O wędrowniku.

Wydział Wędrowniczy wedrownicy.zhp.pl
Zablokowany
casper00

Post autor: casper00 » 22 maja 2005, 08:46

Dla mnie wędrownikiem jest osoba, która - opierając się na Prawie i Przyrzeczeniu Harcerskim - realizuje to, co ją najbardziej interesuje. Nie wiem, czy czytałeś Kodeks Wędrowniczy ( http://www.zhp.wlkp.pl/program/kodeks.htm ), ale to jest właśnie głębia wędrownictwa.

Wczoraj wróciłem z biwaku kursu druzynowych wędrowniczych... Jako podsumowanie staraliśmy się właśnie odpowiedzieć także na Twoje pytania... wyszło nam kilka cech: ambitny, pomocny, nieco szalony, radosny... to tak w skrócie. Wędrownik - to osoba, ktora potrafi znaleźć złoty środek między szaleństwem młodości - akcjami dla zabawy, śmiechu (coś jak Łatwopalni:)- http://www.latwopalni.zhp.org.pl/) a odpowiedzialnością za innych, za podopiecznych, za słabszych od siebie.

Wędrownik ma energię, jest odrobinę (a nawet trochę bardziej:D) zakręcony - taki żywioł młodego ducha:D a jednocześnie wie, że zaczyna wkraczać na ścieżkę, gdzie będzie przykładem dla młodszych harcerzy, że już niedługo będzie dorosły i dostanie całą kuuuupę obowiązków, do ktorych warto byłoby się przygotować:)

Życzę powodzenia w wędrówce:)

Zablokowany
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Wędrownicy”