Stopnie wedrownicze

Wydział Wędrowniczy wedrownicy.zhp.pl
Zablokowany
michal.hr

Post autor: michal.hr » 15 gru 2004, 14:04

Czuwaj!
Mam taki problem i za razem pytanie!!!
Chodzi mi o tryb zdobywania stopni wędrowniczych w druzynie a dokładniej punkt 9 ZASADY I TRYB ZDOBYWANIA STOPNI który brzmi nastepująco:
9.Do prowadzenia prób HO i HR (zatwierdzenia programu próby oraz podjęcia decyzji o przyznaniu stopnia) można powołać kapitułę stopni przy drużynie, szczepie, związku drużyn lub hufcu. W skład kapituły mogą wchodzić tylko posiadający ten stopień harcerze i instruktorzy. Kapituła składa się przynajmniej z trzech członków. Szczegółowe zasady funkcjonowania kapituły określają członkowie kapituły, a zatwierdza komendant jednostki, przy której działa kapituła.
Dokładniej chodzi mi o słowo mozna tzn że ja jako druzynowy posiaający stopień phm i HR nie mogę przyznać stopnia HO lub HR
Prosiłbym o pomoc bo w moim środowisku nie mogę się doprosić o takie inforacje

gzk84
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: gzk84 » 15 gru 2004, 14:55

Z tego co wiem jeśli jest druh drużynowym moze druh przyznać każdy stopie (oprócz instruktorskich;)), dlatego jest słowo moze a nie musi pozdrowienia
hm. Jakub Juszyński

Tomek
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Tomek » 15 gru 2004, 16:03

Na ile ja się orientuję, w drużynie wędrowniczej nie ma oficjalnego nakazu powołania kapituły, ale metodyka wędrownicza jest tak skonstruowana, że wszelkie ważne decyzje zapadają samorządnie i kolegialnie - czy to na forum zbiórki konstytucyjnej, czy w radzie drużyny, czy w innych zespołach. Jednym z takich zespołów powinna być kapituła, aby przyznawanie stopni, jako jedno z kluczowych uprawnień, odbywało się także na mocy uchwały a nie decyzji pojedynczego człowieka.
hm. Tomasz Rawski HR
Hufiec Ziemi Gliwickiej ZHP

g00rek
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: g00rek » 15 gru 2004, 23:06

Dobrze gada :)
hm. Michał "g00rek" Górecki
I love BP

marzenka
Starszy użytkownik