Herkules

Wydział Wędrowniczy wedrownicy.zhp.pl
Lukas
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Lukas » 09 lut 2004, 04:30

Ach... Szkoda, że dopiero teraz dotarłem do tego wątku :( Tak się składa, że spotkałem dwa razy wspominaną tu "drużynę"... Nasze pierwsze spotkanie (PZHS - a może już Wędrownicza Watra - Jeżów Sudecki 1998 ) wywarło na mnie "piorunujące" wrażenie.
Mundury to moje dawne hobby więc kiedy zobaczyłem kombinację munduru harcerskiego z całą gamą insygniów Wehrmachtu i Waffen SS najzwyczajniej zbaraniałem. Potwierdzam tu autentyczność opasek na rękawach bluz (lilijki i gotycki napis "herkules" ) jak również faszystowskiego orła (wersja luftwaffe - lotnicza)trzymającego w szponach harcerską lilijkę. Spotkanie skończyło się utarczką słowną gdyż nie mogło mi się w głowie pomieścić jak można nosić takie rzeczy na oczach setek harcerzy...
Minęło dwa lata... ponownie spotkaliśmy się na... zlocie w Gnieźnie...
Na lotnisko w Bednarach przyjechał niemiecki transporter opancerzony "Rosi" (wydybyty bodajże z Pilicy). Poszedłem obejrzeć to "cudo" i kogo zobaczyłem? Moich "starych znajomych". Urośli w siłę. Sprzętu im przybyło (niemieckie hełmy bojowe z okresu II wojny św, słynne niemieckie panterki... [skąd oni taki materiał wytrzasnęli?], imitacja karabinu MG-42). Niektórzy chyba wielkich czynów dokonali (niemiecki żelazny krzyż II klasy - raczej falsyfikat bo oryginały dosyć drogie są na rynku... No chyba że po dziadku :P) Na kieszeniach niemieckie odznaki wojskowych specjalności... Pasy z klamrami (obowiązkowo "Bóg z nami") Szef - herr hauptmann (chyba) :) z bronią krótką parabellum.
Przyszli sobie "pstryknąć" fotki przy wozie bojowym.
Tak się złożyło, że ja też miałem aparat. Kilka razy zdążylem nacisnąć migawkę zanim mnie przegonili :) Nie wszystko na nich widać, ale wystarczająco dużo.
Teraz fotki te są u mnie w archiwum i chyba już tam zostaną bo gorąco wierzę, że problem wspominanej grupy już nie istnieje (no chyba, że przeszli do podziemia jak Wehrwolf :P)
Wypowiedzi pana zhplol2 - pozostawię bez komentarza.
Pozdrawiam wszystkich, którym się chciało tu "wrócić".

[Edytowany przez Lukas dnia 09.02.2004 o 04:32 ]
Łukasz Gocek

Jarrak

Post autor: Jarrak » 09 lut 2004, 12:44

W końcu nikt od początku nie jest asem i uczymy się całe życie...
No ale cóż, nie zmienia to faktu, że instruktorzy typowo niedokształceni istnieją i co gorsza, nie są tego świadomi i nie robią nic w tym kierunku.[/quote]
I to jest sedno sprawy. Nie sztuką jest tylko coś wiedzieć, nieprównanie większą sztuką jest uświadomić sobie , jak wiele jeszcze trzeba się nauczyć, by być dobrym instruktorem.

--
Jarrak

Lukas
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Lukas » 10 lut 2004, 14:33

Poszperałem trochę tu i tam... "Herkulesi" działają nadal i mają się dobrze... Zbierają nagrody, pochwały i podziękowania (nawet na szczeblu rodzimej chorągwi) - rozpoczęli kampanię bohater (ciekawe kto jest wybrańcem?)
Pozostaje mieć nadzieję, że zmienili już "obrzędowość". :)

Być może uda mi się dotrzeć do większej liczby materiałów (zdjęć).

phm Łukasz Gocek
Łukasz Gocek

hajder

Post autor: hajder » 01 mar 2004, 13:47

wielki Boże co to w ogóle jest??

[Edytowany przez kojot dnia 01.03.2004 o 13:53 ]

hajder

Post autor: hajder » 01 mar 2004, 13:53

zhplol2 napisał:
polskie harcerstwo umarło dawno temu
NIE!!! TO TY UMARŁEŚ A TERAZ WYDAJE CI SIE, ŻE MOZESZ MI MÓWIć COKOLWIEK O HARCERSTWIE. NIE MASZ POJECIA IO TYM CZYM JEST HARCERSTWO ALBO PRAWO HARC. WIęC LEPIEJ OPUŚC TO FORUM CZYM PRęDZEJ!!!!!!!!!!!!!11

myfa
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: myfa » 01 mar 2004, 21:36

hajder napisał:
LEPIEJ OPUŚC TO FORUM CZYM PRęDZEJ!!!!!!!!!!!!!11
Przecież ten gość nie pojawił się na forum od dziewięciu miesięcy :D

[Edytowany przez myfa dnia 01.03.2004 o 21:37 ]
phm. Bartosz Myszkowski

Ursus
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Ursus » 03 mar 2004, 20:12

Nie no, coś takiego nie ma prawa istnieć. Co jak co, ale pewne zasady chyba powinny być zachowane. Co to za patriotyzm? Zdecydowanie duże NIE!
Ursus
Przyboczny 36HDCzB"Kombinatorzy"
Chorągiew śląska Hufiec Jastrzębie Zdrój
"Prawdziwa ambicja to ciągłe dążenie do celu, którego nigdy nie osiągamy, bo ciągle dźwigamy poprzeczkę...!"

stasiu
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: stasiu » 03 mar 2004, 21:54

Jak to mawia mój wspaniały nauczyciel fizyki:
Fizyk powiedział:
Są ludzie i parapety
No :) To chyba niezłe wytłumaczenie faktu, choć ja spotkałem się z jeszcze jedną taką drużyną (Ursus, nie żebym miał coś do proobronnych, wręcz przeciwnie), która nie propagowała żadnych hitlerowców, a po prostu zachowywała się trochę nie tego (k**** na zbiórkach to było co drugie słowo...)
hm. Stanisław Nowak HR
http://www.6szczep.pl

Martyna
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Martyna » 04 mar 2004, 19:13

hmm.. dość ciężki temat wzowiliście.. ale jeśli taka drużyna istnieje to chyba powinne się tym naprawde szybko zająć władze ZHP!
ja sądze ze jesli ludzie z tej drużyny znaja troche faktów historycznych to powinni wiedzieć ze ZHP przeciez wlaczyło z ludzimi z takimi insygniami i mundurami! nie wiem jak oni podchodzą do Polski i do patriotyzmu! o stsatusie ZHPnie wspominam bo kazdy druzymowy powinien sie raczej z nim zapoznać
co to naszego patriotyzmu to mam swoje zdanie, takie ze absolutnie nie zaginął i ma sie dobrze-
58. ŁWDH "Rzeka"
Szczep 58. ŁWDH

hajder

Post autor: hajder » 08 mar 2004, 13:55

jest w Polsce ustawa, która zabrania noszenia symboli faszystowskich i nawiązujących... i mysle, ze taka regulacja wystarczy i nie trzeba żadnych przepisów ZHP

StaryWilk
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: StaryWilk » 08 mar 2004, 14:34

Irytuje mnie ta sprawa, bo wypływa na Forum jak bumerang. Nawet do etapu wyjaśnień z-cy hufcowego hufca w Poznaniu, gdzie działa ta Drużyna.W/g tego druha, wszystkie uwagi o hitlerowskich wzorach i tradycjach tej drużyny to wymysły i pomówienia. Ale nie ma dymu bez ognia !
Z drugiej strony mamy uporczywe sygnały z wielu kierunków. Np. powyższy post lukasa. No i fakt, że wyjaśniający z-ca Hufcowego się z tego środowiska ...wywodzi.
Ja mam taką propozycję, może pt.dh. Moderatorzy spowodują WIZYTACJę tej Drużyny, nie przez macierzysty hufiec, ale Giekę i Kom. Chorągwi. No i powiadomią tzw. Ogół. Jeśli nawet część oskarżeń to prawda, to sprawa działań pełnoletniej kadry tej Drużyny
podpada pod Prokuratora, wraz z nadzorem bezpośrednim, który nie zadziałał. Prócz pt. Moderatorów, kieruję mój wniosek Do Wydziału Wedrowniczego GK ZHP.

Martyna
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Martyna » 08 mar 2004, 17:49

(Stary)wilku jak zwykle masz racje ;)
58. ŁWDH "Rzeka"
Szczep 58. ŁWDH

saper
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: saper » 09 mar 2004, 00:54

lukas napisał:
[skąd oni taki materiał wytrzasnęli?], [Edytowany przez Lukas dnia 09.02.2004 o 04:32 ]
W demobilach można kupić tzw. "celty" nawet za 10zł, kiedyś oryginalną panterkę widziałem za 100zł (stan magazynowy!). jak ktoś am kasę i chce szokować to nie ma problemu! np. atrapy granatów trzonkowych to 30zł -za wypasioną! więc jak się drużynka zrzuci to MG nie jest problemem!
Ale nie ważne! interesuję się militariami (nie jestem faszystą) i nie mogłem się powstrzymać, żeby tego nie pisać!

Moim zdaniem robią to by zwrócić na siebie uwagę, by szokować! niekoniecznie muszą mieć jakąś ideologię! to chyba takie łosie co nie znają umiaru! Ale mogę się mylić!
pwd. Jakub Miechowiecki HO
2 Grudziądzka Drużyna Harcerska TWIERDZA im. Tadeusza Maślonkowskiego ps."Sosna"

czoczo
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: czoczo » 09 mar 2004, 13:59

No piękny wątek piękny.
człowiek nie ma czasu wszystkiego przeglądać aż tu się taka perełka trafi.
Co do pana zhp jakoś tam dalej.to niech mi ktoś wyjaśni co to to jest te OCD czy jakoś tam.Bo jakoś się tak składa że po prostu nie wiem.
Co do Herkulesa no to już ta sprawa to jak z grypa jesienna co jakiś czas wraca.
Ja też spotkałem pewnego dnia panów na szlaku w 1999 w drodze na I Watrę do Stebnika.No i powiem tak może jest tak że ci panowie nagrody zdobywają, może jest tak że fajni z nich goście, może jest tak że jak by z nimi pogadać to i by do wójka w Izraelu się przyznali :o)
Ale tak patrząc na to z punktu widzenia normalnego drużynowego normalnej drużyny to mi to po prostu nie pasuje.
Nie to żebym był jakoś tam specjalnie nie tolerancyjny po prostu wydaje mi się że TO NIE TA ORGANIZACJA. Ja panów nie osądzam, dowodów przekonujących mnie do tezy że to Faszyści nie znam, na tomiast widziałem ich uniformy i powiem szczerze że dla mnie to LIPA I KICHA. A naszywki to rzeczywiście jak wypisz wymaluj jakiś taki zdziadziały SS. Problem polega na tym że nie którzy w tej naszej organizacji to powariowali i teraz inni normalni od czasu do czasu wstydu się za nich najeść muszą.
Na odpowiedzi czekam.
Pozdrawiam tych co myślą i czynem mądrość potwierdzają.
czoczo

[Edytowany przez czoczo dnia 09.03.2004 o 14:01 ]
phm. Łukasz Czokajło
Polski Kontyngent na Roverway 2009 - komendant

myfa
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: myfa » 20 mar 2004, 19:48

Starywilk napisał:
Ja mam taką propozycję, może pt.dh. Moderatorzy spowodują WIZYTACJę tej Drużyny, nie przez macierzysty hufiec, ale Giekę i Kom. Chorągwi. No i powiadomią tzw. Ogół. Jeśli nawet część oskarżeń to prawda, to sprawa działań pełnoletniej kadry tej Drużyny
podpada pod Prokuratora, wraz z nadzorem bezpośrednim, który nie zadziałał. Prócz pt. Moderatorów, kieruję mój wniosek Do Wydziału Wedrowniczego GK.
Dziś, po rozmowie z Kierownikiem Referatu Wędrowniczego Chorągwi Wielkopolskiej uważam, że temat powinien zostać zamknięty. Druh Marek Piegat zna sprawę i trzyma rękę na pulsie. Nie ma jak sądzę dalszej potrzeby roztrząsania tego na tym forum. Niczemu to nie służy. EOT

ps. Jeśli chodzi o "podpadanie pod prokuratora" to również możecie być spokojni, Rex jest prokuratorem - jeśli coś jest sprzeczne z prawem, na pewno nie ujdzie to jego uwadze.

[Edytowany przez myfa dnia 20.03.2004 o 19:56 ]
phm. Bartosz Myszkowski

Zablokowany
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Wędrownicy”