pointegrować się z wędrownikami z całej Polski. Na pewno wymienią się drużynowymi doświadczeniami, pogadają i pośmieją. Będzie fajnie. Martwię się tylko coraz bardziej tym, że świadomość o tym, jak fajnie mogłoby być, a nie było (bo nikt o nich pomyślał) w końcu ich z tego Związku wygoni.

PONADTO:
Co siedzi w głowie Lassie, Trąbalskiego i owcy Dolly?

Agrochemista, Kognitywista, Mediaternista, Bohemista -
o studiowaniu kierunku o nazwie skomplikowanej jak imię Pokemona..

Dyskutuj pozlotowo! Seria felietonów podsumowujących Kraków 2010 na naszych łamach!

NIE ZWLEKAJ, BĄD¬ NA TROPIE
WWW.NATROPIE.ZHP.PL
pwd. Magdalena Grześkowiak

szefowa promocji "Na Tropie"
www.natropie.zhp.pl

Mdz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: 24 sty 2009, 16:24
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Mdz » 18 paź 2010, 09:16

Nowe NA TROPIE JUŻ W SIECI!


Październik miesiącem społeczności i zmian


SPOŁECZNOŚCI ODMIENIONE PRZEZ HARCERSKIE PRZYPADKI / MEMORIAŁ MACZKA / OPAL 2010 / CZARNY PR W ZHP / BIEG NOCNY / ¬LE SIę POWODZI PO POWODZI / GŁODÓWKA NA ANDRZEJKI/


P I S Z E M Y O:

Samotności, dr Adam Buczkowski

"Życie w zgodzie z sobą, z własną wizją świata i próbami jej realizacji ma szereg plusów. Po pierwsze osoby takie mają intensywne poczucie sensu tego co robią, są też silnie zmotywowane do działania. Mają „wiarę” w słuszność swojego działania, nawet jeśli czasami wydaje im się, że prościej byłoby się podporządkować większości. Często też takie osoby odnoszą bardziej spektakularne sukcesy w dziedzinie, w której się specjalizują"


DEZINFORMACJI JAKO SPOSOBIE NA KAMPANIę.
Andrzej Walusiak

"Jeśli więc chcecie wmanewrować kogoś w działania po Waszej myśli, to mówcie mu jak najmniej. Jak musicie już coś wyjawić to podsuwajcie tylko strzępy informacji wygodne dla Was. Ze wszystkimi danymi czekajcie koniecznie do ostatniej chwili. To recepta na Wasz sukces. "

CO WYPADA, A CO NIE?
Marta Szewczuk
"Polce Zakochanej nie wypada się oświadczyć. Już mniejsza o to, kto kogo poderwał. Mniejsza o to, kto kogo zaprasza do kina, kto płaci w restauracji, kto zmywa, a kto gotuje. Tradycja jest tradycja. To facet musi klęknąć na kolanko (jak w tej zabawie), wyjąć z kieszeni swoje „Mam Tu Coś Dla Ciebie” i zadać to pytanie, na które odpowiedź jest oczywista. Najlepiej, jeśli trzymałby w zębach różę. No bo kim jest kobieta, która się oświadcza? "

A także:

Trzecie państwo świata -Facebook.
Jedzeniu paluszków w zacnym instruktorskim gronie, i co z tego wynika, a raczej nie.
Filary i fundamenta- Nosem Kleopatry
Kto i dla- czego stracił głowę?


nie zwlekaj bądż na tropie
www.natropie.zhp.pl
pwd. Magdalena Grześkowiak

szefowa promocji "Na Tropie"
www.natropie.zhp.pl

Mdz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: 24 sty 2009, 16:24
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Mdz » 12 mar 2012, 01:00

nowe NA TROPIE w sieci!

W marcu pytamy ludzi o to co ich frustruje.

A także:
Zbliżenie na Komendę Wędrowniczej Watry
Wielkopolski wZlot
Primus Inter Pares 2011 w ankiecie
Maglujemy młodego lidera Gali DMB

"Marudzenie jest o niebo łatwiejsze od zrobienia równej babki z piasku. Wbrew pozorom jednak może dać dużo więcej, niż się wydaje. Bo piaskową babkę da się zniszczyć jednym ruchem, a czyjeś marudzenie czasem trudno wybić sobie z głowy." O swoich frustracjach Marcie Szewczuk opowiedzieli- Lucjan Brudzyński, Ewa Sidor, Michał Romanowicz i Jakub Waszak.

"Sformułowania typu to „nie będzie działać” czy „za późno na to” to Idea Killers, duszące w zarodku innowacje, zniechęcające do wyrażania swoich poglądów, nie tylko pomysłodawcę, ale także innych członków grupy." Magdalena Grześkowiak o tym co spadło jej na głowę.

"Sfrustrowany niemożnością znalezienia swojego miejsca w normalnym życiu, zdecydował się na eksperyment – postanowił zamieszkać z dala od cywilizacji i pracą własnych rąk zadbać o to, czego potrzebowały jego ciało i dusza. W tym celu wyjechał z miasta, aby na dwa lata, dwa miesiące i dwa dni zamieszkać nad stawem." Łukasz Szoszkiewicz pisze jak frustracja prowadziła do inspiracji- Muncha, Kerouaca, Thoreau i Cobaina.

A ponadto:
Andrzej Walusiak jest w Związku
Bądź w pogotowiu- gazowym. Praca dla osób o stalowych nerwach.

Traktat na himalajski trakt pod naszym patronatem.

Nie zwlekaj. Bądź NA TROPIE.
www.natropie.zhp.pl
pwd. Magdalena Grześkowiak

szefowa promocji "Na Tropie"
www.natropie.zhp.pl

ODPOWIEDZ
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Wędrownicy”