marcowe Na Tropie już w Ruchu!

Wydział Wędrowniczy wedrownicy.zhp.pl
ODPOWIEDZ
Nestorka
Użytkownik
Posty: 104
Rejestracja: 09 wrz 2002, 21:03
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Nestorka » 15 mar 2008, 00:39

Nie żebyśmy robili konkurencje forum.zhp.pl, ale zapraszamy do komentowania tekstów najnowszego numeru na www.natropie.zhp.pl!

W tym numerze:

Stań z boku konfliktu.

Wędrownicy do urn!

Nasze motywacje.

Praca w Na Tropie!

Ekstremalna Góra Ślęża.

Co jeszcze w numerze?

Bo każdy konflikt jest szansą. I to nie tylko na rozwiązanie problemów, które go bezpśorednio dotyczą, ale właśnie na budowanie zaplecza dla przyszłej współpracy i dla samorozwoju. Trzeba tylko wiedzieć jak go wykorzystać. Jak sobie z konfliktem radzić, mówi Martyna Tochowicz

Warto zdobyć "sprawność" mediatora, ponieważ samo zdobywanie tej sprawności kształtuje charakter. Pomaga poznać własne ograniczenia i zahamowania, uczy szacunku dla autonomii innych osób, daje możliwoć sprawdzenia siebie w trudnych społecznie sytuacjach. O zasadach harcerskiej mediacji - psycholog Marzena Ryba

Podstawą rozwiązywania problemów w każdej drużynie wędrowniczej powinna być rozmowa między wszystkimi członkami tej drużyny. Nie zakulisowe obgadywanie problemu ale wspólne dyskutowanie o tym co nas boli i co chcielibymy zmienić. Filip Springer o mocy rozmów przy ogniu.

Trudno przecież do członków zespołu, za którego pracę odpowiadam, powiedzieć: no nie chce mi się. Zwłaszcza, że często to ten właśnie zespół jest przyczyną zniechęcenia. Nic nie demotywuje bardziej niż brak efektów czyjejś pracy, brak systematyczności, unikanie odpowiedzialności, nierealizowanie ustaleń, brak zrozumienia, nieprzestrzeganie terminów. Kasia Krawczyk i sposoby na zdemotywowanego szefa.


A ponadto:

Jaką piosenkę zaśpiewa tajemniczy mleczarz?
Czy twoje zachowanie może wpłynąć na wizerunek 120 tysięcy ludzi w Polsce?
Co zrobić gdy stara przyjaźń rdzewieje?

www.natropie.zhp.pl - NIE ZWLEKAJ, BĄD¬ NA TROPIE!
phm. Joanna Nestorowicz
Pełnomocnik ds. zagranicznych
Chorągiew Stołeczna

Szefowa promocji "Na Tropie"
www.natropie.zhp.pl

ODPOWIEDZ
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Wędrownicy”