Czy tylko Polacy??

Wydział Wędrowniczy wedrownicy.zhp.pl
Zablokowany
poranek
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: poranek » 27 lis 2004, 01:16

Jestem własnie w trakcie finalizowania okresu próbnego swojej drużyny. Planując długofalowe działania pomyślałem m. in. o kampanii bohater. Tu rodzi sie moje pytanie. Czy w drużynie wędrowniczej bohaterami powinni byc tylko Polacy czy dopuszczalna tez jest inna narodowość, a bardziej liczą sie przymioty bohatera i jego stosunek do rzeczywistości?? Nigdzie nie znalazłem uregulowań dotyczących tego tematu, ale nigdy tez nie spotkałem drużyny której bohaterem byłby obcokrajowiec....
Co o tym myślicie??
Piotr Kopystyński
formalnie były
sercem przynależący

casper00

Post autor: casper00 » 27 lis 2004, 17:37

Nie sądzę, żeby istniał jakiś problem z bohaterem drużyny - obcokrajowcem, o ile miał słuszne ;) poglady na świat. Moja drużyna służy przykładem :) choć może nazbyt oczywistym....;)

pigmejowa

Post autor: pigmejowa » 27 lis 2004, 22:41

A no łczy siętak, że ZHP jakiś-tam-sposób kształtuje oba te, że tak powiem, czynniki. I ja tego dowieść muszę. Dlatego zapytuję :)

--
"Ta droga długa jest..."

repik
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: repik » 29 lis 2004, 11:05

Nie ma formalnych przeciwwskazań. Natomiast rzeczywiście bohaterowie - nie-Polacy zdarzają się dość rzadko. W mojej chorągwi znalazłem tylko 3 takich patronów drużyn: BADEN-POWELL, SETON oraz WA-SHA-QUON-ASIN.
hm. Ryszard Polaszewski
44 Szczep Harcerski "KRZEMIEń"
komendant Hufca Gniezno

Lucumon
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Lucumon » 02 gru 2004, 22:11

Na pewno jest w ZHP kilka, kilkanaście albo więcej drużyn imienia Baden-Powella, ale to jakby naturalne. Jest kilka których patronami są Indianie np. jest na Śląsku drużyna im. Thayenandegi (Josepha Branta). Tamże jest też drużyna im. Alberta Einsteina.
Szczep "Leśni" Poznań / 11 PDH "Tajga" www.lesni.fla.pl
"Harcerz Rzeczypospolitej" www.hr.bci.pl
Historia harcerstwa P-ń NM www.historiahpnm.jdm.pl
RPM 21 http://rpm21.socjum.pl

Zablokowany
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Wędrownicy”