hmm... potrzeban pomoc.. :)

Wydział Wędrowniczy wedrownicy.zhp.pl
bear

Post autor: bear » 30 wrz 2004, 19:07

heja ho wista wio :P
zakladamy z paroma przyjaciolmi drozyne wedrownicza... kazdy z nas ma po 19latek.. :P .. mamy kursy drozynowych harcerskiich i takie tam pierdolki .. :P .. piszemy plan... i wiec w tym momecie mamy problemas ... wiadomo plan harcerski rozni sie bardzo od planu "wedrownikow" ... jest specyficzny .. ale w ktora strone ??? .. :P .. jakies wskazowki by sie mile przydaly,... :D:D..!! .. pozdrawiam .

kyta
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: kyta » 30 wrz 2004, 20:19

Hm.. ja zajmuje sie troszke mlodsza grupa wiekowa bo Harcerzami, ale sama jestem w druzynie wedrowniczej.... wiec moze to co powiem cos wam pomorze. Najwazniejsze jest abyscie zrobili to wspolnie... wiadomo ze w 10 osob trudno dojsc do porozumienia, ale niech kazdy wysunie jakas propozycje co chcialby zrobic. to jeszcze duzo zalezy od tego czym chcecie sie zajmowac. ja np. jestem w druzynie turystycznej wiec na zbiorce kontytucyjnej postanowilismy ze pojedziemy w tym roku na rajd swietokrzyski, ze pozdobywamy kolejne odznaki OTP inna sprawa jest zawiazanie koalicji miedzy moja rodzima druzynka a ta ktora prowadze... dzieciaki maja frajde a ludzie pozdobywaja sprawnosci zalicza wymagania na stopnie przy okazji. jezeli np chcecie sie specjalizowac wspinaczka... wplaczcie w plan pracy kursy gorskie, nauke wspinaczki, zdowbywanie uprawnien, wycieczki, skalki i np na koniec ( zeby to bylo dazenie do jakiegos celu a nie cel sam w sobie) oboz wspinaczkowy albo cos. wiem ze to sa wygorowane rzeczy jak na poczatek ale to przyklad. wkoncu ludzie w wieku 19 lat powinni wiedziec czego od zycia oczekuja i czym chca sie zajmowac, ktora isc droga. a plan pracy... hm... od strony graficznej nie rozni sie niczycm papierki zawsze pozostana papierkami :) zycze powodzenia i jak cos to pisz na GG a napewno pomoge bo wiesz ciezko jest tak... no na sucho :D Pozdrawiam. czuwaj!

bear

Post autor: bear » 30 wrz 2004, 20:39

dzieki za wyczerpujaca wypowiedz :D:D:D::D:D:D:D:D:D:D:D:D:D zajebicho :D:D: :D:D

szepczacylas

Post autor: szepczacylas » 30 wrz 2004, 21:09

Ja może wspomne jak jest u nas w drużynie.

U nas cała drużyna zastanawia się nad celami i samymi zbiorkami. Podajemy propozycje tego co chcemy robić. Porónójemy ewentualne za i przeciw. Póziej po prostu przygotowujemy propozycje, które sami zaproponowaliśmy, tak aby nie było stuacji, że wszystko robi tylko jedna osoba. Myśle, że jest to ciekawa możliwość rozwijania się całej drużyny, a nie jednej jednostki.

Pozdarawiam. Szepczący Las.

grabek
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: grabek » 30 wrz 2004, 21:54

A ja proponuję zacząć od przeczytania metodyki dla pionu wędrowniczego (taka zielona książeczka, dotarła do każdego hufca w Polsce), bo Druh sprawia wrażenie niedouczonego mimo kursów i "jakichś tam pierdołek".

grabek
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: grabek » 30 wrz 2004, 21:54

A ja proponuję zacząć od przeczytania metodyki dla pionu wędrowniczego (taka zielona książeczka, dotarła do każdego hufca w Polsce), bo Druh sprawia wrażenie niedouczonego mimo kursów i "jakichś tam pierdołek".

bear

Post autor: bear » 01 paź 2004, 11:28

hm... pomagasz czy krytykujesz ??.. mysle ze twoja wypowiedz wogle nie dotyczy tematu... :) ..wiec po co piszesz glupoty.. :P potraktujmy to jako watek dla tych ktorzy chca cos ruszyc w kierunku wedrownictwa a NIE PEWNIE sie w tym czuja... nie znalazem na tym forum jakis .. podobnych watkow wiec piszcie ... i pomagajcie !! .. :P .. duzo informacji sie przyda... :) pozdrawiam.. :D

kyta
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: kyta » 01 paź 2004, 14:14

dh bear ... a czy nie uwazasz ze krytyka tez jest czasem potrzebna? nic nie jest idealne od razu... wiec rozumiem grabka w zupelnosci. a takimi postami jak tez powyzej rzeczywiscie dajesz do zrozumienia to co napisal gbarek... i bardzo mi z tego powodu przykro. ale najpierw am poszukaj informacji jezeli zupelnie nie masz pojecia na temat wedrownikow ... a przeciez ucza teraz tego na kursach, sa ksiazki metodyczne i inne artykuly, wystarczy poczytaj pare CZUWAJEK chociazby... ktore kazdy hufiec powinien dostawac. i hm... mam male pytanie ... jakie slowo krylo sie pod <cenzura> ??? bo to mnie bardzo zastanawia,.

orcus
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: orcus » 01 paź 2004, 14:51

Ja popieram w zupelnosci Grabka...

Co do tematu:
Jeśli nie czytałes:
http://dokumenty.zhp.org.pl/download_81/rnu0324.rtf

oraz polecam bardzo fajna choć już nie do końca aktualną "Wędrowniczą Książeczkę" dh. hm. Krzysztofa Sikory lub poszperać w poszukiwaniu informacji jak wyglądało Wędrownictwo przed wprowadzeniem pionu - to bardzo dużo daje.

Znajdź też kontakt do Referatu Wędrowniczego w chorągwi - zwykle są to ludzie którzy naprawde mogą i chcą pomóc. Nie wiem skąd jesteś ale jeśli z Białostockiej to kontakt na orcus@ekoterm.net

Pozdr.
orcus
Pozdrawiam
orcus

.: Linux is like a wigwam - no gates, no windows and Apache inside :.

grabek
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: grabek » 01 paź 2004, 15:22

bear napisał:
hm... pomagasz czy krytykujesz ??..
W poprzednim poście pomogłem, ale też skrytykowałem. Teraz się ograniczę do tego ostatniego.
mysle ze twoja wypowiedz wogle nie dotyczy tematu... :) ..wiec po co piszesz glupoty.. :P
Moja odpowiedź nie dotyczy tematu? Interesujące...:Oo
Chyba muszę Druhowi przypomnieć jego własną wypowiedź:
zakladamy z paroma przyjaciolmi drozyne wedrownicza... kazdy z nas ma po 19latek.. :P .. mamy kursy drozynowych harcerskiich i takie tam pierdolki .. :P .. piszemy plan... i wiec w tym momecie mamy problemas ... wiadomo plan harcerski rozni sie bardzo od planu "wedrownikow" ... jest specyficzny .. ale w ktora strone
Gdy się zakłada drużynę to podstawą jest znajomość metodyki pracy w tej drużynie. Tam jest właśnie zawarta cała "SPECYFIKA ORAZ CZYM TO SIę RÓŻNI I W KTÓRĄ STRONę", więc niech będzie Druh łaskaw nie mówić mi, że piszę głupoty i nie na temat. I żeby nie było wątpliwości TO JEST KRYTYKA.
potraktujmy to jako watek dla tych ktorzy chca cos ruszyc w kierunku wedrownictwa a NIE PEWNIE sie w tym czuja... nie znalazem na tym forum jakis .. podobnych watkow wiec piszcie ... i pomagajcie !! .. :P .. duzo informacji sie przyda... :) pozdrawiam.. :D
Takie osoby się naprowadza na drogę do znalezienia rozwiązania , a NIE PODAJE SIE GOTOWE. Zbyt dużym wysiłkiem jest da Druha samodzielne poszukanie informacji postawowych (powinny one się pojawić już w trakcie kursu)??? Czy mam rozumieć, że Druh żąda gotowych rozwiązań i konkretnych zadań do planu pracy? Jeśli tak, to może od razu wysłać Druhowi cały plan pracy, konstytucję drużyny i do tego znaleźć pole stałej służby, a Druh to tylko zaniesie do komendy hufca, żeby zatwierdzili>:( Z takim nastawieniem daleko się nie dojdzie...

grabek
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: grabek » 01 paź 2004, 15:25

kyta napisał:
i hm... mam male pytanie ... jakie slowo krylo sie pod <cenzura> ??? bo to mnie bardzo zastanawia,.
Jak na mój gust to chyba było z_a_j_e_b_i_c_h_o, ale głowy za to nie dam;)

bear

Post autor: bear » 01 paź 2004, 16:15

ble... nie chce mi sie z TOba klucic... nie masz racji... :D .. co do tego ostatniego... to nie chce wcale isc .. do hufca z gotowcami od takich profesjonalistow jak druch :P ..my mamy wszystko zrobione chodzilo o to czy dobrze w sumie pierwsza odpowiedz na mojego posta byla wystarczajaca, :D .. a to ze ty sie wtraciles naprawde ..prostym zdaniem o ZIELONEJ KSIAZECe.... to naprawde naprawde bylo pomocne dzieki mi za opisanie jej budowy :D:D i wygladu .. :D:D JESTES SUPER !! :P hiehie <LOL2> :P jak od takiej pomocy zaczynassz a konczysz na podwazaniu ... i domyslaniu sie jakis nie stworzonych rzeczy o tym co ja chce zrobic z planem drozyny.. to jestes NAJPOTRZEBNIEJSZYM CZLOWIEKIEM W TYM WATKU .. umiesz doradzc <lol2> ... jak malo kto :P .. owszem krytyka jest potrzeban ale bez przesady... :[ .. I WCALE OSOBA KTORA ZAKLADA DROZYNE WEDROWNICZA NIE MUSI .. !! ... znac wszystkiego na pamiec i tego dobrze interpretowac !!! ... :P .. trzeba sie nauczyc w trakcie .. inaczej sie nie da !! chyba ze ty jestes jakis inny .. :P .. pozdrawiam ... prosze nie cisnij wiecej potu tu na forum jak cos to na GG .. :D .. narka . :P aaa

nie przyjemna sie tu atmosfera .. zrobila skonczmy gatke.. ok ? :P

grabek
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: grabek » 01 paź 2004, 20:27

bear napisał:
ble... nie chce mi sie z TOba klucic... nie masz racji... :D .. co do tego ostatniego... to nie chce wcale isc .. do hufca z gotowcami od takich profesjonalistow jak druch :P ..my mamy wszystko zrobione chodzilo o to czy dobrze w sumie pierwsza odpowiedz na mojego posta byla wystarczajaca, :D .. a to ze ty sie wtraciles naprawde ..prostym zdaniem o ZIELONEJ KSIAZECe.... to naprawde naprawde bylo pomocne dzieki mi za opisanie jej budowy :D:D i wygladu .. :D:D JESTES SUPER !! :P hiehie <LOL2> :P jak od takiej pomocy zaczynassz a konczysz na podwazaniu ... i domyslaniu sie jakis nie stworzonych rzeczy o tym co ja chce zrobic z planem drozyny.. to jestes NAJPOTRZEBNIEJSZYM CZLOWIEKIEM W TYM WATKU .. umiesz doradzc <lol2> ... jak malo kto :P .. owszem krytyka jest potrzeban ale bez przesady... :[ .. I WCALE OSOBA KTORA ZAKLADA DROZYNE WEDROWNICZA NIE MUSI .. !! ... znac wszystkiego na pamiec i tego dobrze interpretowac !!! ... :P .. trzeba sie nauczyc w trakcie .. inaczej sie nie da !! chyba ze ty jestes jakis inny .. :P .. pozdrawiam ... prosze nie cisnij wiecej potu tu na forum jak cos to na GG .. :D .. narka . :P aaa

nie przyjemna sie tu atmosfera .. zrobila skonczmy gatke.. ok ? :P
Chyba gadki nie skończymy:(
Wybacz Mistrzu, że pozwoliłem sobie zwrócić Twoją uwagę na rzecz banalną. Naprawdę nie chciałem Cię zdenerwować. Ach, przebacz mi!

Wraz z grupą znajomych też założyłem drużynę wędrowniczą i ją teraz prowadzimy. Rada była z dobrego serca, ale zapewne ujmą na Twoim honorze byłoby z niej skorzystać. Niestety chyba nie przeczytałeś innych wypowiedzi poza moją. Może wtedy byś się zastanowił i nie pisał takich bredni jak te powyżej.

orcus
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: orcus » 01 paź 2004, 22:17

bear napisał:
piszemy plan... i wiec w tym momecie mamy problemas ... wiadomo plan harcerski rozni sie bardzo od planu "wedrownikow" ... jest specyficzny .. ale w ktora strone ??? .. :P .. jakies wskazowki by sie mile przydaly,... :D:D..!! .. pozdrawiam .
bear napisał:
... jak malo kto :P .. owszem krytyka jest potrzeban ale bez przesady... :[ .. I WCALE OSOBA KTORA ZAKLADA DROZYNE WEDROWNICZA NIE MUSI .. !! ... znac wszystkiego na pamiec i tego dobrze interpretowac !!! ... :P .. trzeba sie nauczyc w trakcie .. inaczej sie nie da !!
Pytasz o to co jest podstawa... czyli czym wedrownictwo rozni sie od harcerstwa i HS a to jest w opisie metodyki. Osoba która zakłada drużynę(jakąkolwiek) musi część wiedzy już posiadać. Może nie wiedzieć kto to był Ernest Thompson Seton bo tego dowie sie juz w trakcie ale kto to był Robert Baden Powell musi wiedzieć - tak samo przekłada się to na wiedze w innych zakresach...

piszesz ze macie ukonczone kursy i "takie tam pierdołki":

Uchwała Głównej Kwatery ZHP nr 79/2003 z dnia 23 października 2003 r.
w sprawie zatwierdzenia standardów kursów drużynowych:
Załącznik 2: STANDARDY KURSÓW DRUŻYNOWYCH WYKAZ AKTÓW PRAWA WEWNęTRZNEGO
pkt.: 6.Opis metodyk poszczególnych grup &#8211; Uchwała nr 24/XXXII Rady Naczelnej ZHP z dnia 1 marca 2003 r.

Poza tym niżej masz dokładny opis co na kursie drużynowych wędrowniczych powinno być przedstawione... Ukończyłeś taki kurs?

Szczrze mówiąc to temat specyfiki grupy wędrowniczej i planowania pracy wałkowany jest na każdych warsztatach...

Wracając do Twego pytania(znajdziesz w opisie metodyk, czyli "Zelonej książeczce", której w życiu na oczy nie widziałem): Służba, służba, służba i samodoskonalenie się...

A i jeszcze jedna uwaga: Jesli piszesz cos do internetu to zastanów się co piszesz i jak to wyrażasz bo teksty w których co chwila jest jakieś wtrącenie po prostu źle się czyta.

Pozdr.
orcus
Pozdrawiam
orcus

.: Linux is like a wigwam - no gates, no windows and Apache inside :.

bear

Post autor: bear » 02 paź 2004, 02:01

czy tu wszyscy musza wszystko wiedziec .. krytykowac.. madrzyc sie .. myslac ze sa dobym przykladem gdepczac innych .. ??? ,,, pewnie to tez skrytykujecie ..ale coz co ma cie robic jak nie to ?.. :P hiehei .. ej znam to wszystko :D .. pamietam wszystko z kursu itd. mam pelne zaplecze .. "ksiażlkowe" .. ale naprawde zrozummcie mnie chodzi mi o to by wystartowac z drozyna pelnym impetem ... :D:D .. bez zwaly .. i jakies wtopy.. to takie trodne ?? .. czy o co wam chodzi ? .. bez kitu sami sie dobrzy znalezli .. :) a nikt nie potrafi pomuc bez podtekstow..... sami sie zastanowcie co piszecie.. :D .. bo ja nigdy nie bede jak wy.. :P dalej starajcie soe pisac teksty z metodyk .. dalej probujcie sie wychwalac i osmieszac .. swoimi madrymi .. harcerskimi bez bledow tekstami ... zeby nikt nie pomyslall ze jestescie jacys inni ... gorsi .. ja jestem moze lapsem ale se poradze z moja drozyna .. nawet w brew waszym Harcerskim oczekiwania .... nauczymy sie tyle ile zdolamy o to w tym chodzi czy nie ?? .... wam chyba tylko o to chodzi by..... negowac kogokolwiek ... nawet mnie nie znacie .. co jest normalne . :P ... ale po co piszecie bzdury ??? pomuzcie !! .. innym .. nie myslcie o swoim prestirzu.. :) ...wolabym sie juz tu nie odzywac SKORIO SA TU SAME SKARGI ... :( ...... dlamnie sie liczy pomoc .. a niie myslenie na przypal .. jak nie kumacie to ...sie nie pytajcie wiecej !!! ... mam w was .. :@$@&#%^.... koniec gadki .. :D .. chcialem DOBRZe zrobiliscie z tego POLE BITWy .. w ktorej nie chce sie nawet udzielac .... quw.....a mac .. harcerska ... mac :P hehe BAWCIE SIE DALEJ W FAJNE POMYSLY Z ZIELONA KSIAZECZKA !!!!!!! .. heheheheh..... my damy rade.. :D ..paps

Zablokowany
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Wędrownicy”