Harcerz Rzeczypospolitej

Wydział Wędrowniczy wedrownicy.zhp.pl
endriu-zhp
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: endriu-zhp » 14 maja 2007, 21:23

w Suwałkach napewno ma ktoś HR jeśli nie zgłoś sie znajde Ci opiekuna :) gg 1935674
pwd. Andrzej Choroszkiewicz

orcus
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: orcus » 14 maja 2007, 21:25

no z tym nikim to bym polemizował... ale:
załacznik nr 1 do uchwały nr 40/xxxii Rady Naczelnej ZHP z dnia 15 czerwca 2003 r.System stopni harcerskich
[...]
Zasady i tryb zdobywania stopni harcerskich
[...]
5. Zdobycie stopni harcerki orlej/harcerza orlego i harcerki Rzeczypospolitej/harcerza Rzeczypospolitej wymaga ułożenia indywidualnej próby na stopień. Planowanie i realizację prób na te stopnie wspiera opiekun próby. Może nim być harcerz w stopniu równym zdobywanemu albo wyższym lub instruktor (w przypadku stopnia harcerki orlej/harcerza orlego w stopniu przewodnika, a w przypadku stopnia harcerki Rzeczypospolitej/harcerza Rzeczypospolitej minimum w stopniu podharcmistrza).
[...]
8. Decyzje w sprawie zatwierdzenia programu próby oraz o przyznaniu stopnia podejmują:
w drużynie harcerskiej – drużynowy przy współudziale rady drużyny
w drużynie starszoharcerskiej – rada drużyny
w drużynie wędrowniczej – członkowie drużyny zgodnie z konstytucją drużyny
Program próby musi być zapisany w karcie próby.
[...]
10. Decyzje o otwarciu próby, zamknięciu i przyznaniu stopnia ogłasza drużynowy w rozkazie.
Ja widzisz nic nie stoi na przeszkodzie otwarcia tego stopnia przez drużynowego. W razie wątpliwości pewnie niedługo się zobaczymy:P
Pozdrawiam
orcus

.: Linux is like a wigwam - no gates, no windows and Apache inside :.

PoLo23
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: PoLo23 » 26 maja 2007, 13:42

Opiekuna już mam, otwarte także teraz się męcze z kartą

podrzyk
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: podrzyk » 05 lip 2007, 18:14

Przeczyale te wpowiedzi i musze powiedziec ze daly mi troche do myslenia. A to dobrze :)
jeszcze na obozie albo przed (zobczymy) otworze HR. A czas najwyrzszy ruszyc ze stopniami harcerskimi. W "mojej" druzynie tez.

CZUWAJ!!!

PoLo23
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: PoLo23 » 13 wrz 2007, 12:43

Czuwaj

Ja już wkońcu mam ten upragniony stopień, z racji że kilka osób na tym forum podpowiedziało mi parę rzeczy to ja chętnie się deklaruje z pomocą osobom co będą zdobywać ten stopień. Teraz już wiem o co biega i jak zadania powinny bć skonstrułowane.

Pieczar
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Pieczar » 28 wrz 2007, 18:55

Zachęcam do tworzenia Kapituł w Hufcu....sam jestem członkiem Kapituły Stopni Wędrowniczych..... zasady zapewne są Wam znane... 6 osób po 3 na stopień HO i po 3 na HR ... nawet instruktorzy mogą w niej być jak nie ma danych stopni w Hufcu ale zawsze jakaś osoba musi być np w Kapitule na HO pownna być jedna osoba z Ho i np dwie z pwd... złożyć trzeba 3 kopie Kapitule... własną, dla opiekuna próby i dla Kapituły:) napisałem do ktoś pisał czy nie ma u was KSI a po co obarczać tym KOmisje Stopni Instruktorskim jak można stworzyc Kapituły o ile sie na tyle harcerzy w tych stopniach..
Ostatnio zmieniony 28 wrz 2007, 18:57 przez Pieczar, łącznie zmieniany 1 raz.
"Ślubuję na Twoje ręce pełnić służbę w Szarych Szeregach, tajemnic organizacyjnych dochować, do rozkazów służbowych się stosować, nie cofnąć się przed ofiarą życia"

PoLo23
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: PoLo23 » 04 paź 2007, 11:11

Ja zamykałem przez KSI a co do kapituły to marnie bo mało jest osób z stopniem HR

ODPOWIEDZ
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Wędrownicy”