Wspólna organizacja- połączmy się!

Wydział Wędrowniczy wedrownicy.zhp.pl
Zablokowany
19kldh
Stały bywalec
imię i nazwisko: Czesław Przybytek
stopień instruktorski: hm
stopień harcerski: HR
Hufiec: Kraków-Krowodrza
Chorągiew: Krakowska
organizacja: ZHP
Kontakt:

Post autor: 19kldh » 18 lut 2006, 09:20

rodzynka:) napisał:
Tak, jestem w ZHP i ZHR naraz, i tu i tam jako członkini.
Rozumiem że jest to jedynie "przynależność realna", bo oficjalnie (zgodnie ze statutem ZHR) nie możesz być jednocześnie, członkiem ZHP i ZHR.
hm. Czesław Przybytek HR
http://19kldh.pl
tel. 519-160-185

dominik jan domin
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: dominik jan domin » 18 lut 2006, 11:49

No, chyba, że w ramach wszechharcerskości Druhny mieści się olewanie naczelnych zasad organizacji harcerskich...
phm. Dominik Jan Domin HR

Klerycki Krąg Harcerski WICEK im. bł. ks. phm. Stefana Wincentego Frelichowskiego
Hufiec ZHP Toruń

marzenka
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: marzenka » 18 lut 2006, 13:58

.Dla mnie harcerstwo jest jedno, tak jak jest jeden Krzyż Harcerski, a to właśnie jemu przyżekałam wiernoć i służbę, prawda?
Rodzynko co do tego bym polemizowała (patrz treść przyrzeczenie harcerskie)

Dyskusja jałowa? Możliwe, bo to nie ona była moim głównym celem. Pisze po raz setny, że zbieram tu tylko opinie, a że dyskutuje- to tak tylko przy okazji.
http://radio.zhp.org.pl/download/zjazd/wiatr.mp3
Masz opinię kogoś, kto w przeciwieństwie do Ciebie, coś może - puczem władz , które nadal tkwią w coraz dalszej już historii, nie zmienisz. O flustracji coś CI już skorbałam i jak widzisz cały czas się sprawdza. Pozdrawiam
pwd. Marzena Chyba HO
www.sumasil.harc.pl
Hufiec Ziemi Koszalińskiej

sigma
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: sigma » 19 lut 2006, 19:45

moje zdanie w tym temacie jest niestety pesymistyczne choć rzekłbym że raczej realistyczne. niestety nie jest możliwe aby nasze organizacje się połączyły. na dzień dzisiejszy i najbliższą przyszłość jest to nie możliwe. moim zdaniem te podziały zawędrowały już dawno w ślepy zaułek i rozchodzi się teraz chyba o ambicje poszczególnych jednostek osobowych. podtwierdza to jednoznacznie wypowiedź naczelnika ZHR. mimo tego że na "dole" obie organizacje potrafia działać ze sobą to jednak na górze jest wręcz przeciwnie i do puki tak będzie nie są możliwe jakiekolwiek zmiany. a niestety nie zapowiada aby się to w najbliższym czasie zmieniło.

jeśli natomiast chodzi o pogląd na to czy powinno do czegoś takiego dojść to mam mieszane uczucia, pod tym względem że powinna być jakaś różnorodność i możliwość wyboru dla ludzi. jednak to że jest kilka organizacji harcerskich czasem mobilizuje nas to bardziej wytęrzonej pracy i do jakiś zmian w naszym działaniu. a to jest bardzo ważny motowyator;)
hm. Krzysiek Wojtas HR
Hufiec Ziemi Dzierżoniowskiej | Zespół Harcerski Chorągwi Dolnoślaskiej
www.dzierzoniow.zhp.pl | www.harcerski.dolnoslaska.zhp.pl

Zablokowany
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Wędrownicy”