I po watrze 2004...

Wydział Wędrowniczy wedrownicy.zhp.pl
grabek
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: grabek » 06 wrz 2004, 21:16

Oj.... Czoczo, czemu tak się denerwujesz:Oo
czoczo napisał:
To po pierwsze: Moim zdaniem nikt przy zdrowych zmysłach nie kwestionuje zasadności istnienia HSP na dużych imprezach harcerskich.
To prawda. Ani Druh g00rek, ani ja tego nie zakwestionowaliśmy
Po drugie: Gdzie, kto napisał, że przygotowania do tegorocznej Watry szły łatwo, lekko i przyjemnie?
Też mnie to zastanawia... Przecież napisałem wyraźnie, że "PRACA BYŁA CIęŻKA, PRZYGOTOWANIA DO NIEJ PEWNIE TEŻ". Gdzie tu jest napisane coś o łatwości i lekkości???
Po trzecie: Grabek, chłopie daj sobie na luz, piszesz głupoty tylko dlatego, by zaistnieć na forum.
No to mnie uświadom, w ktrórym miejscu napisałem głupotę.
Z g00rkiem zjedliśmy beczkę soli i uwierz mi na dyskusji o językoznawcach to ty daleko nie zajedziesz.
Druha g00rka widziałem w swiom życiu dwa razy. Z pewnością znasz go lepiej niż ja, nie przeczę. I co widzisz zdrożnego w polemice o językoznawcach?
Kolejna sprawa to ten hotel nieszczęsny. ;o) Nie wiem co cię napadło ale wypisujesz duby smalone. Nie masz pojęcia, co się działo, to przynajmniej spytaj się osób, które coś na ten temat wiedzą, a nie bzdury piszesz.
Nie napisałem słowa o tym co tam się działo, bo zwyczajnie tego nie wiem. W mojej wypowiedzi był tylko podany fakt przebywania "u Lecha" i w "Warszawie". Czoczo, w tej chwili zarzucasz mi kłamstwo, skoro fakty były inne, napisz to.
Masz jakiś konkretne powody do krytyki, to działaj, ale doprawdy nie pojmuje, masa ludzi pisze " kurcze fajnie było", ludzie zaangażowani w produkcje imprezy cieszą się, że przeżyli przygotowania przedwatrowe i szczęśliwie, sam zlot przebiegł bez incydentów, a ty pianę bijesz chyba tylko po to, by zostać jakoś tam zauważony wśród braci wędrowniczej.
Po pierwsze nie muszę być przez nikogo zauważony (sama ksywka to trochę za małożeby zaistnieć w świecie). Po drugie również się cieszę, cała impreza odbyła się bez incydentów i ludzie wyjechali zadowoleni (o czym świadczą wypowiedzi na forum). Po trzecie ja tu jescze nie biję zadnej piany, tylko polemizuję z Druhem g00rkiem. W tej polemice znalazł się raptem jeden wątek związany z WW 2004 (słynna "sprawa hotelarsko-zajazdowa" )
Kurka siwa, chłopie znamy się kope lat, jesteśmy z jednego hufca i naprawdę mi wstyd za twoją postawę.
.
Wstyd Ci, bo napisałem prawdę???
A tak na marginesie g00rek tego może ci nigdy nie powie ale wiesz gościu moim zdaniem to nawet nie wypada do niego tak pisać.
Primo. Wiesz, że jestem człowiekiem cierpliwym i jeśli nie chcesz, żebym tą cierpliwość stracił to nie pisz o mnie "gościu". Secundo. Jestem niezwykle ciekaw jak nie wypada pisać do Druha g00rka:Oo

A teraz małe podsumowanie. W swojej pierwszej wypowiedzi odniosłem się do informacji zamieszczonych przez Druha Maryjana, postu zamieszczonego przez Druha g00rka, jak również i do Twojego postu. Nie wiem czym tak się bulwersujesz i czemu swoją złość wyładowujesz na mnie. Jeśli już bardzo Cię bolą te informacje to miej żal do niejakiego Maryjana.

P.S. W dalszym ciągu czekam na spotkanie z Tobą. Masz chyba mój numer telefonu, zadzwoń jak będziesz miał chwilę. Wtedy będziemy mogli porozmawiać na interesujące nas tematy bez obrzucania się błotem na forum.

g00rek
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: g00rek » 06 wrz 2004, 21:55

Dobra, kończmy tę dysputę. Aha do mnie mów i pisz "g00rek". Tylko nie Druhu. Bo to zakrawa na parodię w przypadku Tak Bardzo Powaznej Osoby jaką jestem ja ;) ;) ;)

Generalnie wrzucamy na luz chłopaki. I mniej anonimów.

aha, w przyszłym forum powinny być zdjęcia osób gadających. To łagodzi konflikty jak się widzi fizjonomię drugiej osoby :)
hm. Michał "g00rek" Górecki
I love BP

Maciaf
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Maciaf » 06 wrz 2004, 21:55

HEJ!
Wiecie jaki jest najlepszy góralski środek antykoncepcyjny?
... szklanka zimnej wody (dla ostudzenia emocji... przed..).
Proponuję zastosować to na naszym forum.
Słuchajcie, przeżywam podobne dyskusje u siebie w hufcu. Powiem Wam z doświadczenia, że jedyne co można tą drogą osiągnąć, to kaprawy klimat i problem z atmosferą. Kończy się to zazwyczaj całoroczną integracją, która nie pozwala zrobić niczego konstruktywnego. Nie wyjaśnimy tych spraw na forum internetowym, bo tu chyba potrzeba po prostu w oczy powiedzieć - dziękujemy za rzetelną służbę HSP mimo ciężkich warunków, mimo tego, że musieliście sami dojechać i jeszcze sobie zapłacić. Ja, jako uczestnik doceniam to z całego serca i wierzę, że organizatorzy jeszcze bardziej.
Nie mam pojęcia jakie były problemy ze sprzętem, nie wiem gdzie spotyka się RPM, nie wiem jak wyglądały relacje wewnątrzkadrowe i nie uważam, że powinienem wiedzieć - bo byłem uczestnikiem Wędrowniczej Watry. Dla mnie ważne jest, że wszystko co mi było potrzebne do życia zostało mi przez służby zapewnione, że kiedy poprosiłem kogokolwiek o pomoc - zawsze ją otrzymywałem, a niech się RPM spotyka nawet w Karczmie Rzym byle tylko niczego tam nie sprzedawali :) i byle powstawały takie pomysły jak "Łatwopalni".
Więcej spokoju i więcej wiary, a jeśli korci - to szklanka zimnej wody!
hm. Maciek spod Gaików HR
Chorągiew Śląska, Hufiec Beskidzki

kosy
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: kosy » 06 wrz 2004, 22:03

LUDZIE!!!!!!!!
Jesteście tam!? Jak tak to apeluje do Waszego zdrowego rozsądku.
Przestańcie obrzucać się błotem na ogólnym forum. To nie jest miejsce na roztrząsanie tego typu spraw.
Następnie pomyślcie sobie, że WW 04 podobała się ludziom, którzy na niej byli I TO SIę TU LICZY.
Po następne nie wiem kim jest druh Maryjan, ale gościa rozumiem do pewnego momentu. Podobna frustracja i złość narastały we mnie w trakcie trwania watry. Czoczo dobrze o tym wiesz, że nie byliśmy zadowoleni z tego jak szły przygotowania do watry. Nikt nie powiedział, że było lekko bo by poprostu skłamał. Ale druh Maryjan nie powinien tego rozstrząsać publicznie.
Ale faktu jak niektórzy ludzie na WW byli traktowani przez inych nie mogę przemilczeć. Bo to tyczy się wszytkich. Smutno jest mi to pisać ale na imprezie wielokrotnie pokazywano mi dosłownie "kim ja na niej jestem" a "kim nie". To mnie zabolało. Bo wyszło na to, że jestem tylko wyłącznie robolem zdolnym jedynie do robienia bez prawa głosu, ani większych praw. To są nie tylko moje odczucia. Ale ile tam wylalismy potu, a czasami i krwi to potem nikt nie wspominał. Nie usłyszałem nawet dziękuję.
Ale wypowiedź druha g00rka o "stójkowym z HA ES PE" mnie zaskoczyła. Dla mnie poprsostu ten druh obraził ludzi z HSP, umniejszając ich rolę i sprowadzając do roli "stójkowego". Dobrze, że Grabek wziął ich w obronę, popieram jego wypowiedzi.
czoczo napisał:
A tak na marginesie g00rek tego może ci nigdy nie powie ale wiesz gościu moim zdaniem to nawet nie wypada do niego tak pisać.

czoczo
I tu się zaczyna problem. Bo według Ciebie Czoczo dla niektórych osób nie powinno zwracać się uwagi jeżeli zachowują się "nie tak jak powinni" A według mnie to nawet jeżeli dana osoba była Bogiem to trzeba zwracać uwagę jeżeli jej zachowanie jest nie na miejscu. Sam wiesz co było na watrze. Jak dla mnie to bardzo dobrze, że najpierw druh orcus, a potem grabek zwrócił uwagę dla druha g00rka. Bo jego wpis był nie na miejscu.
Tak przy okazji Czoczo to kiedy się spotkamy bo jak widzisz jest wiele spraw związanych z watrą, które powinny być przedyskutowane. Inaczej narośnie albo wyrośnie taki placek jaki jest teraz.
Pozdrawiam.

grabek
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: grabek » 06 wrz 2004, 22:11

Dobra. Skoro każdy już wyrzucił co mu leżało na wątrobie to czas na zawieszenie broni. A pomysł ze zdjęciami forumowiczów jest całkiem ciekawy g00rku.

g00rek
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: g00rek » 06 wrz 2004, 22:20

Dobra to ja jeszcze raz dodam, że nie miałem zamiaru urazić HSP. Po prostu tak jak pisałem emocje we mnie zawrzały, bo wiem, że sporo było przygotowań do watry i wiele ludzi miało full jazdy na długo przed nią, aby wszystko wymyślić. Wiem też, że często HSP zachowuje się tak jakby nos miało wyżej niż ma (jak panowie z agencji ochrony) i pewnie troszkę uogólniłem sprawę... A stereotypu są szkodliwe. Choć po prostu mam zazwyczaj przed oczami widok Bardzo Przejętych Gości z Bardzo Dużymi Krótkofalówkami, którzy rozstawiają wszystkich po kątach. No ale jak mówię precz ze stereotypami ;)
Na pewno jest też sporo członków HSP, którzy rzetelnie do sprawy podeszli i ciężko się naharowali. Jeszcze raz przepraszam - nie było moim zdaniem urazić HSP, a żem emocjonalny człowiek z Pragi to wyplułem z siebie co miałem na myśli. A sam pełniłem nie raz funkcje porządkowo organizacyjne na wielu imprezach, więc wiem jak to jest. I nie raz nie wszystko szło tak jak powinno, ale tak to zazwyczaj bywa - taka robota :)

I proszę jeszcze raz - nie druhajcie do mnie więcej, bo to tylko ironią zakrawa :lol
I love BP

kosy
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: kosy » 07 wrz 2004, 14:58

Dobra wrzucamy sobie na luz i wszystko jest już cacy.

A co do tych zdjęć to niezły pomysł tylko jakbym swoje wrzucił to by ludziom monitory posiadały, a jak ktoś jest słabszy psychicznie to by spać pewnie nie mógł w nocy.:D

grabek
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: grabek » 07 wrz 2004, 15:12

Przesadzasz Kosy :lol Często Cię widuję i nie mam z tego powodu problemów z snem. Chociaż jak oglądałem zdjęcia 100-krotkowe z Twoim udziałem to mi od tamtej pory monitor szwankuje :p

rojek
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: rojek » 08 wrz 2004, 20:21

o rety rety, chłopcy! no proszę! emocje! niech opadną! w imie idei.
a watra była taka jak być powinna. i kropka.
Wolno szaleć młodzieży, wolno starym zwodzić,
Wolno się na czas żenić, wolno i rozwodzić,
Godzi się kraść ojczyznę, łatwą i powolną;
A mnie sarkać na takie bezprawia nie wolno?

ojciec
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: ojciec » 09 wrz 2004, 16:36

Kochane druhowieństwo wędrownicze i g00rek.

Kto był na watrze widział jak było, kogo nie było niech żałuje. Ja widziałem sporo, choć byłem tylko "kierowcą" na trasie Wigierskiej i oczywiście mógłbym dużo tu napisać, tylko po co ?
Każdy kto zdecydował się pojawić na Watrze na pewno miał jakiś cel bycia na niej i jeśli udało mu się go zrealizować to o to chodziło. A wzajemne oskarżanie, tłumaczenie lub temu podobne nie mają sensu. Nie po to jestem w harcerstwie, żeby narzekać. Nawet jeśli mam do kogoś żal to powinienem mu sam to powiedzieć, a nie rzucać błotem i to przez internet.
Ja wiem, że dla Suwałk i "BASTIONU" ta Watra okazała się wielką próbą z której wyszliśmy zwycięsko i to dla mnie liczy się najbardziej. Dzięki wielkie dla całej ekipy z "BASTIONU". Oczywiście wiadomo, że nie jedna osoba to wszytko przygotawała, ale ważne jest to , że każdy (no prawie każdy) robił wszystko aby uczestnicy dobrze się bawili. I wiem, że ludzie się dobrze bawili i o to chodzi.

Dzięki wielkie dla wszystkim którzy uśmiechali się i dobrze bawili się.

Gorące pozdrowienia dla ekip z TORUNIA, MILANÓWKA, BIAŁEGOSTOKU i WYSZKOWA którzy byli na trasie po WPN-ie.

Gorąco sciskam całe HSP z Kasią na czele, zrobiliście kawał dobrej roboty.

Pozdrawiam ekipę z Sejn i Agustowa, gospodarzy tras.

I cieszę się że w tym roku nas aż tylu przyjechało, dozobaczenia za rok.
hm Marek Krawiel
Szczep "BASTION"
Hufiec Suwałki

g00rek
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: g00rek » 09 wrz 2004, 16:50

ojciec napisał:
Kochane druhowieństwo wędrownicze i g00rek.
No ładnie Marek.... To już nie jestem częścią druhowieństwa wędrowniczego? buuuuuuu :~(

;) ;)
I love BP

ojciec
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: ojciec » 09 wrz 2004, 16:59

oczywiście że jesteś, ale wspominałeś, żeby nie "druhować" w twoją stronę ...
pozdrawiam :)
hm Marek Krawiel
Szczep "BASTION"
Hufiec Suwałki

przemekc
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: przemekc » 10 wrz 2004, 10:01

witam!
a ja się urwę troche z choinki i podpisuje na kilka wcześniejszych postów. :p

Po pierwsze primo zdjęcia - są w fotoArchiwum PoHamU - www.harce.tk :D

Po drugie watra za rok:
terminy: 23 - 24 sierpień wędrówki
26 - 28 VIII zlot (jesli dobrze pamietam) :lol

Miejsce: heh - konkretnego jeszcze brak, ale są przymiarki co do takiego jednego, cichego miejsca ;) i bardzo, bardzo uroczego

Szczegóły wkrótce (mam nadzieję) tzn jeszcze jesienia na nowe stronie watra.zhp.org.pl :p

Pozdrawiam!

" nie wiem, nie znam się, zarobiony jestem "

kiniusia

Post autor: kiniusia » 18 wrz 2004, 15:20

elooo...wszystkim...na watrze było siupellll....no oprucz tego ze musiałam niestety po wedrówce wrócic...bo sie niezle rozchorowałam...;(baldzio tego żałuje........mam prosbe czy ktos zna całe słowa do kryształowej kuli...!??????????jak tak to niech mi jakos podesle!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!papapa...sajonara:)

Zablokowany
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Wędrownicy”