nowe mundury wędrownicze

Wydział Wędrowniczy wedrownicy.zhp.pl
Zablokowany
homik

Post autor: homik » 16 mar 2005, 13:20

CzuwaJ! Witajcie wszyscy wędrujący! Czy ktoś się może orientuje jakie nowości dla wędrowników szykuje GK w sprawie mundurów? Będą niebieskie :??| czy może zielone:)) A tak całkiem poważnie pytając - co nowego będę musiała wprowadzić w drużynce, żeby wyglądać znowu regulaminowo? I kiedy cały ten tren w modzie harderskiej ma wejść w życie? Pozdrawiam.

HOmik, 16Świdnicka Drużyna Wędrownicza "Brzask", Dolny Śląsk

g00rek
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: g00rek » 16 mar 2005, 14:05

hm. Michał "g00rek" Górecki
I love BP

homik

Post autor: homik » 16 mar 2005, 14:51

Dzieki wielkie gOOrek :) Zawsze pomocna dłoń ;). Ale powiedz mi jeszcze czy są to ustalenia końcowe, juz tak zostanie? Nic nie było o materiale mundurów harcerskich, podobno ma się zmienić. Doszły do mnie także pogłoski, że GK ma w jakiś sposób pomóc w finansowaniu zakupu nowych mundurów.
PS. A co z tymi, którzy są przywiązani do swoich "starych, dobrych" mundurów i się buntują?

Czuwaj!
HOmik

orcus
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: orcus » 16 mar 2005, 15:31

homik napisał:
co z tymi, którzy są przywiązani do swoich "starych, dobrych" mundurów i się buntują?
To samo co z tymi ktorzy sie przywiazali do 5 albo co gorsza starych 6 stopni harcerskich(znam osobiscie takiego instuktora)...

MAPANC

Pozdr.
orcus
Pozdrawiam
orcus

.: Linux is like a wigwam - no gates, no windows and Apache inside :.

panwac
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: panwac » 30 sie 2005, 23:56

gaba napisał:
czy mamy juz kogoś kto będzie walczył o nowe umundurowanie dla wodniaków w GK [...] mało który harcerz ma 3 paski na kołnierzu (zlewaja sie w 1) nie mówiąc już nic o kroju fajnie by było jakby mundurami ktoś sie u nas zajął [ciach]
1. Nie (bo nie trzeba)
2. Szkoda :(
3. Zajął się!

W założeniach miała powstać spec-komisja od mundurów wodnych, ale... z braku takiej przy Zespole Mundurowym pojawiła się inicjatywa oddolna - w Chorągwi Łódzkiej argumenty co do nowych mundurów zostały wymienione już w grudniu 2004 (pod świetlanym przewodnictwem Najjaśniejszego Pilota Wiktora), w lipcu i sierpniu wstępnie zostały zasygnalizowane szefowi Zespołu Mundurowego oraz Zespołu Specjalności (to już z moim skromnym udziałem), a teraz są dopracowywane (jako spisana, spójna propozycja). Z chwilą przesłania projektu właściwym osobom treść listu ma zostać opublikowana na stronie http:/www.wodniacy.zhp.org.pl/ - będzie wtedy można zasugerować jakieś korekty.
hm. Piotr Nowacki kpt.j.
instruktor Zespołu Pilota Chorągwi Łódzkiej ZHP
instruktor Retmanatu Hufca Łódź-Polesie - HKW "Dal"
WODNIACY | SZANTOWIĄZAŁKA | WENECJA

panwac
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: panwac » 12 paź 2005, 22:47

panwac napisał:
a teraz są dopracowywane (jako spisana, spójna propozycja). Z chwilą przesłania projektu właściwym osobom treść listu ma zostać opublikowana na stronie http:/www.wodniacy.zhp.org.pl/ - będzie wtedy można zasugerować jakieś korekty.
No i nie została spisana (poza obszerną notatką - zbiorem sugestii), ani jak na razie opublikowana...
Co nie znaczy, że nic się nie robi - w tym tygodniu udało się przekazać te wszystkie przemyślenia g00rkowi za pośrednictwem Darka Supła, włącznie z próbką tkaniny na jeden z mundurów + dodatkami. Temat pewnie jeszcze wróci, ważne jednak, że jest pilotowany na bieżąco.
hm. Piotr Nowacki kpt.j.

leon01
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: leon01 » 09 gru 2005, 13:47

no i nadal niech pozostanie nie spisana bo po co i komu. nie wiem jakie bys miał sugestie do mundurów wodniackich. lepiej ich nie ruszajcie.
10 HDŻ Katowice
Zło dobrem zwyciężaj.

dominik jan domin
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: dominik jan domin » 09 gru 2005, 14:26

Jasne... niech będzie bałagan jak jest - co zakątek Polski, to te mundury wygladają inaczej.
phm. Dominik Jan Domin HR

Klerycki Krąg Harcerski WICEK im. bł. ks. phm. Stefana Wincentego Frelichowskiego
Hufiec ZHP Toruń

leon01
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: leon01 » 09 gru 2005, 14:53

bałagan nie panuje dlatego że jest zły regulamim tylko dla tego ,że harcerze go nie stosują. I napewno zmiana wzoru munduru nie spowoduje tego, że wszyscy będą go przestrzegać.:lol
10 HDŻ Katowice
Zło dobrem zwyciężaj.

panwac
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: panwac » 09 gru 2005, 16:58

leon01 napisał:
no i nadal niech pozostanie nie spisana bo po co i komu. nie wiem jakie bys miał sugestie do mundurów wodniackich. lepiej ich nie ruszajcie.
Wiesz, ostatnio tak jakoś mało roboty, zima prawie, nudno (a na żeglowanie jachtem z oblodzonym takielunkiem jesteśmy o wiele lat za starzy), więc... postanowiliśmy jednak napisać ten tekst - żeby się młodzież harcerska ucieszyła i zapamiętała swych nestorów na lata. :D

We wrześniu i październiku było kilka spotkań i dyskusji (powstawły z tego notatki), w trakcie Darek Supeł wypożyczył moje sorty na wzór, a ok. 19 listopada Zespół Mundurowy otrzymał spójną redakcję naszych przemyśleń autorstwa Wiktora Wróblewskiego.

W tej chwili projekt wrócił do autorów (czyli nas) z zaleceniem doszlifowania detali. Aby zaś nie było w przyszłości niesnasek, został jednocześnie wystawiony pod publiczną debatę wodniaków na stronie http://wodniacy.zhp.org.pl/modules.php? ... =0&thold=0 (adres przydługi, ale co tam).

P.S. Jeśli pytasz o szczegółowe sugestie, to... poza obroną mojego ulubionego wzoru bluzy instruktorskiej (prywata), zajmowaliśmy się m.in.: doborem materiału (materiały z obecnych mundurów w 10% nie dorównują jakością, wykonaniem i przepuszczaniem powietrza morskiemu tropikowi mojej olimpijki, którego próbki przekazałem), albo korekta wykroju bluz żeglarskich (inna głębokość wcięcia przy nasadzie kołnierza, inna ilość i rozmieszczenie guzików mocujących kołnierz, pomysł powrotu do jednego z dwóch systemów kieszeni w bluzie wodniackiej itd.).
Poza tym (mimo, że "woda" jest chyba jabardziej konserwatywna w tej reformie), staraliśmy się dostosować mundury do nowego regulaminu - kwestie rezygnacji z mundurów galowych, doboru rodzajów spodni, czy ciuchów na wodę i innych takich...

Pozdrawiam
hm. Piotr Nowacki kpt.j.

Zablokowany
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Wędrownicy”