Drużyna Wędrownicza

Wydział Wędrowniczy wedrownicy.zhp.pl
kiubik
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: kiubik » 27 lip 2007, 12:56

aluskaaa pisze:To znaczy, że jeśli byłam na ogólnym, to teraz mogę odbyć warsztaty z każdej metodyki i będę uprawniona do prowadzenia drużyny harcerskiej, wędrowniczej itd.?
tak, nazwijmy to część B.
część A jest jednolita, część B - to już specjalizacja.

robisz A+B=jesteś przeszkoloną drużynową.
g00rek pisze:Dostanie naramiennika na warsztatach nie jest musem Kuba! Niektórzy młodzi drużynowi mimo ukończenia warsztatów chcą jednak realizowac próbę wędrowniczą. Jeśli dopiero są w trakcie jej realizacji kończą kurs bez naramiennika.
Oczywiście, chodziło mi o uczestników 25+, co potem wyjaśniłem. Zgadzam się z Tobą - wręczanie naramienników gdzieś w trakcie próby, pod presją chwili, odbywałoby się tylko ze szkodą.
phm. Jakub Król
Polski Kontyngent na Roverway 2009
były drużynowy 144 PDH "SZANIEC" im. Alka Dawidowskiego

skAlpel.harce - szukamy tłumaczy!

Pieczar
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Pieczar » 28 wrz 2007, 19:39

To fakt to za mały czas na realizacje próby wędrowniczje po, kt orej nadaje się naramienik wedrowniczy , która z zasady nie może trwać krócej niż pół roku... jednak uważam iż te osoby, które dostaly naramienniki po warsztatach wędrowniczych nie są wcale gorsze od tych oc ukończyły próbę wędrowniczą, bo taki wędrownik po warsztatach wędrowniczych na pewno więcej wie o wędrownictwie o metodyce niż ta osoba co zdała próbę na naramiennik to raz a dwa i tak ten naramiennik będę mieli pół roku i tak bede mijać lata co pokarze iż zasłużyli na naramiennik nadany na Warsztatach wędrowniczych..... jeżeli chodzi o Drużynowego to fajnie by było jak by miał już naramiennik , ponieważ wtedy dał by przykład innym... miał by większy autorytet niz Drużynowy bez naramiennika bo wyobrażmy sobie taką sytuacje iz Drużynowy zachęca do zdobycia naramienika a sam go nie ma czyli nic nie robi w tym kierunku- a taka postawia mija się z celem
"Ślubuję na Twoje ręce pełnić służbę w Szarych Szeregach, tajemnic organizacyjnych dochować, do rozkazów służbowych się stosować, nie cofnąć się przed ofiarą życia"

ODPOWIEDZ
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Wędrownicy”