Pustynna Burza

Wydział Wędrowniczy wedrownicy.zhp.pl
Zablokowany
szynka
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: szynka » 29 lut 2004, 14:59

Słyszeliście już o tym?? Biwak ogranizowany na Pustyni Błędowskiej, na wyżynie krakowsko- częstochowskiej przez harcerzy z Dąbrowy Górniczej. Przepraszam, że ja o tym piszę, jako osoba, która nie jest organizatorką, ani osoba, która jest z hufca Dąbrowa Górnicza, ale prawdopodobnie będę na tym biwaku i chciałam zapytać czy słyszeliście o tym?? Co sądzicie na ten temat? Czy sami pojechalibyście na to, a może jedziecie? Tak jak mówię patrol z naszego hufca prawdopodobnie pojedzie i wczoraj czytałam cały regulamin tego rajdu i w ogóle i muszę przyznać, ze zafascynowało mnie to!! Oglądałam też zdjecia z poprzednich "Pustynnych Burz" i naprawdę napaliłam sie na ten wyjazd, uwielbiam takie sporty wyczynowe, świetnie jest czuć podwyższoną adrenalinę, a myślę, że ta nam tego dostarczą jak najwięcej!! Już nie mogę się doczekać!!:)
dh.Ewelina Szynkarek- 12 ChGZ "Leśne Duszki"... www.12chgz.prv.pl Chorągiew Śląska

saper
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: saper » 29 lut 2004, 21:10

My się też napaliliśmy, oglądaliśmy relację z zeszłych rajdów w telewizji i prasie! W mediach to wygląda dużo lepiej niż w rzeczywistości! Długo i sumiennie przygotowywaliśmy się na najgorsze... i się zawiedliśmy. Byliśmy w zeszłym roku, w tym i następnych już pojedziemy! Nie chcę zagłębiać się w szczegóły, poza tym każdy ma prawo do własnej opinii-warto więc jechać, żeby przekonać się o tym na własnej skórze!
pwd. Jakub Miechowiecki HO
2 Grudziądzka Drużyna Harcerska TWIERDZA im. Tadeusza Maślonkowskiego ps."Sosna"

Patka_69
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Patka_69 » 29 lut 2004, 22:41

Przepraszam że zmienie temat, ale taką piękną strone internetową macie. Tak mi się wesoło zrobiło jak na niej byłam. I ta piosenka i wszysko... :)
Pozdrowienia dla zuchów!!
"By każda mała myśl,
czyn lub słowo,
braterskie było...
Tak iść do celów wielkich."

Boodzioo
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Boodzioo » 29 lut 2004, 23:30

Podajcie stronkę tego rajdu!

saper
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: saper » 01 mar 2004, 11:22

Oto adresik rajdu: www.pustynnaburza.prv.pl
pwd. Jakub Miechowiecki HO
2 Grudziądzka Drużyna Harcerska TWIERDZA im. Tadeusza Maślonkowskiego ps."Sosna"

Boodzioo
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Boodzioo » 01 mar 2004, 16:22

Bardzo ciekawie zapowiada się ta impreza!! :)

szynka
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: szynka » 01 mar 2004, 22:31

Hhhhhmmmmmm, no trochę zaskoczona jestem tym negatywnym podsumowaniem tej imprezy...no oczywiście każdy ma do tego prawo, ale jeśli tak mówisz, to może rzeczywiście lepiej się tak nie napalac na to z góry, żeby się za bardzo nie zawieść... mam jednak nadzieję, że w tym roku będzie fajnie i że nie będę żałowała, że tam pojadę (jesli to oczywiście dojdzie do skutku).

Jeszcze mam takie pytanie czy osoba, która zmieniała temat mówiła o stroce mojej gromady?? Jeśli tak, to bardzo dziękuję!! Miło mi!!
dh.Ewelina Szynkarek- 12 ChGZ "Leśne Duszki"... www.12chgz.prv.pl Chorągiew Śląska

Madzia
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Madzia » 12 mar 2004, 19:35

Ja co prawda nie byłam na Pustynnej Burzy, ale mniej więcej wiem jak to wyglądało w ubiegłym roku, bo byłam w okolicy (mieliśmy w tym samym czasie i miejscu biwak druzyny)Większość ekip, z tego co zauwazyłam, wracała zadowolona i twierdzili, ze podobało im się.A ekipy z mojego hufca wybierają się po raz kolejny, wiec chyba warto :)
pwd. Magdalena Grochala

gofer39

Post autor: gofer39 » 24 kwie 2004, 15:09

W ZHP chyba raczej "Prawo Fali" nie działa. Mam w drużynie samych starszych (min17lat) a na obozie walczą razem z młodymi - nie ma zlituj. Warta jest tak ustawiona żeby nagle się nie okazało że posterunki były obstawione np. przez najmłodsze dziewczyny. Zawsze są mieszane składy w taki sposób aby na warcie stała mobilna ekipa będąca w stanie coś zdziałać.

Pamiętajmy o tym, że warta to służba a nie zabawa. Warta niejest poto żeby ochraniała kawałek materiału wiszący na maszcie, ale ma ochraniać cały obóz i "majątek" na nim leżący, stojący itp. Życzę powodzenia tym starszym którzy uważają że warta już nie jest dla nich w momencie kiedy zniknie im np lina, czy też sprzet łącznościowy.
Może wtedy do tej służby podejdą poważnie.

--

szynka
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: szynka » 27 kwie 2004, 22:25

Widzę, że jednak więcej osób jest pozytywnie nastawionych!! To co nas trochę irytuje to cena tego biwaku...:/ Jednak 35 zł, a pratycznie nic nam nie zapewniają, nawet wody... no ale cóż... Mam nadzieję, że mi również będzie się podobało i będę zadowolona!!

gofer39

Post autor: gofer39 » 28 kwie 2004, 10:02

W ZHP chyba raczej "Prawo Fali" nie działa. Mam w drużynie samych starszych (min17lat) a na obozie walczą razem z młodymi - nie ma zlituj. Warta jest tak ustawiona żeby nagle się nie okazało że posterunki były obstawione np. przez najmłodsze dziewczyny. Zawsze są mieszane składy w taki sposób aby na warcie stała mobilna ekipa będąca w stanie coś zdziałać.

Pamiętajmy o tym, że warta to służba a nie zabawa. Warta niejest poto żeby ochraniała kawałek materiału wiszący na maszcie, ale ma ochraniać cały obóz i "majątek" na nim leżący, stojący itp. Życzę powodzenia tym starszym którzy uważają że warta już nie jest dla nich w momencie kiedy zniknie im np lina, czy też sprzet łącznościowy.
Może wtedy do tej służby podejdą poważnie.

--

IwaN

Post autor: IwaN » 30 kwie 2004, 18:12

Czuwaj!
Tytuł posta zamieściłem w nazwiązaniu do tytułu informacji zamieszczonej na głównej stronie ZHP. Myślę, ze odnosi się on do sotatniej posługi - wędrówki, która będzie swoistą drogą na drugą stronę ofiarowaną przez harcerzy Ojcu Świętemu w dniu jego pogrzebu.
Jasną sprawą jest, że Ojciec Święty będzie zawsze z nami obecny na wędrówkach tatrzańskimi szlakami nawet po swoim pogrzebie.
Czuwaj

--
phm Robert Nowak "IwaN", h.o.
HSR "Skrzyżowanie", Śląsk

tyszko
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: tyszko » 06 maja 2004, 21:53

zgadzam sie z Iwanem, zwlaszcza ze czasy dzis takie a nie inne i z pieniazkami krucho :/ ... a do kosztu imprezy trzeba doliczyc dojazd i jedzenie
pwd. Marcin Tyszko H.O.
KI "Wawer"
II Środowiskowy Szczep "BS-227"
2 MDH "Wigry"
Żory, Chorągiew Śląska ZHP

szynka
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: szynka » 30 maja 2004, 12:13

No i juz po Pustynnej Burzy... Jestem bardzo zadowolona, choc musze przyznać, że jest coś do czego w pewnym sensie mogłabym się "doczepić". Chodzi mi glównie o chodzenie... o chodzenie do przesady. Wiem, ze to biwak survivalowo- militarny, ale uważam, że organizatorzy zamiast chcieć nas zmęczyć np. zadaniami na punktach to nas męczyli chodzeniem i do większość punktów w drugim dniu nie dotarło większość ekip, bo odwiedzenie wszytskich było awykonalne. Szkoda, bo dużo straciliśmy nie będąc na pozostałych punktach, no ale cóż... Poza tym było naprawdę extra, pomimo tego, że nie odbywała się ta impreza na Pustynie Błędowskiej! Myślę, że w przyszlym roku znów pojadę!!! Pozdrawiam!!

d@rek
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: d@rek » 25 lut 2007, 17:40

po 3 latach od ostatniego posta przez przypadek znalałem ten temat tutaj przez google :) nawet nie wiedziałem, że pojawiają się tu opienie o naszej imprezie.
niestety cały czas pustynia błędowska jest zamknięta z powodu niewypałów i braku pieniędzy na rozminowanie :/

Zapraszamy również w tym roku www.pustynnaburza.prv.pl
Ostatnio zmieniony 25 lut 2007, 17:42 przez d@rek, łącznie zmieniany 1 raz.
Darek
już były drużynowy

Zablokowany
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Wędrownicy”