Gdzie drużyna może pracować albo gdzie powinna i kto o ty

Wydział Wędrowniczy wedrownicy.zhp.pl
Zablokowany
metty
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: metty » 31 paź 2004, 00:11

Brałem udział ostatnio w bardzo ciekawej dyskusji na temat:

"gdzie drużyna może pracować albo gdzie powinna i kto o tym decyduje"

i wszystko było ciekawe i bardzo poruszające oprócz tego, że nikt z siedzących osób nie potrafił

(brak pewności) odpowiedzieć na pytanie opierając sie na STATUT i "instrukcje i rozporządzenia Głównej Kwatery"

(konia z rzędem temu kto odpowie opierając sie o akty prawne ZHP - lub inne obowiązujące dokumenty)

PYTANIE NR 1 .
Kto decyduje gdzie powinna pracować drużyna harcerska ?

"gdzie" - środowisko do pracy ?

"pracuje" - czy jest np. przy Szczepie czy Środowiskowa przy hufcu.

PYTANIE NR 2 (cytuje słowa z dyskusji)

"Chce z moją drużyną działać w Szczepie, który jest w innej szkole...kto o tym decyduje czy moge, bo u mnie w szkole nie ma szczepu a Komendant Hufca twierdzi że powinienem w takim przypadku występować jako Drużyna Środowiskowa - czyli przynależna bezpośrednio do hufca, a ja wolałbym w Szczepie z innej szkoły - co mówią przepisy?"

(nastąpiła ożywiona dyskusja na tej Kuźni na której byliśmy) - tylko nikt nie ustosunkował sie do zasad i prawa jakie jest w ZHP ..

PROSZE O KOMPETENTNE ODPOWIEDZI na PYTANIE NR 1 i nr 2.
(zaznaczając jakiego pytania dotyczy odpowiedź dla lepszego zrozumienia odpowiedzi)
phm Maciej Pawłowski
drużynowy 27 ADHD
http://adhd.harcerze.pl

orcus
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: orcus » 31 paź 2004, 15:23

Odrazu powiem ze nei przypominam sobie takich zasad zapisanych w zadnej instrukcji... przynajmniej nie wprost.

Jednakze szczep jest wspolnota powstala z inicjatywy osob kierujacych podstawowymi jednostkami organizacyjnymi i nie wazne czy sa to osoby z jednej szkoly czy nie. Jesli druzynowemu ktory dopiero tworzy druzyne odpowiada klimat panujacy w szczepie i szczepowi odpowiada dana druzyna to d niego wstapuje. Jesli nie to nie... jesli zaden szczep mu nie odpowiada to zostaje zwyczajna druzyna harcerska...

Po raz pierwszy spotaklem sie z okresleniem srodowiskowa w tym znaczeniu ale moze to dlatego ze jestem z malego hufca i tu trudno jest utrzymac liczebnosc druzyn i wiekszosc z nich nie dziala w okreslonej szkole(moja jest jedyna dzialajaca w ten sposob)...

Pozdr.
orcus
Pozdrawiam
orcus

.: Linux is like a wigwam - no gates, no windows and Apache inside :.

Zablokowany
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Wędrownicy”