nowe Na Tropie już w sieci!

Wydział Wędrowniczy wedrownicy.zhp.pl
Nestorka
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Nestorka » 13 kwie 2008, 23:04

Kwietniowy numer Na Tropie już w sieci! Zajrzyj na www.natropie.zhp.pl, a dowiesz jaki temat poruszamy w tym miesiącu!

Ponadto piszemy także o: Wędrowniczj Watrze, warsztatach Szarej Drużyny, harcerskim Prima Aprilis, kampanii 1%, sprzęcie niezbędnym na obozie wędrownym oraz...

Co jeszcze w numerze?

A Ty – czy nie szukasz wokół siebie jakiegoś punktu zaczepienia, ludzi „z Twojej bajki”, pola do rozwoju, miejsca gdzie będzie mógł realizować swoje najbardziej szalone pomysły? Zapewniam Cię, że to zupełnie naturalna potrzeba - korespondencja z Moniką Marks.

Wspieranie wszechstronnego rozwoju znaczy również: dostarczanie mu nowych doświadczeń, umożliwianie uczenia się, pozwalanie na próbowanie. Trzeba jednak podążać po nitce do kłębka, by wspierać kolejne fazy rozwoju w odpowiedniej kolejności i by swoje stymulatory dostosowywać do poziomu rozwoju wychowanków.- Małgorzata Silny odczarowuje misję ZHP.

Gdybym miała jednym stwierdzeniem podsumować społeczny rozwój ludzi w wieku 16-25 lat to byłoby to właśnie, szukanie swojego miejsca w życiu, swojego celu, swojej drogi. Stawianie sobie najważniejszych życiowych pytań: Po co żyję? Do czego dążę? Jak chcę żyć?- kilka dobrych rad w tekście Martyny Tochowicz.

Harcerska specjalność to wybrana dziedzina programu harcerskiego, którą drużyna, zastęp lub klub zajmuje się w sposób pogłębiony. I tak jak w programie każdej drużyny jest szkolenie samarytańskie, ale tylko harcerze-ratownicy czynią z pierwszej pomocy swoją specjalność - po co nam specjalności mówią Rafał Klepacz i Wiktor Wróblewski.

Co możemy zrobić by pokazać, że stajemy po stronie Tybetu? Oczywiście bojkot chińskich produktów nie wchodzi w grę bo oznacza on, że musielibyśmy chodzić nago i zrezygnować z używania sprzętu elektronicznego- Filip Springer o olimpijskim zniczu i wolności.

A ponadto:

O szynszylowym hasaniu.

Co zrobić kiedy stajesz się elementem harcerskiej scenografii?

Kandersteg- pracuj w otoczeniu łąki, na której pasła się krowa Milka.

www.natropie.zhp.pl - NIE ZWLEKAJ, BĄD¬ NA TROPIE!
phm. Joanna Nestorowicz
Pełnomocnik ds. zagranicznych
Chorągiew Stołeczna

Szefowa promocji "Na Tropie"
www.natropie.zhp.pl

Nestorka
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Nestorka » 21 maja 2008, 22:08

W majowym wydaniu Waszego Internetowego Magazynu:

Harcerska prasa.

Twój tekst w NT.

Zdjęcia, które mówią.

Rajd "Setka".

Na tropie Złotej Strzały

Co jeszcze w numerze?
Zresztą tak naprawdę - bądźmy szczerzy – artykuły w „Czuwaj” pod względem ostrości wymowy to „pikuś” w porównaniu z tym, co wam zdarza się opublikować. Przy takich tekstach pojawia się zwykle argument, że to przecież jest gazeta czy wręcz organ Głównej Kwatery. Jednak nie słyszałem, aby taki argument pojawiał się przy ostrych sformułowaniach w Na Tropie. Tak jakby nie było świadomości, że to też jest gazeta Głównej Kwatery. Grzegorz Całek o harcerskich mediach w rozmowie z Moniką Marks

Wszyscy zgodnie będą opowiadać o tym, jakie to świetne pole do rozwoju dla wędrowników i instruktorów. Że kształci tyle umiejętności, wcale niewydumanych, całkiem przydatnych w codziennym życiu. Że to okazja do podjęcia służby na rzecz swojej hufcowej społeczności. No i że to przede wszystkim świetna zabawa- Redaktorzy Naczelni hufcowych gazet o współpracy, „składaniu” i satysfakcji

Problemy wynikają z faktu, że wydawcami mediów harcerskich są bezpośredni harcerscy przełożeni ich twórców. Narzekanie na tą sytuację byłoby wołaniem na puszczy, bo przecież alternatywy nie ma. Tak musi być i taki stan rzeczy jest jedynym możliwym. Ale nie oznacza to, że nad wszystkimi patologiami takiego stanu rzeczy mamy przechodzić do porządku dziennego. Filip Springer o tym, co władzy wolno, a czego nie.

W pierwszym rzędzie siedział sam Druh Rzecznik - na razie nieporuszony, lecz z każdym kolejnym występem twarz mu pogodniała. Chłopcy zaczęli od rzeczy ambitnych, na sam początek poszła sztuka "Nasza Historia" - z niesamowitą finezją przedstawione dzieje skautingu. I niektórzy twierdzą, że nawet uśmiechnął się, gdy na scenie Robercik jako Robert Baden - Powell podchodził Burów i zaskakiwał ich głośnym "a ku-ku!”- Wojtek Pietrzczyk i kolejne niespodzianki „Ostatniego Mafekingu”

A ponadto:

Twoje małe Waterloo, czyli jak zrekonstruować sobie bitwę.

Ile jest harcerstwa w ratownictwie i ratownictwa w harcerstwie?

Jak z rewolucji wykpić się grantowym wnioskiem?

phm. Joanna Nestorowicz
Chorągiew Stołeczna

www.natropie.zhp.pl

Nestorka
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Nestorka » 25 cze 2008, 17:23

W czerwcowym numerze Internetowego Magazynu Wędrowniczego "Na Tropie":

Wakacje wędrownika.

Emocje w Szarpaninie.

Zostań korespondentem NT!

Namiestnicze FAQ.

Zadzieraj nosa z HSR-em.

Co jeszcze w numerze?
Bez podsumowania planowanie jest tylko sztuką dla sztuki. Dlatego, pamiętając, że „nic na niby, wszystko naprawdę”, trzeba koniecznie przewidzieć czas na spokojne podsumowanie minionego roku harcerskiego.- O sztuce ewaluacji w swoim tekście, pisze Zuzanna Zaleska

Cztery dni pomiędzy jednym obozem a drugim to całkiem sporo, żeby się ogarnąć, ale P. musi jeszcze w tym czasie dopilnować, żeby wszystkie namioty wyschły i żeby cały sprzęt spłynął jak trzeba do magazynu. No i musi jeszcze skołować skądś drugi plecak, bo jego stary się na wędrówkę ani trochę nie nadaje.- Monika Marks o najdłuższych w życiu wakacjach.

Gdy ktoś mówił „jeszcze wypoleruje menażkę, bo przecież wiem, że trzeba ją wziąć” reszta gorliwie zapewniała, że menażkę ma spakowaną już od wczoraj, bo to przecież podstawa, po czym ukradkiem wymykała się do sklepu.- Wojtek Pietrzczyk i wakacyjne podboje Ostatniego Skauta

Gdy zamiast dawania wsparcia wymagano od nas ton dokumentów, gdy przyczepiano się do bzdur nie udzielając pomocy w pryncypiach, gdy nas lekceważono, rzucano bezinteresownie kłody pod nogi. Gdy jeden z drugim wychylał się z betonowego bunkra i pokazywał, „kto tu rządzi”. We wszystkich tych sytuacjach można było zacisnąć zęby i powiedzieć sobie – „nie robimy tego dla nich”. – Członkowie wspierający ZHP w tekście Filipa Springera

A ponadto:
Czy hufiec jest doniczką?
Najsłynniejsze zdjęcia świata.
Gdzie pokoje w akademikach mają widok na ocean?

Zapraszamy do dyskusji na www.natropie.zhp.pl!

Nie zwlekaj, bądź na tropie!
phm. Joanna Nestorowicz
Chorągiew Stołeczna

www.natropie.zhp.pl

dresu
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: dresu » 11 paź 2008, 08:43

Jakiś nowy numer natropka wyjdzie, czy projekt usiadł razem z wydziałem ???
14 GDH ,,Szarotka'' im. A. Powiecki
http://www.14gdh.gliwice.zhp.pl

Nestorka
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Nestorka » 12 paź 2008, 19:06

Nieustająco zapraszmy!

Już jest nowy numer "Na Tropie", a w nim:

Obóz na Mount Blanc
Po Silesii
Specjalności na konferencji
Watrowe podsumowania

Co jeszcze w numerze?

Nie jesteśmy ani lepszą ani gorszą organizacją. Każda ma swoją misję, każda stara się ją wypełnić najlepiej jak potrafi. Przekonywać o tym, że ktoś jest gorszy mogą tylko osoby o obniżonym poczuciu własnej wartości.- Kłamstwa w ZHP demaskuje Rafał Klepacz

Przyjmuję do wiadomości, że czegoś nie wiem. Nie traktuję tego jako końca świata. Postanawiam, że chcę się nauczyć. Słucham dalej. Notuję. Konsultuję. Pytam. Wypowiedzi niewiele wnoszące lub oczywiste dla mnie odrzucam. Wyjeżdżam. Wiem więcej.- Inspirowany muzyką Jakub Sieczko o świadomości swoich niedoskonałości.

Postanowiliśmy skorzystać z Watry jak najpełniej, wycisnąć jak cytrynę – chodzić na zajęcia, spotkania, koncerty, pokazy, siedzieć przy ognisku, w kawiarence. Być z ludźmi i dla ludzi.- Kaja Filaczyńska z Szekli o Primus Inter Pares dla Szekli.

Umiejętność powiedzenia „koniec” jest równie ważna jak zdolność dążenia do postawionego sobie celu. Nie brnięcia, a właśnie dążenia. Niestety przykład nie idzie z góry – komunikat „odchodzę” nadal spotyka się z grymasem niezrozumienia wielu drużynowych/ szczepowych / hufcowych – by nie iść w harcerskiej hierarchii dalej.- Filip Springer o harcerskim dożywociu

Krzyż Lutosławskiego może nosić tylko ten, kto jest idealny, nie ma nic na sumieniu. Wiadomo, że nikt taki prawdopodobnie się nie urodził ani nie urodzi, bo do doskonałości dąży się całe życie! Jeżeli ktoś o tym nie wie i pełen pychy założy Krzyż Lutosławskiego, umrze skoro tylko zetknie się z jakąkolwiek niegodziwością wyrządzoną przez harcerzy! – Ostatnie chwile Ostatniego Skauta w cyklu Wojtka Pietrzczyka

A ponadto:
Czy jesteś martwą rybą?

Czy Ty też czytałeś komiks w blasku tegorocznej watry?

Co kryje się w playliście szefa HSR-u?

phm. Joanna Nestorowicz
Chorągiew Stołeczna

www.natropie.zhp.pl

dominik
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: dominik » 12 paź 2008, 20:20

czy to tylko mi? czy wam tez ukazuje sie watrowy na tropie jak wchodzicie na strone?
pwd. Dominik Siwinski HO
pelnomocnik komendanta hufca ds. zagranicznych
Hufiec ZHP Konin im Szarych Szeregow
Assistant Scout Leader, 24th Northampton Abington Church Scout Group

marchewa
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: marchewa » 12 paź 2008, 21:45

Mi się pokazuje coś takiego:

Joomla! Logo
Na Tropie ::: Internetowa Gazeta Wędrowników
Serwis w trakcie prac redakcynych.
Już wkrótce nowy numer. Zapraszamy.
Drużynowy 11 EDW >Wataha<
Szczep "Bukowina"
Namiestnik Wędrowniczy Hufca Elbląg

cebul
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: cebul » 12 paź 2008, 22:10

Też tak mam (prace redakcyjne) - myślę, że przeżyjemy do jutra z czytaniem nowego numeru :)
hm. Mateusz Cebula HR
Drużynowy 5. Dębickiej Drużyny Wędrowniczej "Sprzysiężeni" im. Dębickich Sybiraków
Komendant 7. Szczepu Drużyn Dębickich "Invicti" im. gen. Mariusza Zaruskiego
Komendant Hufca Dębica im. Dębickich Szarych Szeregów
Przewodniczący Rady Chorągwi Podkarpackiej
instruktor Wydziału Wędrowniczego GK ZHP

Nestorka
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Nestorka » 26 lis 2008, 22:43

W listopadowym Na Tropie piszemy o:

Nowych twarzach w redakcji
Wędrowniczej &#8222;terminowość&#8221;
Konferencji przez duże K
Studiach za granicą
Co jeszcze w numerze?

Ludzkość od czasu wydania pamiętnego &#8222;Informatora harcerskiego&#8221; w czarnej okładce, zdążyła już poczynić kilka kroków naprzód. Ośmielę się nawet nazwać to znaczącym postępem. Bo niewątpliwie umiejętność określenia własnego położenia na podstawie gwiazd jest bardzo rozwijająca i satysfakcjonująca. Jednak w czasach, kiedy GPS można dostać za grosze w zamian za 25 wyciętych z gazety kuponów, a aplikacja google maps pozwala na analizę rozmieszczenia rabatek w ogródku sąsiada, może warto w końcu zacząć to wykorzystywać?- Monika Marks o ewolucji technik harcerskich

Mógłbym nie spać całą noc układając stos dokumentów w kolejności alfabetycznej albo porządkując moje elektroniczne archiwum ze względu na długość nazwy pliku. Na pewno moje podkrążone oczy zrobiłyby piorunujący efekt, gdybym całą noc układał moje ubrania kolorystycznie, albo jeździł wokół bloku na rowerze. Pytanie brzmi tylko - jaka z tego korzyść? Jaki powód do chwały?- Harcerskie samobójstwo według Jakuba Sieczko.

Co masz zrobić dziś, zrób pojutrze - będziesz mieć dwa dni wolnego - to bardzo popularne zdanie, a wręcz typ postawy wobec czasu. Odkładanie swoich obowiązków na potem, przekładanie sprawdzianów i odwoływanie zaplanowanych spotkań, powoduje jedynie nawarstwienie się obowiązków- Kasia Pietrasik o unikaniu pułapek czasoprzestrzeni.

Kto przeczy uczuciu, nie będzie miał racji

I serce harcerskie zadrży mi z radością,

I na całe życie będziesz mi sprawnością&#8230;

Przystąp razem ze mną do organizacji! &#8211; Wojtek Pietrzczyk i poezja ostatniego skauta.
phm. Joanna Nestorowicz
Chorągiew Stołeczna

www.natropie.zhp.pl

Nestorka
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Nestorka » 23 gru 2008, 18:12

W grudniowym numerze Internetowego Magazynu Wędrowniczego znajdziecie:

Instruktorskim tropem

Noworoczne życzenia

Obywatelska aktywność

Sposoby na patriotyzm

Kraj odpadających tynków, smrodu, prowizorki, ludzi o zmęczonych twarzach, wiecznie spóźniających się pociągów i psujących się małych Fiatów. Jest w naszym kraju coś smutnie brzydkiego i niedoskonałego. Coś jak ubrudzony majonezem harcerski mundur wpuszczony w krótkie spodenki z hawajskim wzorem.- O Polsce, Kuba Sieczko i znani Polacy.

Czas skończyć z mitem &#8211; harcerze nie stracili szansy na pokazanie, że są nowoczesnym, patrzącym w przyszłość ruchem młodych ludzi, którzy chcą kształtować aktywnie swoją przyszłość. Harcerze po prostu tacy nie są. &#8211; O tym, co wydarzyło się w Poznaniu- Filip Springer.

To bardzo budujący fakt, że ludzie kultury mówią głośno o miastach, z których pochodzą, nie wstydzą się swoich korzeni i odczuwają związek ze swoimi miastami. Przedszkole, szkoła, znajome kawiarnie, ulubiona księgarnia i kino - każdy w swoim mieście ma ulubione i znane miejsca.- Katarzyna Pietrasik o małych ojczyznach.

Czym powodowana jest chęć zmian w naszej harcerskiej konstytucji? Obecny kształt Statutu nie zmienił się, co do szkieletu, od kilkunastu lat. Ta sama struktura, te same zakresy kompetencji, podobne cele. Tymczasem życie wciąż się toczy. Instruktorskim tropem - Ryszard Rutkowski.

A ponadto:

Śpiewnik prawdę ci powie

Top Ten pod choinkę

Wstęp do wędrownictwa
phm. Joanna Nestorowicz
Chorągiew Stołeczna

www.natropie.zhp.pl

Mdz
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Mdz » 24 sty 2009, 16:31

W styczniowym numerze NA TROPIE, wszystko co najlepsze w 2005-2008

Wciąż aktualne problemy

Niezapomniane tematy

Najśmieszniejsze teksty

Rozmowy z doskonałymi gośćmi

Najważniejsze hasła

Jestem harcerzem, więc zrobię wszystko najlepiej jak umiem, podziękuję, że mogłem pomóc i ukarzę sam siebie za to, że przez myśl przeszło mi, by wziąć za moją pracę pieniądze (w tym celu wykonam 10 pompek i obiegnę dom z plecakiem pełnym szyszek). Przecież pracując świetnie się bawiłem, dlaczego miałbym oczekiwać za zabawę wynagrodzenia?- Nadal aktualna &#8222;Kapsuła czasu&#8221; Filipa Springera.

Żyjemy po raz pierwszy w okresie, gdy to nie starsi uczą życia nowe pokolenia, a nowe pokolenia uczą starsze. Czy to nowych technologii, czy nowoczesnych metod zarządzania czy nawet obsługi pilota do DVD. Zatarły się różnice między wiekiem, nie ma podziału na starych i młodych. Jest podział na osoby otwarte na doświadczenia i te zamknięte w twierdzach swojego umysłu, swoich przyzwyczajeń i nawyków. Zwykle ci zamknięci, nie chcą się otworzyć na nic. Rafał Klepacz- &#8222;Skazani na piaskownicę&#8221;

Mamy zbyt mało czasu, żeby wykształcić w harcerzach wszystkie umiejętności, które być może okażą się przydatne w ich dorosłym życiu. Poświęćmy ten czas na naukę tych umiejętności, które będą im w życiu przydatne na pewno. Anna Błaszczak-&#8222;Poród konia&#8221;

Przywróćmy harcerstwu dziecięcą przygodę. Leśny klimat zamiast sal gimnastycznych, dźwięk gitary i piosenki, które dzieci chcą śpiewać zamiast nadętych marszów i piosenek z lat młodości kadry. Harcerski krąg i wesołe harce zamiast długich apeli "tylko mi się nie śmiej tutaj". Kadrę w mundurach i chustach siedzącą razem w kręgu zamiast sztywnych panów w krawatach, na krzesełkach. Czasami mam wrażenie, że instruktorzy zapomnieli zupełnie że harcerstwo nie jest dla nich. &#8222;Kto ukradł harcerstwo?&#8221;- Michał Górecki

Jakim wyzwaniem dla dorosłych ludzi jest śpiewanie o kaczuszce, która ma kuperek, albo o krasnoludku, który w przerywniku poklepuje sąsiadów po pośladkach? Czy wyzwaniem jest łączenie stolików w restauracji i chóralne śpiewanie &#8222;hej, smacznego&#8221; a może naturalną reakcją dorosłych ludzi na spotkaniu z władzami miasta jest podziękowanie im przy pomocy &#8222;słoneczek&#8221;? Katarzyna Krawczyk- &#8222;Dziękuję, nie pląsam&#8221;.

NA TROPIE ZAPRASZA:

ObRok

świetna okazja do odwiedzenia Czech!

Raz na dwa lata nadarza się możliwość wzięcia udziału w zlocie czeskich wędrowników. Tegoroczny w stanicy Josefov, 15 km od Hradce Králové organizowany jest pod hasłem &#8222;Wędrownictwo to droga&#8221; i za 555 Kè w majowy weekend możesz być jego uczestnikiem. Weź udział w międzynarodowych, artystycznych zajęciach, wielkiej grze i wieczornych koncertach. Więcej informacji znajdziesz na www.obrok09.cz

Rajd 360 Stopni.

Jeśli szukasz wyczynów w okresie zastoju. Zimowe, ekstremalne zmagania w okolicach Bytowa są właśnie dla Ciebie. Dystans pokonany w najkrótszym czasie, zadania specjalne, orienteering to wszystko już 6-8 lutego na największym tego typu rajdzie na północy kraju. Wyzwania, odcinek trasy na zamarzniętej tafli jeziora, nadzorowany przez ekipy na poduszkowcach, możliwość wyboru długości trasy! Zapraszamy do napierania. www.rajd360.pl.

A ponadto:

Czy znasz Gaudentego Jelonka, Roberta &#8211; Ostatniego Skauta i Arystotelesa?

Mieć czy Być w dobie kryzysu.

Czy czytałeś już, o mocy trzech złotych i sile wspólnej wędrówki?

NIE ZWLEKAJ! -BĄD¬ NA TROPIE!
pwd. Magdalena Grześkowiak

szefowa promocji "Na Tropie"
www.natropie.zhp.pl

Mdz
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Mdz » 28 lut 2009, 20:35

Kolejny numer NA TROPIE w sieci!
www.natropie.zhp.pl

A W NIM:

Zbiórka Na Tropie!

Książka nadal w cenie

Złota strzała

Czwarty równoleżnik

Co jeszcze w numerze?

Nie byłoby nas, gdyby nie książki czytane w dzieciństwie. Czy dziś śmiałbyś się z tych samych żartów, gdyby nie było &#8222;Misji Baltazara Gąbki&#8221;, &#8222;Scen z życia Smoków&#8221;, albo &#8222;Mikołajka&#8221;? Czy potrafiłbyś spakować plecak i uciec z miasta, gdybyś nie znał Krainy Deszczowców albo Hobbitonu? O najważniejsze lektury dzieciństwa pyta Monika Marks.

W kanonie lektur, nie ujmując czci wspaniałym dziełom pomagającym zrozumieć dylematy naszych przodków i uświadamiających nam, kim tak na prawdę jesteśmy, powinno znaleźć się miejsce dla odpowiedzi na pytania zadawane dzisiaj. Mateusz Kot o tym jak ugryźć lekturę.

Niektórzy prawie maniakalnie muszą widzieć cały swój zbiór. Nie wyobrażają sobie rozpoczęcia dnia bez spojrzenia na swoje ulubione pozycje. Nie czują potrzeby chwalenia się książkami przed nikim. O książkach, na pólkach- Andrzej Walusiak.

Często słyszę, że samorządność wędrownicza uśmierca ideę wychowywania następcy. Tymczasem okazuje się, że ściśle się ona z nią wiąże. To do nas bowiem należy sprawienie, by wędrownicy mieli w kim wybierać, gdy przyjdzie czas wyboru drużynowego. Dział instruktorski z Receptą na sukces, Katarzyny Krawczyk.

A ponadto:

Jak przystąpić do Czytaczy?

Myślę więc czytam!

Dlaczego redaktor naczelny nie podąża za Światłem?

www.natropie.zhp.pl

Mdz
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Mdz » 25 mar 2009, 23:28

Nowe wydanie NA TROPIE już w sieci!

A w nim:

Rusz się na wiosnę!
Wędrownicza Watra- wybierz z nami swoją trasę.
Sportowcy o sporcie
Zostań korespondentem NA TROPIE
Konkurs na zlotową kawiarenkę

W numerze:
Młodzi ludzie z reguły lubią brać sprawy w swoje ręce. No chyba, że przyjdą do ZHP, gdzie mogą trafić na dorosłych, którzy będą ich od tego odwodzić. Obawiam się, że ci dorośli zrobią to pewnie w imię słusznej sprawy, ale w gruncie rzeczy z lenistwa. Monika Marks przypomina o odpowiedzialności.. za świat.

Do tej pory słyszeliśmy od GK, że program robi się w drużynach, przekonywano nas na różnych listach o tym, ze GK absolutnie nie powinna wspierać drużynowych, a co najwyżej hufce. I nagle okazało się, że GK daje gotowiec. Rafał Klepacz o &#8222;Braterstwie&#8221;.

Co trzeba zrobić by informacja znalazła się na stronie głównej zhp.pl? Odpowiedź jest prosta &#8211; trzeba umrzeć. To najłatwiejszy, najszybszy i przede wszystkim- najpewniejszy sposób dostania się na łamy tego opiniotwórczego medium. O zakresie tematycznym informacji na stronie głównej ZHP &#8211; Filip Springer

Nie dajmy sobie wmówić, że dokonujemy złych wyborów nie poświęcając całego możliwego czasu na karierę zawodową. Nie dajmy się przekonać, że miesiąc w górach jest mniej cenny niż miesiąc na praktyce w dobrej firmie. Jakub Sieczko - o tym, jak nie czuć się frajerem.

Ponadto:
Co inspiruje Rzecznika ZHP?
Rąb drewno.. na zdrowie!
Co wspólnego ma Wędrownicza Watra i rzut oszczepem?

Nie zwlekaj! Bądź NA TROPIE
www.natropie.zhp.pl

www.natropie.zhp.pl

Mdz
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Mdz » 29 maja 2009, 13:02

Najnowsze wydanie NA TROPIE już w sieci. A w nim

Zaplanuj wakacyjne podróże

Europejski wybór!

Zlot Drużynowych 2009

Velocipéd 2009

W numerze:

Tego, co on zrobił, nie mogłem powtórzyć. Ale nie mogłem też nie wziąć pod uwagę jego wskazówek, porad i argumentów, o których pisał. Tak było łatwiej &#8211; zabrałem więc książkę i po prostu wiedziałem, jak, gdzie, po co, kiedy. Dzięki książce wiedziałem, co robić. Jak podróżować z lekturą Filip Springer

Wielu ludzi wychodzi z założenia, że skoro najdalsza podróż jest marzeniem, to na pewno nie uda nam się jej odbyć. Bo marzenia przecież się nie spełniają. Ale ja uważam, że marzenia się spełniają. Kiedyś moim marzeniem były dalekie podróże. I zacząłem podróżować. Teraz marzę, by móc się z tego utrzymać. Wojtek Marzec w rozmowie z Moniką Marks

Jedyna szansa, żeby się jeszcze uratować, to odcięcie się od degenerujących się starych struktur. Odcięcie polegające na zasadniczym zakwestionowaniu całego dotychczasowego modelu działania. Trwonienie tych resztek energii, które jeszcze harcerstwu pozostały, na sztuczne podtrzymywanie nieefektywnej organizacji nie ma zwyczajnie sensu. Paweł Dobosz o potrzebie oddolnej inicjatywy.

Remiza stała na końcu wsi i już po kilku minutach zaczęła rozbrzmiewać raźnym przytupywanie i rytmami tak bliskimi sercu. I od razu, jak to na weselu, sztuka wysoka mieszać się zaczęła z tą nieelitarną, ale szczerą. Zaczęły się przyśpiewki... Wojtek Pietrzczyk w najbardziej metafizycznej przygodzie Ostatniego Skauta.

Ponadto:

Porozmawiaj z wiejskim plotkarzem

W pułapce harcregulaminów

Poznaj prywatna korespondencję redaktorów Na Tropie.

NIE ZWLEKAJ BADZ NA TROPIE!!!
www.natropie.zhp.pl

www.natropie.zhp.pl

Mdz
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Mdz » 26 cze 2009, 12:29

W czerwcowym numerze:

Multimedia w Na Tropie

Harcollywood

Zostań naszym korespondentem!

A niech marnotrawią! Niechże przejęcie przez młodych ludzi, drużyn skończy się tym, że tytuł Mistrza Hufcowych Zawodów w Rzucie Ziemniakiem nie zostanie obroniony, szczep zanotuje chwilowy spadek liczebny. Niech się tak dzieje, w końcu po to jest organizacja młodzieżowa by młodzież brała sprawy w swoje ręce i uczyła się na własnych błędach. O wyborach naczelnika Filip Springer.

Pierwsze zdjęcie zostało wykonane w 1826 roku, od tego czasu powstały miliony fotografii. Miliony z nich nigdy nie zostały obejrzane przez więcej niż kilka osób, kilkadziesiąt, może kilkaset znanych jest milionom ludzi. Historie dotyczące powstania większości z tych ujęć są często ciekawsze niż samo zdjęcie. Warto je poznawać, żeby zrozumieć jak niesamowity jest świat i życie. Paryska opowieść Łukasza Czokajło.

Patrząc na wakacje swoje i wakacje swoich znajomych, zaczęłam się zastanawiać nad tym, czy nasze wakacje to dalej wakacje, czy to raczej wielkie przedsięwzięcie logistyczne, aby jak najlepiej wycisnąć te dwa miesiące. Każdy z nas chciał mieć świadomość, że żadnego z tych cennych i wyczekiwanych dni nie zmarnował, że wykorzystał każdy. Katarzyna Pietrasik o pułapkach odpoczynku.

A ponadto:

Dlaczego zapuszkowano Ostatniego Skauta?

Jaki aparat spakować do plecaka?

Ile dziur w jezdni trzeba sfotografować aby zostać fotoreporterem?

Nie zwlekaj bądź NA TROPIE
www.natropie.zhp.pl

www.natropie.zhp.pl

ODPOWIEDZ
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Wędrownicy”