drużyna wędrownicza - papierkologia

Wydział Wędrowniczy wedrownicy.zhp.pl
Zablokowany
predek
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: predek » 28 sty 2006, 15:41

Podczas składania meldunku o zamknięcie okresu probnego musicie dorzucić program, gdzie należy ująć opis kadry, i w tym opisie właśnie możecie umieścić kto należy do innej drużyny. To w sumie i tak ma znaczenie tylko przy spisie harcerskim, gdzie podajesz ilość ludzi z przydziałem do swojej drużyny oraz ilość ludzi ogółem.
Jak masz jakieś jeszcze problemy - pisz. Niedawno zamykałem okres próbny drużyny, więc jestem "na czasie" ;]. Zaznaczam jednak, że wyjeżdżamy teraz na tydzień, więc na odpowiedź trzeba będzie poczekać.
Pozdrawiam.
pwd. Kamil Mirowski HR
drużynowy 137 BDW "Agrikola"
hufiec Białystok
[B11]

rojek
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: rojek » 01 lut 2006, 09:17

włóczykij78 napisał:
A mógłbyś podesłać swoją konstytucję? zbieram materiał porównawczy do zbiórki ustalającej naszą konstutucję.
w czuwaju były dwa przykłady konstytucji - całkiem fajne, może się spokojnie wzorować. poza tym - www.google.pl - wszystkie konstytucje dostępne w necie są Twoje :)
włóczykij78 napisał:
A co do problemów - naszym głównym jest w tej chwili przekonanie komendy hufca, że to potrzebne, ze ci druzynowi zdają sobie sprawę że bąda działać "na szkodę" swoich srodowisk...
dlaczego na szkodę? będą drużynowym gromady zuchowej i jednocześnie członkiem drużyny wędrowniczej działa się na szkodę? komu?
czy chodzi tu o zaniedbywanie swoich obowiązków? myślę, że wędrownikom nie powinno to zagrozić, zresztą - dlaczego w ogóle miałoby zagrażać.

wędrownik musi pracować w grupie wędrowniczej. na waszym przypadku widać to zresztą bardzo dobrze - byla potrzeba i pojawiła się na nią odpowiedź.
włóczykij78 napisał:
Ciekawostki typu jak pogodzić barwy wedrowniczej z barwami macierzystych jednostek to inna bajka ;-)
jeśli ot o chodzi, wymiana barw jest kłopotliwa, zwłaszcza na imprezach. może lepiej jakiś mały znak rozpoznawczy, ale to już Wasza decyzja.

powodzenia :)
Wolno szaleć młodzieży, wolno starym zwodzić,
Wolno się na czas żenić, wolno i rozwodzić,
Godzi się kraść ojczyznę, łatwą i powolną;
A mnie sarkać na takie bezprawia nie wolno?

dominik jan domin
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: dominik jan domin » 13 lut 2006, 11:21

włóczykij78 napisał:
ze ci druzynowi zdają sobie sprawę że bąda działać "na szkodę" swoich srodowisk...
Wybacz, ale co to za bzdura?
Ciekawostki typu jak pogodzić barwy wedrowniczej z barwami macierzystych jednostek to inna bajka ;-)
Żaden problem. Gdy idą ze swoją druzyną - mają barwy swojej druzyny. Gdy ida ekipą wędrowniczą - zakładają barwy wędrowniczej. Żaden człowiek nie jest w stanbie się rozczłonkować i uczestniczyć w imprezie w dwóch zespołach naraz.
phm. Dominik Jan Domin HR

Klerycki Krąg Harcerski WICEK im. bł. ks. phm. Stefana Wincentego Frelichowskiego
Hufiec ZHP Toruń

Zablokowany
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Wędrownicy”