Nosić naramienniki?

Wydział Wędrowniczy wedrownicy.zhp.pl
StaryWilk
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: StaryWilk » 08 cze 2006, 12:16

:lol: !!!

orcus
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: orcus » 08 cze 2006, 16:42

speak007 - Twoj post zaawiera 958 znakow(bez cytatow) - 915 to "nie spacje" - 151 slow i 33 wykrzykiniki. Daje to co piate slowo zakonczone wykrzyknikiem. Stanowia one tez ponad 3,6% tekstu. Na prawde ciezko sie to czyta...
speak007 pisze:Jesteśmy juz starsi, z jakimś doświadczeniem!!!
Bynajmniej nie po to sa naramienniki zeby kogos wyroznic. On jest po to ze jak kiedys Ci sie nie bedzie chcialo zebys spojrzal w lewo...

Jest dla Ciebie i to nie po to zeby wyrozniac. Samo stawianie wedrownika powyzej nie-wedrownika jest sprzeczne z idea...
Pozdrawiam
orcus

.: Linux is like a wigwam - no gates, no windows and Apache inside :.

j m b
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: j m b » 08 cze 2006, 23:06

Orcus. "Wyróżnik" nie oznacza zawsze wyróżnienia, tylko oznaczenie. Tak samo wyróżnikiem harcerza jest Krzyż na piersi, czy u zucha Znaczek Zucha. Nie wydaje mi się, by speak007 użył tego słowa w sensie wywyższającym wędrowników ponad resztę harcerzy.

Z pozostała częścią twojej wypowiedzi, nie można się niz godzić ;). Faktycznie nie możemy stawiać siebie w pozycji elity. Samo stwierdzenie 'jestem elita' trochę nie pasuje do wizerunku harcerza - osoby skromnej i chętnej dalej sie rozwijać. Nawet jeśli nasi młodsi druhowie tak na nas patrzą, to trzeba im pokazać, że w tym ruchu oni są równie ważni co my, o ile nie wazniejsi. W końcu to my służymy, a oni sie jeszcze bawią.
Jakub Marcin Bartolik
62 KDHS "Brzoza" im. Stefana Szolc-Rogozińskiego
HKS "Sami z siebie..."

hajder

Post autor: hajder » 08 cze 2006, 23:21

Dla mnie cała ta dyskusja jest po prostu kuriozalna.
Po pierwsze primo. Mało obchodzi mnie kto jakie ma zdanie - jesteśmy organizacją i czy tego chcemy czy nie, zasady w niej obowiązujące są NASZYMI zasadami. Z tego względu każdy harcerz i harcerka powinni nosić oznaczenia i inne elementy umundurowania zgodnie z regulaminem. Trzeba tu pamiętać, że należy zapobiegać przegięciom w obie strony - i takim jak u autora wątku, ale też takich, gdzie na kieszeni przyszywa się po 7 plakietek (autentyk - widziałem pewną drużynę, która wprost z zamiłowaniem kolekcjonowała plakietki z kolejnych Arsenałów - tak, plakietki, a nie te paski z dołu. Uwierzcie, że ta najstarsza mogła wywołać obrzydzenie)
Po drugie primo. Niestety debilizm w harcerstwie się szerzy - trzeba to nazwać po imieniu. Nie wiem czy jest to problem słabego szkolenia, czy komunistycznych naleciałości. Problem jest taki, że w tej chwili każdy "byle" drużynowy może nazwać sobie co chce tradycją i żadne siły nie mogą zrobić z tym porządku. Niestety większość tych pseudo-tradycji jest po prostu idiotycznym wymysłem kogoś, kto chciał koniecznie być inny. Jak dla mnie harcerze powinni się różnić "treścią" munduru, a nie "zawartością".
(MSPANC, przypomnę tylko tak na boku słynną już chyba historię pewnej drużyny, która nie przyszywała nic na mundur bo... pierwszy drużynowy nie umiał szyć! Potem oczywiście powstała ideologia skromności. Ciekawe czy to ta sama drużyna? :))

j m b
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: j m b » 09 cze 2006, 00:32

Nic dodać nic ująć, choć słów użyłeś dość mocnych :)
Jakub Marcin Bartolik
HKS "Sami z siebie..."

rumianek
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: rumianek » 09 cze 2006, 06:44

Helenka pisze:... Wszyscy wybijamy je na krzyżu, dzięki temu wyglądamy podobniej z naszymi ZHRowymi drużynami (tam nie ma opcji ze stopniami na naramiennikach) i widać, że sprawa zdobywania stopni nie została porzucona, ale zawsze źle mi z tym, że nasze działanie jest niezgodne z regulaminem...
Wybijanie stopni na krzyżu jest zgodne z regulaminem.
verte
Chyba chodziło o veto? :>

A co do nie wyszywania sprawności hmmm a zdobywacie je w ogóle? Czy nie zdobywanie to też Tradycja?
Hej, ha! Szumi stary bór, a my za nim wtór chylimy kornie głowy
Niech do tańca huczą nam sowy i cały leśny dwór!

Helenka
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Helenka » 14 cze 2006, 13:03

rumianek pisze:
Helenka pisze:... Wszyscy wybijamy je na krzyżu, dzięki temu wyglądamy podobniej z naszymi ZHRowymi drużynami (tam nie ma opcji ze stopniami na naramiennikach) i widać, że sprawa zdobywania stopni nie została porzucona, ale zawsze źle mi z tym, że nasze działanie jest niezgodne z regulaminem...
Wybijanie stopni na krzyżu jest zgodne z regulaminem.
Zgodne z regulaminem jest "w komplecie" z noszeniem ich na naramiennikach. Bo wybicie jest tylko fakultatywne, a naramienniki obowiązkowe niestety.
Pozdrawiam
H.
phm. Helena Anna Jędrzejczak HR
Komendantka Szczepu 23 WDH "Pomarańczarnia"
Hufiec Warszawa Mokotów

j m b
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: j m b » 15 cze 2006, 21:21

Czemu niestety ? ;)
Jakub Marcin Bartolik
HKS "Sami z siebie..."

19kldh
Stały bywalec
imię i nazwisko: Czesław Przybytek
stopień instruktorski: hm
stopień harcerski: HR
Hufiec: Kraków-Krowodrza
Chorągiew: Krakowska
organizacja: ZHP
Kontakt:

Post autor: 19kldh » 16 cze 2006, 05:56

A interesowało Cię, kiedy i dlaczego pojawiło się oznaczanie stopni na naramiennikach ?
Ostatnio zmieniony 16 cze 2006, 05:57 przez 19kldh, łącznie zmieniany 1 raz.
hm. Czesław Przybytek HR
http://19kldh.pl
tel. 519-160-185

j m b
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: j m b » 16 cze 2006, 06:41

Z tego co wiema to już przed wojną takie oznaczenia istniały. Ale w sumie to nie mam na to dowodów. Nie pogniewałbym się gdyby druh mnie oswiecił :]
Jakub Marcin Bartolik
HKS "Sami z siebie..."

19kldh
Stały bywalec
Kontakt:

Post autor: 19kldh » 16 cze 2006, 07:21

j m b pisze:Z tego co wiem to już przed wojną takie oznaczenia istniały. Ale w sumie to nie mam na to dowodów.
A skąd wiesz że istniały ? Ciekawi mnie to bo może poszerzy to mą wiedzę o źródłach "pagoniarstwa".

Bo z tego co ja wiem ;) , oficjalne pojawienie się "pagoniarstwa" związane jest z tzw. mianami, wprowadzonymi przez ekipę Kuronia i likwidacją w latach 60-tych tradycyjnych stopni.
O ile dobrze pamiętam to oznaczanie za pomocą belek i gwiazdek zostało regulaminowo wprowadzone dopiero w 1968 roku ( muszę poprosić Smyrwę o numer rozkazu).
Ostatnio zmieniony 16 cze 2006, 08:55 przez 19kldh, łącznie zmieniany 1 raz.
hm. Czesław Przybytek HR
tel. 519-160-185

j m b
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: j m b » 16 cze 2006, 15:28

No ja towiem ze słyszenia. Stąd dalsza część mojego pytania :]. Ale dobrze wiedzieć.
Jakub Marcin Bartolik
HKS "Sami z siebie..."

19kldh
Stały bywalec
Kontakt:

Post autor: 19kldh » 16 cze 2006, 19:22

j m b pisze:No ja to wiem ze słyszenia. Stąd dalsza część mojego pytania :]. Ale dobrze wiedzieć.
Więc już wiesz dlaczego Helena napisała:
"niestety"

A możesz napisać od kogo "to" usłyszałeś ?
Ostatnio zmieniony 16 cze 2006, 19:26 przez 19kldh, łącznie zmieniany 1 raz.
hm. Czesław Przybytek HR
tel. 519-160-185

Zablokowany
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Wędrownicy”