Ciemnota się szerzy.

Wydział Wędrowniczy wedrownicy.zhp.pl
surowikówna

Post autor: surowikówna » 02 gru 2004, 22:23

A mnie zastnawia jaki w ogóle miał cel ten post......zastanawienie sie nad tymi problemami???? My sie nie powinnismy zastanwiac nad nimi i nie powinnismy o nich rozmwiać na forum, lecz powinnismy działać. Formę, którą Ty obrałes jest najbardziej bierną jaka kiedykolwiek widziałam.....rzucic kilka słów na wiatr (lub w internet) to każdy potrafi, trudniej jest zrobić cos w rzeczywistości , trudniej jest zadziałać i zaradzić.....no ale kazdy ma swoje sposoby, tylko ten jest chyba mało skuteczny.

--
sam. Anna Surowik
6 DH-ek "MURY"
Hufiec Żory

szepczacylas

Post autor: szepczacylas » 03 gru 2004, 00:02

surowikówna napisał:
My sie nie powinnismy zastanwiac nad nimi i nie powinnismy o nich rozmwiać na forum, lecz powinnismy działać.
Tak oczywiście, bo pewnie lepiej jak nikt nic nie słyszy i nikt nic nie widzi. Tak oczywiście, nie mówmy o tym , bo to temat delikatny, albo jeszcze nie wiadmomo jaki. Pytanie. Jak niby druhna chce działać, nie mówiąc ??? No i z tym działaniem to jest tak, że chyba za słabo działamy bo to są codzienne problemy, których nie ubywa tylko przybywa.

Formę, którą Ty obrałes jest najbardziej bierną jaka kiedykolwiek widziałam.....rzucic kilka słów na wiatr (lub w internet) to każdy potrafi, trudniej jest zrobić cos w rzeczywistości , trudniej jest zadziałać i zaradzić....
To jest rzeczywistość, ja nie rzuciłem tego od tak sobie. Bo już i konieć. To ma swój cel. Czy każdy potrafi??? No nie byłbym tego taki pewnien. Kto ryzykowałby takich konfrontacji, z całym tłumem ludzi zatwardziałych, którzy nie widząc celu w tym co ktoś próbuje zrobić.

wioora
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: wioora » 03 gru 2004, 00:28

No comments i EOT i pass jak dla mnie.
wiewi00ra
phm.Marta Drozd
Hufiec ZHP Szczecin-Dąbie
---------------------------------
"Drogę wyznacza się idąc..."

PawełM
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: PawełM » 03 gru 2004, 08:25

Ale tutaj nie ma tłumu, jest monitor, klawiatura no i... własne mysli. Po napisaniu tego postu, ktos go przeczyta i odpowie no i dalej potoczy sie dyskusja.

StaryWilk
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: StaryWilk » 03 gru 2004, 13:35

szepczacylas napisał:
Apeluje do was!!! Moi drodzy bracia, chamstwo się szerzy!! Ilu już wyrzuciło przed wami papiery nie do śmietnika. Ilu klnie, bo tylko to potrafi? Ilu jest tych niby nie patriotów, którzy by palili flagi i sztandary? Ilu jest tych pomylonych?!!! Ilu jest harcerzy nie patriotów, którzy okłamują tylko siebie!!! Ilu jest tych, którzy ŚWIADOMIE, sięgają po papierosy po wódkę ... Ile jeszcze !!!??? Pytam się. Nie dość wam tego że to kłamstwo, przepych, komercja, telewizja, media, amerykańska subkultura rządzi światem. Co wy robicie dla siebie?? Nie dla innych?? To też ważne ale... Dla siebie? By uciec od tej paranoi??? Czy patrzycie na siebie?? Czy tylko wytykacie innym?? Ja wiem, że ja nie jestem ideałem. Wiem, że chce dużo, ale nie wiele mogę. Nigdy się nie poddam, nigdy!!! Dlatego nawołuje bracia chwyćmy za młoty i kujmy swe dusze i serca, aby zahartowane były wstanie przekazać dzieło, które tworzymy!!!:~(

Pozdawiam.

Szepczący_Las
Drogi Szepczacy, poważnie traktuję Twój apel. Poważnie się nad nim zastanawiam. I tylko mam pewną wątpliwość. Otóż wiele tez i konstatacji z Twego apelu nie trafia mi do przekonania, wręcz
nawet się z nimi nie zgadzam. Brzmią fałszywie, nawet demagogicznie.
A więc 'chamstwo", rzeczywiście dużo się dziś szerzy zachowań z pogranicza chamstwa, a może braku kultury - nie samo rzucanie papierków na chodnik, ale zachowania np. kierowców,
użytkowników środków komunikacji publicznej itp. Jest to problem niedostatków wychowania, podsycany zachowaniami tzw "bohaterów medialnych" popełniających choćby grubiaństwa wobec kobiety z mównicy sejmowej. To zadanie dla nas wychowawców harcerskich - lepiej i skuteczniej pokazywać właściwe drogi.
Niby Patrioci - wiesz tu zupełny dysonans. Dla mnie niby - patriotami są ci, którzy o patriotyźmie najgłośniej krzyczą, często chowając się za autorytety i Kościół, lub wymachują mieczykami Chrobrego, flagami narodowymi chowając kastet w lewej dłoni. Dla mnie patriotyzm to rzetelna praca, uczciwość i przestrzeganie zasad spolegliwego człowieka.
Kłamstwo , przepych, komercja , telewizja, media.....amerykańska kultura.... Przepraszam Cię Szepczący Lesie ale to puste słowa bez żadnego znaczenia. O wartości człowieka świadczy stosunek to tych pustych haseł, a nie ich wyliczanie. Wybacz, ale straszenie "ameryką", różnymi takimi bzdurami to straszna naiwność. Tak amerykańskie fast foody to kalectwo żywieniowe, uczmy tego harcerzy, muzyka jest OK, film dobry warsztatowo, choć schematyczny, nie licząc off-u, teatr sooper, literatura też. Telewizja tak kiepska jak nasza, MIT ma więcej Nobli nż cała Europa razem wzięta, a zlepek kulturowy zwany "hamerykom" tworzyli w dużym stopniu...Polacy. Ameryka ma kompleks starych krajów, stąd jej ekspansywność kulturowa i ekonomiczna, ale czy my nie mamy nauczyć harcerzy samodzielnego myślenia drogi Lesie ?
Tak , Szepczący Lesie mamy własne zadania, ideały harcerskie - to tu leży pies pogrzebany.
Nie musimy się szamotać , popadać w paranoję. Druh Aleksander Kamiński w 1959 roku, gdy
opadł entuzjazm polskiego Października powiedział "ID¬CIE PRACOWAć DO DRUŻYN ! "
I to hasło nadal jest aktualne drogi Szepczący Lesie !

szepczacylas

Post autor: szepczacylas » 02 sty 2005, 16:03

Tak wilku, zgadzam się z Tobą, gdyż człowiek próbujący zrozumieć drugiego człowieka jest mi bliższy. Niestety nie zgadzam się z resztą, ale no cóż ... Wszystkich też przepraszam za moją krótkowzroczność

kadłubek

Post autor: kadłubek » 04 sty 2005, 01:21

Myślę duchny i druchowie ze się troszkę zapędzamy , rozejżyjcie się dookoła wszyscy szukamy ideału ...... jakiego??? takiego jakie podaje prawo iprzyżeczenie czy kodeks wędrowniczy o którym nikt tu nie wspomniał ( a szkoda) . Otóż ideałów nie ma . i wiemy o tym wszyscy .harcerz - wędrownik dąży do ideału a nie jest ideałem , no bo gdyby był to po pierwsze po co nam nasze prawa a po drugie organizacja liczyła by 3 osoby
pozdrawiam.
K.

kiubik
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: kiubik » 09 sty 2005, 16:14

mi sie wydaje wazne, zebysmy nie butowali tego, ktory lamie punkt 10, a za to nie mieli najmniejszych zarzutow do tych, ktorzy sie nie usmiechaja i maja innych gdzies.
bo to sa tak samo wazne pkty.
znam kilku instruktorow (i to nie granatowych!), ktorzy mimo ze pala czy pija prowadzona swietne jednostki, ktore ksztaltuja naprawde Harcerzy (przez duze H). i nasuwa mi sie pytanie:
czy oni sa baaardzo gorsi od tych ktorzy nie pija i nie pala, ale maja gdzies inne pkty prawa?
dlaczego wszyscy sie uparli na 10. punkt???
phm. Jakub Król
Polski Kontyngent na Roverway 2009
były drużynowy 144 PDH "SZANIEC" im. Alka Dawidowskiego

skAlpel.harce - szukamy tłumaczy!

jimmmm
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: jimmmm » 01 lut 2005, 22:15

Bardzo chciałbym mieć jako bohatera drużyny takiego wielkiego człowieka jak J. Kukuczka. A kto to jest QQczka? :??|
pwd. piotr jim jamróz
www.1jdwszlak.pl
VI szczep harcerski "chwaty"

grzesiek
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: grzesiek » 23 kwie 2005, 17:51

Tak jest! Walczmy! Najpierw z ortografią...

Zablokowany
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Wędrownicy”