O warsztatach wędrowniczych raz jeszcze...

Wydział Wędrowniczy wedrownicy.zhp.pl
Zablokowany
marzenka
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: marzenka » 22 lis 2004, 08:47

Czy istnieje coś takiego jak min. programowe i jaki jest min. czas trawania warsztaów wędrowniczy, które mają się zakończyć przyznaniem naramiennika i wręczeniem certyfikatu? Któ może takie warsztaty organizować (referty?-czy muszą byś do tego instr. SZarej Drużyny).
pwd. Marzena Chyba HO
www.sumasil.harc.pl
Hufiec Ziemi Koszalińskiej

rojek
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: rojek » 23 lis 2004, 17:04

ostatnio miałam bardzo podobny problem. wypytałam, dowiedziałam się i przekazuję zdobyta wiedzę:
najlepszym sposobem, żeby zroganizować dobre i "poprawne" warsztaty wędrownicze jest sprawdzenie kto w Twojej chorągwii albo Hufcu ukończył kursy szarej drużyny. w ostatnim czuwaju jest lista tych osób :). to są ludzie, którzy mają najlepsze kompetencje by takie warsztaty organizować, albo pomagać w ich organizacji.
jeśli zaś chodzi o samodzielne warsztaty - możesz je robić, ale nie możesz wręczać za nie certyfikatu szarej drużyny. no i oczywiście KKK.
co do standardów. dowiedziałam się tylko, że podobno gdzieś są i ktoś je kiedyś widział.
na koniec proponuję kontakt z Druhną odpowiedzialną za "Szarą Drużynę". może jak Ty napiszesz maila to otrzymasz odpowiedź. ja się nie doczekałam :)
pozdrawiam.
Wolno szaleć młodzieży, wolno starym zwodzić,
Wolno się na czas żenić, wolno i rozwodzić,
Godzi się kraść ojczyznę, łatwą i powolną;
A mnie sarkać na takie bezprawia nie wolno?

g00rek
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: g00rek » 26 lis 2004, 00:00

hm. Michał "g00rek" Górecki
I love BP

Zablokowany
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Wędrownicy”