Jak zachęcić ludzi do wędrownictwa?

Wydział Wędrowniczy wedrownicy.zhp.pl
Zablokowany
orcus
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: orcus » 04 paź 2004, 22:07

Popieram ale ostatnio druzynka mi sie rozrosla i pytalem ludzi co ich zwabilo do harcerstwa i odpowiedz wprawila mnie w oslupienie...

Po latach pracy z ludzmi ktorzy dobijali mnie stwierdzeiami: "harcerstwo to TYLKO zabawa" albo slynne "Daniel, ja nie chce sie rozwijac..." odpowiedzili mi ze do harcerstwa zwabila ich... sluzba. Po prostu czuja sie potrzebni, czuja ze pomagaja innym i to daje im sile trwania w swiecie w ktorym nie ma nic za darmo udowadniajac wszystkim wokol ze jednak jest...

Koncze bo za slodko sie robi ;)

Dodam tylko ze podjelismy wspolprace z Policja i czasem troche zabawy jest (np. pomoc na drogach) ale wiekszosc akcji to stanie na srodku alejki i tlumaczenie starszym ludziom dlaczego nie chcemy ich przepuscic miedzy jakims generalem, orkiestra i kompania reprezentacyjna, czyli w sumie denna robota...

Pozdr.
orcus
Pozdrawiam
orcus

.: Linux is like a wigwam - no gates, no windows and Apache inside :.

pablo

Post autor: pablo » 16 lis 2004, 19:05

własnie jak zachęcić ludzi do wstąpienia w nasze szeregi?????
Co powiedzieć i jak przekazać ludziom że takie cos jak harcerstwo istnieje i czym zachęcić ludzi????

Czy ktoś ma jakiś pomysł???

orcus
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: orcus » 16 lis 2004, 19:16

pablo napisał:
własnie jak zachęcić ludzi do wstąpienia w nasze szeregi?????
Co powiedzieć i jak przekazać ludziom że takie cos jak harcerstwo istnieje i czym zachęcić ludzi????
Wlasnym przykladem. Tym ze jestes i jaki jestes... Jacy sa wedrownicy...

Pozdr.
orcus
Pozdrawiam
orcus

gzk84
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: gzk84 » 16 lis 2004, 22:25

Dokłądnie nie można pokazywać czegoś na pokaz i sztucznie bo potem tego nie bedzie i ludzie długo nie zostanatrzeba pkazaćżycie wędrownika służbę i wyczyn:)
hm. Jakub Juszyński

czoczo
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: czoczo » 17 lis 2004, 20:39

A to już zachęcać jakoś specjalnie trzeba? szok
Ostatnio to kazałem przybocznemu wydać ostrą amunicję na zbiórce naborowej bo by nas zadeptali !
A tak na serio to moim zdaniem nie warto ludzi wkręcać, że harcerstwo to jakiś miodzik, trzeba być na maksa prawdziwym i pokazywać wszystkie(zarówno dobre jak i złe strony). Jak uczciwie podejdziecie do sprawy, niepowiniście mieć problemów z ciekawymi, fajnymi ludźmi na naborach. Wydaje mi się, że nie zależnie od tego czy siedzicie terez i czytacie tego posta w Warszawie, Krakowie, Suwałkach, Szczecinie czy Paryżu w waszym otoczeniu zawsze znajdą się osoby o podobnej do waszej wrażliwości, podobnym sposobie patrzenia na świat itp. wystarczy ich zainteresować tym co robicie. Pozdrawiam

Łukasz czoczo Czokajło
Drużynowy 1 Augustowskiej Drużyny Wędrowniczej UROCZYSKO
Instruktor Wydziału Wędrowniczego GK ZHP
phm. Łukasz Czokajło
Polski Kontyngent na Roverway 2009 - komendant

orcus
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: orcus » 17 lis 2004, 21:50

czoczo napisał:
A to już zachęcać jakoś specjalnie trzeba? szok
Ostatnio to kazałem przybocznemu wydać ostrą amunicję na zbiórce naborowej bo by nas zadeptali !
Heh... jakby Ci to powiedziec... To Wy jeszcze nabory musicie robic?

Tak na serio. Zrezygnowalem z robienia jednej zbiorki tak na pokaz... nie mam problemow z liczebnoscia druzyny - co chwila sie ktos nowy pojawia. Trzeba umiec sie sprzedac w srodowisku jednoczesnie nie bedac sztucznym. Pytasz sie czlowieka: chcesz pomoc? i pomaga... raz... drugi... trzeci... nic nie chcac w zamian a potem lapie klimat i zostaje na dlugo...

Pozdr.
orcus
Pozdrawiam
orcus

czoczo
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: czoczo » 18 lis 2004, 11:39

I to jest właśnie metoda.

Co do naboru wiesz stary jak to jest, od tych fanek to tylko Robert Korzeniowski umiał by uciec ;o)
Bracie spotkania, wywiady, wizyty w zakładach pracy, radio, telewizja, goździki od pierwszego sekretarza. Normalnie popularność wielka że aż strach.
No a te fanki stoją pod Hufcem i piszczą i piszcząi kurka siwa tak piszczą, że my na zbiórce wysiedzieć nie możemy.
No ale Wy to powinniście najlepiej wiedzieć. Przecierz u Was to dopiero fanklub macie. Pozazdrościć
;o)
pozdrawiam
Łukasz czoczo Czokajło
Drużynowy 1 Augustowskiej Drużyny Wędrowniczej Uroczysko
Instruktor Wydziału Wedrowniczego GK ZHP
phm. Łukasz Czokajło
Polski Kontyngent na Roverway 2009 - komendant

Zablokowany
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Wędrownicy”