i pojawil sie pewien problem..

Wydział Wędrowniczy wedrownicy.zhp.pl
czoczo
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: czoczo » 02 lut 2005, 14:28

Moja rada:
Zrób rachunek sumienia, jeśli Ci wyjdzie, że chcesz zostać Drużynową Drużyny Wędrowniczej, masz na to pomysł, zgraną ekipę to pamiętaj reszta jest tylko kwestią formalną. Jeśli jesteś przeszkolona, zaproponowany przez Ciebie plan ma ręce i nogi, to nikt nie powinien Ci odmówić prowadzenia drużyny.
3maj się dzielnie.
i napisz jak postępy w sprawie.
pozdrawiam

phm Łukasz czoczo Czokajło HO
Druzynowy 1 ADW Uroczysko
Wydział Wędrowniczy GK ZHP
phm. Łukasz Czokajło
Polski Kontyngent na Roverway 2009 - komendant

Czytacz
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Czytacz » 02 lut 2005, 15:17

Absolutnie zgadzam się z czoczo :)

Podstawą istnienia i sprawnego działania drużyny wędrowniczej jest zgrana i chętna grupa. Reszta nie jest już taka trudna, bo wymaga tylko poświęcenia odrobiny czasu (paperki i takie tam). Praca z "dużymi dziećmi" ma jeden wielki plus - nie musisz wszystkiego robić sama, bo pracę drużyny wędrowniczej organizują wszyscy jej członkowie. Tobie pozostaje koordynacja.

Tak więc powodzenia! wystarczy być dobrej myśli (i czasami jej troszkę pomóc :) )
pwd. Piotr Kołodziejski
Hufiec Łódź-Śródmieście

Zespół ds. Wsparcia Technicznego
Wydział Nowych Technologii GK

grzesiek
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: grzesiek » 08 maja 2005, 15:38

A ja trochę pod prąd temu,co większość moich przedmówców.Rozumiem reakcję drużynowego druhny Marlene.Jest to tylko obrona,choć i tak na siłę nikogo nie jest w stanie zatrzymać.Fajno,że są ludzie,którzy chcą zakładać drużyny i je prowadzić.Tylko,czy przedstawiony wyżej "sposób" jej budowy jest właściwy?Czy nie powinno się aby drużynowym zostać:
1.w macierzystej drużynie po odejściu z funkcji dotychczasowego drużynowego
2.z błogosławieństwem komendy hufca robiąc nabór w szkole,pozyskując nowe osoby.
Sposób przedstawiony tutaj nasuwa mi taki obrazek:jest dom w którym mieszka grupa ludzi.W pewnej chwili któryś z mieszkańców podejmuje decyzję - chcę wybudować swój dom!Jednak budowę tego nowego zaczyna od wyrwania kilku okien,kabli,rur,rozbiórki ścian,itp. w tym domu,w którym mieszkał do tej pory.Jaka będzie reakcja administratora tego budynku?
Druhno Marlene,jeśli istnieje już Twoja wymarzona drużyna,życzę powodzenia!
Pozdrawiam - czuwaj!

Zablokowany
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Wędrownicy”