Lutowy numer "Na Tropie" już w sieci.

Wydział Wędrowniczy wedrownicy.zhp.pl
ODPOWIEDZ
s00hy
Starszy użytkownik
Posty: 271
Rejestracja: 10 cze 2002, 09:57
Lokalizacja: 206 WDHiGZ "Wołodyjowsy"
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: s00hy » 17 lut 2008, 23:36

Żeby kogoś polubić trzeba go poznać - tak głosi stare przysłowie. Dlatego w najnowszym numerze "Na Tropie" przyglądamy sie ruchowi wędrowniczemu w innych organizacjach, a także:

Przewodniczki z czerwonej gałęzi

Ewenement Pomarańczarni

Wspinaj się wędrowniku!

Z harcerzem pod jednym dachem

Rusz Czarnym Szlakiem

Co jeszcze w numerze?

Wędrowniczki działają zgodnie z zasadą: Rzeczy niemożliwe robimy od razu, a cuda zajmują nam trochę czasu. Stawiają sobie wielkie, acz nie nierealne cele i dążą do ich realizacji. - Jak to jest w ZHR? Opowiada Maria Magdoń.

Na palcach jednej ręki można policzyć naukowe opracowania na temat harcerstwa. Wydajemy mnóstwo podręczników, poradników - spisujemy tam dowiadczenia i wiedzę przekazywaną przez naszych poprzedników. A że każdy czym innym nazywa metodę czy metodykę - nie jest to takie istotne. - Agnieszka Leśny i Michał Piotrowski praktyki harcerskie wyciągają z chaosu.

Żyjemy obok siebie, a nic o sobie nie wiemy. Braterstwo buduje się łatwiej ze skautem z drugiego końca wiata niż z harcerzem, który stoi obok, w miarę podobnym mundurze. Dlaczego tak jest? - Marta Pachura z ZHR, o podobieństwach i różnicach.

Harcerz jest czysty w mowie. Skoro w mowie, to pewnie i w pśimie. A gdybym nie była harcerką, mogłabym pisać co mi się podoba? Nie, bo kulturalny człowiek tak nie robi. - O tym, że Ziemia jest okrągła przypomnieć musi Monika Marks.

Drzwi do gabinetów były pouchylane i widocznie zbliżała się północ - światło księżycowe łagodną smugą oświetlało dywany i portrety z nieznanymi twarzami. - Gdzie jestemy do jasnej cholery? - pomyślałem. - Wyrażaj się - odpowiedział Springer - jesteś w Głównej Kwaterze Harcerstwa. - Na kogo zstąpił sam Redaktor Naczelny? Ujawnia Wojtek Pietrzczyk

ponadto:

Czy pluralizmu nauczyć się można od antylopy?

Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie... czyli o zagubionym akapicie.

Czy naprawdę kiedy jesteś w HSR, nocleg znajdziesz w każdym mieście?

www.natropie.zhp.pl - NIE ZWLEKAJ, BĄD¬ NA TROPIE!
Ostatnio zmieniony 18 lut 2008, 00:48 przez s00hy, łącznie zmieniany 1 raz.
phm Rafał 's00hy'Suchocki HO
www.natropie.zhp.pl
Szczep 206 WDHiGZ "WołodyjowscY"
-=[ www.citygames.pl ]=- I love this Game

ODPOWIEDZ
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Wędrownicy”