proba.. :)

Wydział Wędrowniczy wedrownicy.zhp.pl
bear

Post autor: bear » 30 wrz 2004, 19:03

proba.. :)

Patka_69
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Patka_69 » 30 wrz 2004, 20:54

To bardzo indywidualna sprawa.
Mi do gustu przypadły 3 wyczyny- DUCH,CIAŁO,UMYSŁ...

I chyba sama w sobie powinna zapalać do wędrownictwa.......
"By każda mała myśl,
czyn lub słowo,
braterskie było...
Tak iść do celów wielkich."

bear

Post autor: bear » 30 wrz 2004, 20:57

ojej .. nie o to mi chodzilo ale i tak dobrze ze wiesz co ci sie podoba :D ... a mianowicie to forum jest zakrecone probowalem posta wyslac ..8) wiec napisalem .. "proba :)" wyslania posta :P hehe :D pozdrawiam :p

grabek
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: grabek » 30 wrz 2004, 21:30

bear napisał:
a mianowicie to forum jest zakrecone probowalem posta wyslac ..8) wiec napisalem .. "proba :)" wyslania posta :P hehe :D pozdrawiam :p
Forum działa jak trzeba, a zakręcony jest na nim co najwyżej klimat :)

bear

Post autor: bear » 01 paź 2004, 11:30

heh....

słonko
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: słonko » 07 paź 2004, 14:05

To może będziemy kontynuować temat próby wędrowniczej tak jak Patka uczyniła ;)
Zimowa Akcja Szkoleniowa KOSMOS 2013 - www.kursykosmos.pl

orcus
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: orcus » 07 paź 2004, 17:36

U mnie w srodowisku proba wedrownicza jast nieformalna... tzn. nikt tak oficjalnie nie otwiera ani nie zamyka jej. Ktos kto spelnia wymagania i prezentuje wedrownicza postawe dostaje naramiennik. Po prostu musi dojrzec do wedrowania swoim szlakiem. Do kazdego podchodzimy indywidualnie.

W takim wypadku proba wedrownicza jest na glowie druzynowego - to on odpowiada za jej przebieg a ten ktory ma dostac naramiennik nawet o tym nie wie. Druzynowy sprawdza czy harcerz jest na tyle dojrzaly powierzajac mu pewne zadania a ten nie wykonuje ich ze swiadomoscia ze jest to proba wedrownicza.

Chcielismy w ten sposob pozostawic naraminnik czyms ulotnym co nie jest wcisniete miedzy regulaminy...

Napiszcie co o tym sadzicie zwlaszcza ze odbywa sie to w wiekszosci srodowisk troche inaczej...

Pozdr.
orcus
Pozdrawiam
orcus

.: Linux is like a wigwam - no gates, no windows and Apache inside :.

orcus
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: orcus » 07 paź 2004, 20:31

Widzisz nie do konca sie zrozumielismy... druzynowy odpowiada za przebieg proby ale nie decyduje o przyznaniu naramiennika. Ma on decydujacy glos ale jeszcze nie zdarzylo sie tak aby nie skonsultowal tego z pozostalymi Wedrownikami z druzyny i innymi druzynowymi ktorzy otrzymali naramiennik i instuktorami wedrowniczymi(hehe... mamy takiego rodzynka)...

A to ze harcerze mniej sie staraja to swiadczy jedynie o ich niedojrzalosci do pewnych rzeczy... MAM SZCZRĄ WOLę CALYM ZYCIEM PEŁNIć ŚŁUŻBę BOGU I POLSCE - te slowa do czegos zobowiazuja. Niestety czesc harcerzy jest za mloda gdy sklada Przyzeczenie aby do konca to zrozumiec(nie twierdze ze nie rozumieja tego ani troche) i wcielic w zycie a Wedrownicy powinni(wykladnie tego slowa ostatnio nam zaprezentowano).

Pozdr.
orcus
Pozdrawiam
orcus

.: Linux is like a wigwam - no gates, no windows and Apache inside :.

gzk84
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: gzk84 » 10 paź 2004, 12:13

sztefen napisał:
Według mnie próba wędrownicza porinna być idywidualna, dla każdego dopasowana do jego możliwości i tak jak Patka napisała powinna być na zasadzie wyczynu:)
Moim zdaniem każda próba powinna byc indywidualna a wyczyn jest jednym z elementów próby wędrowniczej drugim równie ważnym jest służba która charakteru wyczynu mieć nie musi;)
orcus napisał:
U mnie w srodowisku proba wedrownicza jast nieformalna... tzn. nikt tak oficjalnie nie otwiera ani nie zamyka jej. Ktos kto spelnia wymagania i prezentuje wedrownicza postawe dostaje naramiennik.
Próba - nieformalna.... Dziwne zwłaszcza że próby są po to tworzone aby ustalić chociaż jakieswytyczne a jesli ktos ma ocenić czy dany harcerz/harcerka reprezentuje wędrownciząpostawę skad ma pewnosć że on ja reprezentuje. Sugerowane jest aby w druzymnie próba harcerki/harcerza odbywała sie wraz z próbą wędrowniczą w tym samym czasie. Dlatego też moim zdaniem próby powinny wędrowncize powinny być
sztefen napisał:
powinna się tym zajmować rada drużyny składająca się z harcerzy posiadających już naramiennik.
Żeby otworzyć lub zamknać próbę wędrowniczą nie trzeba posiadać naramiennika moze to zrobić drużynowy, który naramiennika nie posiada, lecz żeby ten naramiennik przyznać musi być to osoba, któa juz go zdobyła:)
hm. Jakub Juszyński

szepczacylas

Post autor: szepczacylas » 10 paź 2004, 13:01

Nie martw się. Napewno będziesz wiedział jaka jest twoja próba.

Te kilka zadań, które jest w niej zawartych to tylko wskazówki.

To praca dla Ciebie.

To powinno Ci pomouc, jeśli takiej pomocy potrzebowałeś.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Usłysz swoją historię,
wsłuchu się uważnie,
będziesz wiedział...

słonko
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: słonko » 10 paź 2004, 21:35

Ahh... jak ja bym chciał już sobie otworzyć tą próbe... tylko narazie nie mogę :( a tak dużo juz czytałem o tym, aż już płonę tym.... ehh...
Zimowa Akcja Szkoleniowa KOSMOS 2013 - www.kursykosmos.pl

marzenka
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: marzenka » 11 paź 2004, 08:24

A ostatnio mnie to gnębiło i chociaż to się z tymi próbami i naramiennikami rozjaśniło,bo im więcej czytam tym bardziej się wszystko komplikuje...Za dużo się mówi i robi się kocioł...
pwd. Marzena Chyba HO
www.sumasil.harc.pl
Hufiec Ziemi Koszalińskiej

Zablokowany
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Wędrownicy”