Nowy zastęp wedrowniczy.

Wydział Wędrowniczy wedrownicy.zhp.pl
Zablokowany
pluszowy_krooliczek
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: pluszowy_krooliczek » 15 wrz 2005, 16:53

W przyszłym tygodniu przyjdą na zbiórkę moje koleżnaki z klasy, chciałąbym przygotować im coś takiego, aby zostały. Niestetyu wchodzi w grę tylko COŚ na zbiórkę harcówkową. Bardzo proszę Was doświadxczonych wędrowników o pooc i radę. Ja dopiero zaczynam pracę z wędrownikami i sama się nią staję. ( na codzień jestem zucholem)
pwd. Marta "królik" Kozicz

"Kto wiele przebywa z dziećmi, odkryje, że żaden nasz czyn nie pozostaje u nich bez oddźwięku." Johann Wolfgang Goethe

rojek
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: rojek » 16 wrz 2005, 17:10

Coś mi się zdaje, że w wieku wędrowniczym na propozycje 'zabawy' [ciekawe co konkretnie mamy na myśli] uzyskasz odpowiedź: dziękuję, nie pląsam :-)

Z tego co zrozumiałam znasz te dziewczyny, są to twoje koleżanki. Wiesz zatem co lubią - wykorzystaj to. Nie szukałabym typowo harcerskich form. To pierwsza zbiórka, na której raczej należy ludzi przekonać, że harcerstwo może być ciekawe, że nie jest tylko 'wesołym pląsaniem z gitarką przy ognisku'.
Zastanów się więc co lubią [nie wiem, może interesują się bardzo modą, kosmetykami, internetem, może filmem, muzyką] i w to wpleć najistotniejsze i najciekawsze fragmenty wędrownictwa. Może nie ograniczaj zbiórki do harcówki, są inne miejsca, które można wykorzystać [nie wiem jak u Ciebie w mieście, ale jeśli jest taka opcja - polecam] Wędrownictwo trzeba dawkować, bo przy dobrym dawkowaniu wzbudzasz ciekawość, zachęcasz do szukania, a jeśli robisz to w przystępnej i ciekawej formie, która odpowiednia jest do wieku wędrownika, to będzie ok. Nie jestem zwolenniczką podawania gotowych rozwiązań. Mam pomysł na tę Twoją zbiórkę, ale to w ostateczności, ok? :)

pozdrawiam.
Wolno szaleć młodzieży, wolno starym zwodzić,
Wolno się na czas żenić, wolno i rozwodzić,
Godzi się kraść ojczyznę, łatwą i powolną;
A mnie sarkać na takie bezprawia nie wolno?

pluszowy_krooliczek
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: pluszowy_krooliczek » 16 wrz 2005, 20:56

Kochana Rojku! Możesz mi podpowiedzieć, obiecuję, że przetwotrzę tą zbiórkę na moje potrzeby. a co poznania moich dziewczyn, to znamy się od dwóch tygodni( od tego czasu jesteśmy razem w klasie).
pwd. Marta "królik" Kozicz

"Kto wiele przebywa z dziećmi, odkryje, że żaden nasz czyn nie pozostaje u nich bez oddźwięku." Johann Wolfgang Goethe

Zablokowany
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Wędrownicy”