Problem

Wydział Wędrowniczy wedrownicy.zhp.pl
Zablokowany
gzk84
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: gzk84 » 12 paź 2005, 18:03

Myślęże można to rozważaćw kilku kwestiach jedna to dla nas oczywiste masło maślane bo my to wiemy lecz druga jest inna a mianowicie ludzie z zewnatrz slysząc drużyna wędrownicza nie kojarzą tego z harcerstwem dlatego dodatek harcerska a czasem taka nazwa wynika z jakichs tradycji pozdrawiam
hm. Jakub Juszyński

Pelikan
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Pelikan » 12 paź 2005, 18:46

-Na zewnątrz (poza ZHP) i tak nazwa nic nikomu nie powie, czy będzie to starszoharcerska, zuchowa, harcerska, czy wędrownicza.
-Cywile ;) nie znają naszego podziału metodycznego. I tak trzeba im tłumaczyć co oznaczają literki lub co oznacza pełna nazwa drużyny, z kim pracujemy, jak i gdzie...
-Jeżeli bardzo Ci zależy na nazwie to ją sobie weź. I tak komendant hufca będzie drużynę rozkazem powoływał, więc najwyżej się nie zgodzi :D
-A jeżeli już mam być szczery, to mnie się ta nazwa nie podoba. Dodałbym może przymiotnik od miejscowości, skąd pochodzisz i gdzie działa ta drużyna (np. Warszawska Drużyna Wędrownicza).
hm. Marek Jedynak
Przewodniczący Kapituły Harcerskiego Znaku Spadochronowego GK ZHP
www.spadochroniarze.zhp.pl
--
Zainteresowanych "Ponurym" i "Nurtem" zapraszam na Wykus
www.ponury-nurt.blogspot.com

dominik jan domin
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: dominik jan domin » 12 paź 2005, 19:04

Albo wędrownicza, albo harcerska. Razem to brzmi nieszczególnie - podobnie do "zuchowa gromada harcerska".
phm. Dominik Jan Domin HR

Klerycki Krąg Harcerski WICEK im. bł. ks. phm. Stefana Wincentego Frelichowskiego
Hufiec ZHP Toruń

goofer
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: goofer » 12 paź 2005, 19:39

Popieram przedmowce i podpisuje sie pod tym obiema recami i nogami:)
phm. Paweł Sobczak
Druzynowy 3 DW im. Zawiszy Czarnego
http://www.3dw.pl

gzk84
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: gzk84 » 12 paź 2005, 20:35

dominik jan domin napisał:
Albo wędrownicza, albo harcerska. Razem to brzmi nieszczególnie - podobnie do "zuchowa gromada harcerska".
A i z tym się zgodzę oczywiście. Ale są też rózne "tradycje" ale to już wielu światłych instruktorów sie męczyło ;) więc moim zdaniem tak jak MArek napisał najlepiej używać np miejscowości
pozdrawiam
hm. Jakub Juszyński

marzenka
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: marzenka » 13 paź 2005, 17:02

Hej Szczygieł-jak fajnie widzieć swoich:).Tylko pisz od czasu do czasu tutaj,a nie od świeta :) I tak teraz juz DW jesteście (chyba,że ostatni rozkaz, który nieoficjalnie czytałam nie ujrzał jeszcze światła dziennego),ale...Tak nie przeszłoby ani nazwowo (bo to jest masło maślane),ani przez nasze jeszcze władze,nawet jak byś się uparł o to "masło maslane" . Dlaczego,bo instrukcja mówi,że mamy GZ, DH, DSH, DW i WDH (wielopoziom jak wiesz,a nie wędrownicza druzyna harcerska). Mówię tu o instrukcji,bo chciałam by z Sumy zrobić DSW (Drużynę Starszoharcersko-Wędrowniczą)- o takim skróce drużyny w Polsce istnieją i nie przeszło:(,bo wg instrukcji takich drużyn w ZHP nie ma. To,co piszę to widzisz z dobrego źródła,bo sprawdzonego-a naszywki-trudno.Wg mnie jednak zostańcie WDH,bo działacie w byłym już szczepie i macie młodszych Nocnych.Jak sie da weźcie HS-ów z Nocnych i odmłodźcie tą drużyne,która na początku była harcerską, pozostaniecie wtedy legalnie WDH i nie trzeba będzie zmieniać naszywek i proporca.
Fryta podaj swoje dane,bo Cię stąd wyrzucą ;). Co do kształcenia 28-31 X w końcu warsztaty wędrownicze- Szczygieł, Fryta bierzcie jak najwięcej swoich "staruchów",by mieć jak z wędrownictwem zaczynać u siebie:lol Z resztą Szcygieł i tak musisz odgórnie.Taka okazja już się długo nie powtórzy,a jechać to kosztuje.Do zobaczenia
pwd. Marzena Chyba HO
www.sumasil.harc.pl
Hufiec Ziemi Koszalińskiej

orcus
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: orcus » 14 paź 2005, 12:50

Fryta napisał:
według mnie powinno zostać wdh
Dla mnie WDH od razu kojarzy sie z Warszawska Druzyna Harcerska. Poza tym kiedys padlo na radzie druzyny: WD = WóDe... ;)

Za pewne komendant nie bedzie sie mocno czepial ale narazicie sie na skojarzenie z "Warszawska DH". Tu IMHO rada druzyny powina zadecydowac.

BTW: Pisze rada ale na mysli mam ogol wedrownikow. Tak mi pozosalo bo nie za bardzo wiem jak to nazwac :/
Fryta napisał:
...bo jak zwykle zamiast zajmować sie sprawami ważniejszymi czyli kształceniem i wychowaniem to dyskusja toczy sie o jakiś sprawach formalnych, które tylko mieszają w działalności drużyny!
jak juz sie rozwinelo ksztalcenie do odpowiedniego poziomu, z wychowywaniem nie ma sie problemu to pora zabrac sie za wizerunek w srodowisku czy ogolnie PR. Tu nazwa moze duzo zepsuc.

Pozdr.
orcus
Pozdrawiam
orcus

.: Linux is like a wigwam - no gates, no windows and Apache inside :.

merlin
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: merlin » 27 paź 2005, 15:48

dominik jan domin napisał:
A co powiesz na "starszoharcerską drużynę wędrowniczą"? ja taką znam;)
Nikt jednak nie będzie rzadnej jednostki oceniał po nazwie. Obecnie w związku spotykamy się z taką ilością niewyjaśnionych skrótów że nie ma nawet jak temu przeciwdziałać. A właściwie jest jeden słuszny sposób przeciwdziałania: jak najczęstsze używanie pełnej nazwy drużyny.

Pozdrawiam
Merlin
phm. Piotr Skowroński
zastępca szefa HSR
http://www.hsr.zhp.pl

orcus
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: orcus » 27 paź 2005, 17:00

merlin napisał:
A co powiesz na "starszoharcerską drużynę wędrowniczą"?
i temu trzeba przeciwdzialac. Osobiscie znam kilka druzyn de facto turystycznych, jednak zeby nazwa lepeiej brzmiala to kilka ladnych lat temu nazwali sie druzyna werdowna, wedrownicza etc.
Pozdrawiam
orcus

.: Linux is like a wigwam - no gates, no windows and Apache inside :.

kiubik
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: kiubik » 12 lis 2005, 20:25

to może np. Kąkolewska Środowiskowa Grunwaldzka Wielopoziomowa Turystyczna Drużyna Harcerska, co Wy na to? :p

wiem, wiem, nie ma to wiele wspólnego z drużyną wędrowniczą, ale to tak dla poprawy humoru

*Kąkolewska - fikcyjna jednostka ;)
phm. Jakub Król
Polski Kontyngent na Roverway 2009
były drużynowy 144 PDH "SZANIEC" im. Alka Dawidowskiego

skAlpel.harce - szukamy tłumaczy!

Zablokowany
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Wędrownicy”