Herkules

Wydział Wędrowniczy wedrownicy.zhp.pl
ZHPLOL

Post autor: ZHPLOL » 19 maja 2003, 18:06

mam pytanie do 7pdh herkules. czy wy jesteście choży?? jak wy kurwa wyglądacie??? dlaczego zhp pozwoliło istnieć dróżynie kultywującej oddziały SS???? wy niby jesteście harcerzami?? A co z patriotyzmem z pamięcią o historii????????? wiedcie kiedy widze wasze zdjęcia mam ochote wsadzić każdemu w was saperke w tyłek i kazać robić przysiady

adik_007

Post autor: adik_007 » 19 maja 2003, 20:02

Przepraszam, może nie będzie to tak związane ze sprawamiratowniczymi. Ale chciałem się zapytać szanownego druhowieństwa, czy ktośmógłby mi udostępnić zdjęcia czerwonego polaru Wilk, oferowanego przez skladnice.net. Jeśłi tak proszęo kontakt na forum.

PS. Skladnica.net nie ma zdjęć :(

Pozdrawiam Czuwaj

--
ćw. Adrian Woźnicki cc "Wania"
7 Bełchatowska Drużyna Harcerska KORA im. Bronisława Hellwiga "Bruna"

Fedajkin
Site Admin
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Fedajkin » 20 maja 2003, 06:55

ZHPLOL napisał:
mam pytanie do 7pdh herkules. czy wy jesteście choży?? jak wy kurwa wyglądacie??? dlaczego zhp pozwoliło istnieć dróżynie kultywującej oddziały SS???? wy niby jesteście harcerzami?? A co z patriotyzmem z pamięcią o historii????????? wiedcie kiedy widze wasze zdjęcia mam ochote wsadzić każdemu w was saperke w tyłek i kazać robić przysiady
A czy ty nie masz na tyle cywilnej odwagi by się przedstawić?

To raz a dwa, "nie sądź bo będziesz sądzony" a to cenzored samo za siebie mówi. Nie chce mi się wierzyć, że takowa drużyna istnieje legalnie a to, że nosi mundury z koszul BDR nie oznacza, że kultywuje podejście Waffen-SS.
Jeszcze male przypomnienie z historii (mam nadzieje, ze dobrze ja pamietam, a jak nie to prosze mnie poprawic): Hitler Jugend - to wczesniej nie było nic innego jak skauci ale po wygraniu w niemczech patrii Hitlera stało sie z nich to co sie stalo, czyli "bojówkarze".
Czuwaj!
phm. Sergiusz Papuga
Wydział Systemów Informatycznych
HelpDesk ESHD

adik_007

Post autor: adik_007 » 20 maja 2003, 07:03

Przepraszam, może nie będzie to tak związane ze sprawamiratowniczymi. Ale chciałem się zapytać szanownego druhowieństwa, czy ktośmógłby mi udostępnić zdjęcia czerwonego polaru Wilk, oferowanego przez skladnice.net. Jeśłi tak proszęo kontakt na forum.

Pozdrawiam Czuwaj

--

dokumenty
Stały bywalec
imię i nazwisko: Czesław Przybytek
stopień instruktorski: hm
stopień harcerski: HR
Hufiec: Kraków-Krowodrza
Chorągiew: Krakowska
organizacja: ZHP
Kontakt:

Post autor: dokumenty » 20 maja 2003, 07:26

Fedajkin napisał:
(...)Jeszcze male przypomnienie z historii (mam nadzieje, ze dobrze ja pamietam, a jak nie to prosze mnie poprawic): Hitler Jugend - to wczesniej nie było nic innego jak skauci ale po wygraniu w niemczech patrii Hitlera stało sie z nich to co sie stalo, czyli "bojówkarze".
To tak jak bys napisał że pionierzy to także byli, na poczatku, skauci.
;-)
Trochę zamieszania powoduje tu fakt uprawiania "flirtu politycznego" władz skautowych z władzami HJ
Taką "wpadkę" miały także ówczesne władze ZHP.
hm. Czesław Przybytek HR
tel.kom. 519-160-185

StaryWilk
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: StaryWilk » 20 maja 2003, 07:56

Trochę spokoju. Strona /www.greendevils.pl/ do której prowadzi link jest znana z manipulacji, wynikających z niechęci do innych środowisk uprawiających militaryzm, czyli "obcych ideowo".
Ewidentna manipulacja, polegająca na łączeniu informacji i ilustracji o SS z tekstem o harcerzach /?/, i o dziwo armii amerykańskiej , a raczej marines, wykorzystywanych do fabularyzowania programu innej krakowskiej drużyny.
Sprawa pierwsza.
Choć nie wiemy do jakiego stopnia naprawdę posunęli się poznaniacy w swym haniebnym
wykorzystywaniu hitlerowskich tradycji,
KAŻDY stopień sięgania do takiego wzoru jest moralnie naganny, sprzeczny z harcerskimi ideałami, a prawnie przestępczy. Odpowiedzialni instruktorzy złamali prawo. Sam fakt
łączenia lilijek z "gotykiem SS" to głupota wołająca o pomstę do nieba.
Tu powinna zadziałać z całą surowością
Komenda Poznańskiej Chorągwi ZHP.
Przydał by się też reportaż w Czuwaj, i to szybko.
Druga sprawa . Marines, Seals , czy inne militarne wzory. Nie jestem zwolennikiem militaryzmu w harcerstwie.
BiPi też tego nie lubił i miał za złe
ZHP wojskowe rogatywki /sic!/ i musztrę.
Nie jest to jednak nic złego i nie ma nic wspólnego z faszyzmem i obcymi nam wzorami z hitlerowskich Niemiec.
Jeśli stylizacja drużyny jest ŚRODKIEM a nie celem samym w sobie w procesie wychowania, to...może być.
NATOMIAST najdrobniejszy symbol nazizmu obraża pamięć naszch Ojców i Druhów spod Arsenału, a prócz tego jest sprzeczny z prawem.

[Edytowany przez StaryWilk dnia 20.05.2003 o 09:00 ]

Fedajkin
Site Admin
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Fedajkin » 20 maja 2003, 11:23

Fakt... tak jak druh mówi. Ja też i moi harcerze biegamy w bojówkach (spodnie z lekko rozszerzonymi nogawkami i kieszeniami na bokach) bo są one wygodniejsze i bardziej przewiewne, a nie dlatego by stylizować się na inne grupy militarne i paramilitarne. Jakbym chciał się do nich upodabniać to nie należałbym do ZHP a do Z.S. Strzelec.

Co do strony to przeczytałem tam kilka innych artykułów i Wilk ma racje (przepraszam, że bez stary ale samo ładniej brzmi), to jest zwykłe naciąganie rzeczywistości i dobrze by było żeby ktoś ze środowiska poznańskiego zainteresował się tą sprawą i może zamieścił gdzieś zdjęcia owej 7 PDH "HERKULES".

[Edytowany przez Fedajkin dnia 20.05.2003 o 12:24 ]
Czuwaj!
phm. Sergiusz Papuga
HelpDesk ESHD

adik_007

Post autor: adik_007 » 20 maja 2003, 15:12

Pozdrawiam Czuwaj

--

zhplol2

Post autor: zhplol2 » 20 maja 2003, 18:47

nie podam imienia i nazwiska ponieważ mam dużo do stracenia: Redar, członek, jeden z założycieli, i żołnież ECD. Jeśli nie wiecie czym jest honor i pamięć o bohaterach to ta dyskusja w ogóle nie ma sensu. Utwierdziliście mnie tylko w przekonaniu że większość harcerzy to niewarte splunięcia ścierwa, głoszące wszem i wobec swoje pseudopatriotyczne poglądy. Co dla was znaczy Ojczyzna i szacunek dla Niej??

Fedajkin
Site Admin
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Fedajkin » 20 maja 2003, 18:51

Jak narazie to ty utwierdzasz mnie w przekonaniu, że jesteś nic nie wartym człowikiem wysnówającym podejrzenia bez naocznego sprawdzenia. Przypomne ci, że nikt nie jest winny póki mu się tej winy nie udowodni.

Ah wyedytowane: dodam jeszcze jedno, że nie znasz nas, nie znasz minimum połowy z osób piszących na forum i nie wiesz nic o naszym patriotyzmie. Nie oceniaj bo będziesz oceniany - powtarzam to po raz wtóry.

<b>Dla mnie EOT, z pustakami gadać nie będę.</B>

[Edytowany przez Fedajkin dnia 20.05.2003 o 19:56 ]
Czuwaj!
phm. Sergiusz Papuga
HelpDesk ESHD

zhplol2

Post autor: zhplol2 » 20 maja 2003, 20:54

tak sie składa że mam znajomych mieszkających w okolicach poznania więc nie wymyśliłem sobie waszej wspaniałej ekipy wafenSS. jeśli mi nie wierzysz to pojedź i sprawdź. wtedy możesz ze mną polemizować. co do sądzenia- nie rozśmieszaj mnie, niestety poznałem wielu harceży, niektórzy byli normalnymi ludźmi, ale większość to frajeży uważający sie z Bóg wie kogo. ile ja sie nasłuchałem - wspaniałości które ZHP robi dla naszej ojczyzny (od razu zaznaczam: chodzi mi tylko o "wspołczesnych" polskich harcerzy), jak to harcerze pomagają ludzią, jacy są honorowi itp...

zhplol2

Post autor: zhplol2 » 20 maja 2003, 21:00

a teraz- Wiesz jak wygląda harcerstwo w mojej okolicy? banda pijaków, ba już można powiedzieć: żuli. i ci wspaniali ludzie dają świetny przykład naszej młodzieży. zapytaj starszą osobę- jakie ma zdanie o harcerzach. a zapytaj kogoś młodego- zgadnij co ci odpowie? polskie harcerstwo umarło dawno temu

Madzia
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Madzia » 20 maja 2003, 21:22

Polskie HARCERSTWO nie umarło!!!
O tym chyba świadczy to, że coraz częściej na ulicach widać ludzi w mundurach (przynajmniej w mojej okolicy). Właściwie to nie tylko ludzi w mundurach, a HARCERZY. Ludzie nie wstydzą się już tak bardzo chodzić w mundurach po ulicy. Przyznają się do tego, że są w ZHP.
Strasznie denerwuje mnie, gdy ktoś pisze, że "polskie harcerstwo umarło dawno temu".
Sory, to co Ty robisz?
Bo gdyby harcerstwa nie było, gdyby umarło, to po co się tym wszystkim zajmować? po co wierzyć w ideały? starać się do nich dążyć? kierować się w życiu Prawem HARCERSKIM? Po co to wszystko, skoro, jak piszesz "harcerstwo umarło"?

[Edytowany przez Madzia dnia 20.05.2003 o 22:22 ]
pwd. Magdalena Grochala

StaryWilk
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: StaryWilk » 21 maja 2003, 07:55

zhplol2 napisał:
nie podam imienia i nazwiska ponieważ mam dużo do stracenia: Redar, członek, jeden z założycieli, i żołnież ECD.
--------------
Tą wypowiedzią Redarze straciłeś ...twarz.

Jeśli nie wiecie czym jest honor i pamięć o bohaterach to ta dyskusja w ogóle nie ma sensu.
----------------
Trudno rozmawiać ze ślepym o kolorach

Utwierdziliście mnie tylko w przekonaniu że większość harcerzy to niewarte splunięcia ścierwa,
------------------
Cóż, jeśli jesteś sfrustrowanym osobnikiem o zawiedzionych ambicjach, wyładowuj się w stosownych miejscach ze swoimi epitetami.

głoszące wszem i wobec swoje pseudopatriotyczne poglądy.
--------------------
Użyję tu tekstów Witosa /Sotiva z innego Forum
Dla HIGIENY nie warto argumentować z taką demagogią

Co dla was znaczy Ojczyzna i szacunek dla Niej??
------------------
Tyle, co krew Szarych Szeregów i udział harcerzy w ruchu Odnowy.
------------------------
Historia jest matką nauk,warto ją znać w kontekście ZHP, a nauka wiele daje, np znajomość ortografii. Kaleczenie Ojczystego języka jest wybitnym brakiem patriotyzmu.
Czy tu ktoś w swych wypowiedziach wpadł na pomysł chwalenia lub bronienia tej żałosnej poznańskiej "drużyny" !?
Poza obrażaniem ruchu harcerskiego istnieją drogi prawne. Siada się za komputer i pisze powiadomienie o popełnieniu przestępstwa do sądu harcerskiego w Poznaniu i....do właściwej prokuratury. Oczywiście mając w ręku dowody winy, np zdjęcia i zeznania świadków. Te z linku dowodami nie są.
////////////////////////
Do Admina, czy tu aby nie zostały złamane zasady Forum !?

[Edytowany przez StaryWilk dnia 21.05.2003 o 09:09 ]

Fedajkin
Site Admin
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Fedajkin » 21 maja 2003, 08:48

zhplol2 napisał:
a teraz- Wiesz jak wygląda harcerstwo w mojej okolicy? banda pijaków, ba już można powiedzieć: żuli.
Wspólczuje zatem tobie, że masz tak "wspaniałych" kolegów.
zhplol2 napisał:
i ci wspaniali ludzie dają świetny przykład naszej młodzieży.
A co wiesz na temat mnie? Czy innych uczestników forum, czy my pijemy? Czy my ćpamy? Nie mam na ciebie argumentów bo widać jesteś na tyle ograniczony, że zamykasz całe polskie ZHP w ramach swojej miejscowości.
zhplol2 napisał:
zapytaj starszą osobę- jakie ma zdanie o harcerzach.
Nie muszę pytać bo znam zdanie ludzi z mojego otoczenia o harcerzach bełchatowskicha.
zhplol2 napisał:
zapytaj kogoś młodego- zgadnij co ci odpowie?
Tutaj też nam odpowiedzi ale nastawienie takich ludzi jak ty sprawia, że mówią to co mówią nie wiedząc co mówi i o czym rozmawiają.
zhplol2 napisał:
polskie harcerstwo umarło dawno temu
mamoooo ja nie żyjeeee!!!!!! Kup mi ładny wieniec!!!!!

P.S. ZHPLOL2 - słownik w łape i do podstawówki.
Czuwaj!
phm. Sergiusz Papuga
HelpDesk ESHD

Zablokowany
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Wędrownicy”