Pagon od innych???

Wydział Wędrowniczy wedrownicy.zhp.pl
skaut5
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: skaut5 » 01 lip 2004, 10:11

Czy można dostać pagon do harcerzy z poza ZHP. Czy można go dostać do wedrowników z ZHR???
"jeśli zobaczysz iskrę w oczach zucha, dokonaj wszelkich starań by nie zagasła lecz stała się wędrownicza watrą" /Michał Gławdel/

kl. phm skaut5

www.puszcza.net
www.drezdenko.zhp.pl

skaut5
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: skaut5 » 02 lip 2004, 09:15

prosze naprawde o odpowiedz to dla mnie bardzo waznae
"jeśli zobaczysz iskrę w oczach zucha, dokonaj wszelkich starań by nie zagasła lecz stała się wędrownicza watrą" /Michał Gławdel/

kl. phm skaut5

www.puszcza.net
www.drezdenko.zhp.pl

pidżam

Post autor: pidżam » 02 lip 2004, 13:56

Zgadza się ! Nie ma takiej możliwości, aby odebrać naramiennik z rąk ZHR-u ... to jest zupełnie inna organizacja jak juz pisałem wcześniej ! Więc musisz przebrnąc jakoś do hufców w okolicy i tam popytać. A u Ciebie w hufcu nikt nie ma naramiennika ?!

--
hm. Karol Marszałek HR
Komendant 20 Szczepu Harcerskiego "Pagoda"

skaut5
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: skaut5 » 02 lip 2004, 15:50

Jest tak u mnie nikt nie ma, i kursow nikt niorganizuje. ja mam juz pwd i HO wiec wystarczy mi zaliczyc tylko podstawe z wedrownictwa. Nadarzyla sie okazja zdobyc naramiennik ale w ZHR i mam pytanie czy tak mozna?? Potrzebuje go do pracy z wedrownikam, znam metode ale brakuje mi tego instrumentu.

kl. phm skaut5

www.puszcza.net
www.drezdenko.zhp.pl

pidżam

Post autor: pidżam » 02 lip 2004, 16:40

Zgadza się ! Nie ma takiej możliwości, aby odebrać naramiennik z rąk ZHR-u ... to jest zupełnie inna organizacja jak juz pisałem wcześniej ! Więc musisz przebrnąc jakoś do hufców w okolicy i tam popytać. A u Ciebie w hufcu nikt nie ma naramiennika ?!

--
hm. Karol Marszałek HR

skaut5
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: skaut5 » 02 lip 2004, 20:43

Niewiem czy toaz tak ważne ze jedni to ZHR a drudzy to ZHP??? Dlamnie to ta sama idea i ten sam ruch harcerski.
Na zdobycie naramiennik u nas nie mam szans:( a jest on dlamnie bardzo ważny w pracy z wedrownikami.
Niewiem czy to jest tak wszedzi ale ja mieszkam na harcerskim odludzu a wiadomosci z choragwi prawie nigdy nie docieraja (a kursu dla instruktorow wedrownikow nie bylo i jak sie zapowiada nie bedzie), do chufca mam 50 km i nie jeste tam mile widziany (pozatym tam nikt sie wedrownictwem nie interesuje). Dlatego bardzo chce miec naramiennik nawed od ZHRu.

kl. phm skaut5

www.puszcza.net
www.drezdenko.zhp.pl

kozubska
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: kozubska » 03 lip 2004, 09:02

Witam!
Nie bolałoby mnie specjalnie to, czy posiadacz pagonu jest "nasz". Ruch wędrowniczy wydaje mi się tym, co bardzo zbliża obie organizacje. Pytanie tylko, czy ten instrument metodyczny wygląda tak samo w obu przypadkach. Za mało mam wiedzy o obu wersjach tej metodyki, żeby to stwierdzić. Watra wędrownicza chyba jest identyczna; ale w opracowaniu ZHR-u które czytałam nt. metody wędrowniczej nie ma np. słowa o kodeksie wędrowniczym. Kto inny też może przyznawać naramiennik; inaczej ma się naramiennik do stopni.
Przeanalizujcie może te różnice i decydujcie, czy to jeszcze będzie to samo.
phm. Aleksandra Kozubska
Centralna Szkoła Instruktorska

g00rek
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: g00rek » 03 lip 2004, 09:02

Skaut byłeś na stronie Wydziału? Wiesz jak instruktorzy zdobywają u nas naramiennik?

Ludzie! To podstawowa lektura dla każdego! http://www.wedrownicy.zhp.org.pl !!!

Pozatym NARAMIENNIK. Pagon to masz przyszyty do munduru :P
hm. Michał "g00rek" Górecki
I love BP

pidżam

Post autor: pidżam » 03 lip 2004, 09:47

--
hm. Karol Marszałek HR

skaut5
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: skaut5 » 03 lip 2004, 10:49

Ludzisak nie jestm az tak glupi zapozanalem sie juz dawno z Kodeksem i symboliką watry (naszej), zanam tez metode wedrownicza (interesuje sie już nim od dawna, kiety to wedrownicy byli tylko w RPM) ale nie mialem nigdy okazji zdobyc naramiennik. :(
P.S. dostane naramiennik wedlug naszegowzoru.

kl. phm skaut5

www.puszcza.net
www.drezdenko.zhp.pl

skaut5
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: skaut5 » 03 lip 2004, 10:51

P.S.S W choragwi umnie kursu nie bylo i jak sie zapowiada nie bedzie :( troche marudzile m tam ale nic nie wyszlo :(

kl. phm skaut5

www.puszcza.net
www.drezdenko.zhp.pl

pidżam

Post autor: pidżam » 03 lip 2004, 12:31

--
hm. Karol Marszałek HR

g00rek
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: g00rek » 03 lip 2004, 14:27

Skaucie! Mam znajomych w ZHR, toleruję ich w 100%, ale to... inna organizacja. Coraz bardziej inna i to fakt. Obrali trochę inny kierunek zmian, idą bardziej na prawo, wystarczy porównać choćby statuty obecne. To nie jest tak, że jak coś jest innego, to źle i że musimy dążyć do zjednoczenia. Więc oni docelowo zajmą inną nisze i my inną...
Dlatego ważne jest, że naramiennik zdobywasz u nas w organizacji. Są określone zasady:

1.) jako młody instruktor (tzw "młody wilk" ) zdobywasz naramiennik tak jak wędrownik - musisz być w zespole wędrowniczym, musisz przejść próbę.

2.) jako instruktor wędrowniczy przechodzisz po prostu warsztaty wędrownicze i dostajesz naramiennik.

Nie wiem którą drogą ty podążysz... W jakim jeteś dokłądnie wieku. Ale chyba pierwszą.
Zresztą... To wszystko napisane jest na stronie wydziału przecież!

I jeszcze przypomnę tylko INSTRUKTOR WęDROWNICZY, który idzie drugą drogą NIE ODBYWA PRÓBY WęDROWNICZEJ!

My, stare konie, które wyszły już z wieku wędrowniczego nie robimy tej próby, bo to nie nasz poziom! To jak zakłądanie za małych spodni. My, instruktorzy - podharcmistrzowie, harcmistrzowie mamy inne wyzwania - zstopnie instruktorskie, rodzina, praca, kończenie uczelni. Dlatego naramiennik dostaje się od razu po warsztatach to nie jest element naszego rozwoju, jest on potrzebny nam tylko jako oznaczenie i narzędzie. Ale to też pisałem na stronie :P
I love BP

pidżam

Post autor: pidżam » 03 lip 2004, 14:57

--
hm. Karol Marszałek HR

g00rek
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: g00rek » 03 lip 2004, 15:17

Jeszcze jedna sprawa - wiem, że referat w Lubuskiej nie działa jeszcze zbyt prężnie. Ale być może uda ci się wkręcić na warsztaty do dolnośląskiej, lub wielkopolskiej, tamtejsze referaty działają z rozmachem :)
I love BP

Zablokowany
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Wędrownicy”