Pagon od innych???

Wydział Wędrowniczy wedrownicy.zhp.pl
rojek
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: rojek » 10 lip 2004, 15:04

to nie pagon, to NARAMIENNIK!!!!!
a sam sposób zdobywania "zaliczyć podstawę wędrownictwa"... oj Druhu...
www.wedrownicy.zhp.org.pl
a później pytanie samo znajdzie na siebie odpowiedź ;)
pozdrawiam
Wolno szaleć młodzieży, wolno starym zwodzić,
Wolno się na czas żenić, wolno i rozwodzić,
Godzi się kraść ojczyznę, łatwą i powolną;
A mnie sarkać na takie bezprawia nie wolno?

skaut5
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: skaut5 » 10 lip 2004, 21:32

drogi g00reku poluchalem sie ciebie szukam dalej u nas. mam nadzieje ze moze mi sie uda zdobyc go w ciagu 2 roku bycia "na tropie" ;) naramiennika, bo u nas na tu na "dzikim zachodzie" bedzie to raczej graniczyloz cudem, ale co tam w koncu trzea sie sluchac ludzi w GKi :D

A dla tych wszystkich co mysla ze jestem lamer i nie wiem co pisze to powiem tak pagon w temacie mi sie wysmyknelo za co wszystkich zbulwersowanych bardzo przepraszm. Wiem gdzie naleze doZHP, a adresow wedrowniczych znam troche wiecej niż tylko Wydział Wedrowniczy GK i Latwopalin ;).
"jeśli zobaczysz iskrę w oczach zucha, dokonaj wszelkich starań by nie zagasła lecz stała się wędrownicza watrą" /Michał Gławdel/

kl. phm skaut5

www.puszcza.net
www.drezdenko.zhp.pl

rojek
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: rojek » 11 lip 2004, 13:08

ojej... powiało grozą... ale Druh jest dla nas niemiły... to my chcemy pomocy udzielić najlepiej jak potrafimy, stron przepisywać nie chcemy i forum zaśmiecać, to adresy podajemy, a Druh tak się nam odwdzięcza...? odczuwam dyskomfort i czuje sie niepotrzebna :~( i zagubiona:??| ot co!
Wolno szaleć młodzieży, wolno starym zwodzić,
Wolno się na czas żenić, wolno i rozwodzić,
Godzi się kraść ojczyznę, łatwą i powolną;
A mnie sarkać na takie bezprawia nie wolno?

skaut5
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: skaut5 » 11 lip 2004, 21:45

za te chwile grozy naprawde przepraszam Druhne:eyes prosze o wybaczenie
"jeśli zobaczysz iskrę w oczach zucha, dokonaj wszelkich starań by nie zagasła lecz stała się wędrownicza watrą" /Michał Gławdel/

kl. phm skaut5

www.puszcza.net
www.drezdenko.zhp.pl

gochamasko

Post autor: gochamasko » 14 lip 2004, 14:51

witaj skaucie...może moge jakoś pomóc.jestem bardzo zwi azana z ziemią lubuska...chociaż działam teraz na Dolnym Śląsku. Ale od czasu do czasu jestemw domu w Zielonej Górze. może uda sie coś wykombinowac? skontaktuj sie ze mna. na gg dostepna jestem od do 15

sw_Mikolaj2
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: sw_Mikolaj2 » 14 lip 2004, 16:36

jak bardzo potrzebna pomoc tez sie oferuje od konca lipca do polowy sierpnia jestem na obozie pod siwiebodzinem, zatem jak cos prosze o kontakt, pozdrawiam
hm. Zbigniew Paweł Skupiński HR
komendant 109 Szczepu "Wataha" w Jordanowie Śląskim
Hufiec Łagiewniki

biała lokomotywa

Post autor: biała lokomotywa » 20 wrz 2004, 10:21

Jestem w ZHP i od jakiegoś czasu na nasze zbiórki przychodzi jeden druh który kiedyś był w ZHR, jednak zapragnął być w ZHP. I co, kiedyś miał Krzyż, stodpień ćwika, a teraz biega z lilijką na piersi

orcus
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: orcus » 20 wrz 2004, 19:49

biała lokomotywa napisał:
Jestem w ZHP i od jakiegoś czasu na nasze zbiórki przychodzi jeden druh który kiedyś był w ZHR, jednak zapragnął być w ZHP. I co, kiedyś miał Krzyż, stodpień ćwika, a teraz biega z lilijką na piersi
hmm... Przyrzeczenie hyba jest takie same wiec moze uznacby je tak jak chrzest za wazne... w koncu przyzekali to samo...

stopien to mniejszy problem bo moznaby nadac rozkazem stopien tkai jak mial w ZHR w koncu tez swoje zrobil aby go zdobyc...

Pozdr.
orcus
Pozdrawiam
orcus

.: Linux is like a wigwam - no gates, no windows and Apache inside :.

dozorca18
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: dozorca18 » 20 wrz 2004, 22:07

Zgadzam się! ja też byłem w ZHR i mialem pewien stopień i gdy przeszedlem do ZHP zaliczono mi i przyrzeczenie i stopień, bo każdy ma w swoim zyciu tylko JEDNO (swoje) przyrzeczenie!
Pozdrawiam!!!
pwd. Rafał Matuszewski HR

sikor
Stały bywalec
imię i nazwisko: Janusz Sikorski
stopień instruktorski: hm
stopień harcerski: HR
Hufiec: Ziemi Tyskiej
Chorągiew: Śląska
organizacja: ZHP
Kontakt:

Post autor: sikor » 21 wrz 2004, 08:43

biała lokomotywa napisał:
heh jak już przestanie być biszkoptem to będzie harcerzem do kwadratu ? Jak dla mnie to jakaś bzdura.
hm. Janusz Sikorski HR
Redaktor Naczelny czasopisma "Harcerz Rzeczypospolitej"
lesni.pl hr.bci.pl
Przewodniczący ŚKPW

dominik jan domin
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: dominik jan domin » 23 wrz 2004, 18:13

Z drugiej strony: ZHP i ZHR to dwie różne organizacje. Nic nas nie łączy de iuro, zatem można wymagać ponownego Przyrzeczenia. Systemy stopni też sie różnią.

Przyrzeczenie jak chrzest - a słyszeliście o wzajemności uznawania chrztu - wcale nie każdego wynania chrześcijańskiego np. Kościół katolicki uznaje chrzest.

Może warto się zastanowic - uznawać czy nie? Wszak "całym życiem" nie oznacza "przez całe zycie" - a odchodząc z organizacji dokonuje się wyboru. A co z przyrzeczeniami wg innej roty - np. przechodząc z SH do ZHP? Uznawać?
phm. Dominik Jan Domin HR

Klerycki Krąg Harcerski WICEK im. bł. ks. phm. Stefana Wincentego Frelichowskiego
Hufiec ZHP Toruń

orcus
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: orcus » 23 wrz 2004, 18:25

dominik jan domin napisał:
Z drugiej strony: ZHP i ZHR to dwie różne organizacje. Nic nas nie łączy de iuro, zatem można wymagać ponownego Przyrzeczenia. Systemy stopni też sie różnią.
hmm... nic? Jak dla mni Harcerz to Harcerz a do jakiej organizacj nalezy to mnie nic nie obchodzipod warunkim ze wyznaje podobna idee i zasady...

podobnie z Przyzeczeniem. Przyzeka sie to samo to po co dwa razy chyba ze chcemy odnowic/ponowic PH ale to co innego...

System stopni niby jest rozny ale aby np. przejsc ze swoim stopniem instuktorskim do ZHR'u wystarczy zwolac komisje ktora zatwerdzi zdobyty stopien a nie trzeba zaczynac proby od nowa. Skoro st. harcerskie zatwierdza druzynowy to moznaby podobnie postapic...

Inna sprawa jest to ze mam luzi z ZHR'u ktorzy sa w organizacj po 3-6 lat i nie zlozyli Przyzeczenia bo "jeszcze nie zasluzyli" i moze to wplynelo na to ze zatwierdzam im zdobyte stopnie z ZHR'u(w sumie dopiero po zlozeniu przyzeczenia bo wczesniej NIE MOZNA)...

Pozdr.
orcus
Pozdrawiam
orcus

.: Linux is like a wigwam - no gates, no windows and Apache inside :.

dominik jan domin
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: dominik jan domin » 23 wrz 2004, 19:09

Nic prawnie (de iuro). Faktycznie wiele rzeczy jest wspólnych, co nie powinno dziwić, patrząc na historię ZHR.

Natomiast kwestia wzajemnej uznawalności jest otwarta - brak jakiegokolwiek w ZHP dokumentu na ten temat. W ZHR się nie dziwę - ta droge przeszła wiekszość ich kadry instruktorskiej. W ZHP z kolei nie ma prawnej możliwości takiego uznania stopnia instruktorskiego. Z harcerskimi winno być podobnie, tak samo jak z odznakami, naramiennikiem itd.
phm. Dominik Jan Domin HR

Klerycki Krąg Harcerski WICEK im. bł. ks. phm. Stefana Wincentego Frelichowskiego
Hufiec ZHP Toruń

Zablokowany
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Wędrownicy”