Przyznawanie naramiennika

Wydział Wędrowniczy wedrownicy.zhp.pl
Maroko_Nysa
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Maroko_Nysa » 27 lut 2004, 14:59

Czy osoba która ma naramiennik wędrowniczy, zdobyty podczas Chorągwianych warsztatów wędrowniczych, może nadawać naramiennik kolejnym osobom mimo iż nie jest instruktorem harcerskim? Czy do tego aby nadać naramiennik potrzeba nie tylko naramiennika ale i stopnia instruktorskiego?

[Edytowany przez myfa dnia 27.02.2004 o 21:47 ]
pwd. Michał Mroczek
Hufiec Nysa
http://nysa.zhp.pl

Boodzioo
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Boodzioo » 27 lut 2004, 15:12

Osoba nadająca naramiennik musi posiadać naramiennik i w sumie to wszystko, ale jest też powiedziane, że powinna posiadać wyższy stopień harcerski i instruktorski niż osoby, którym naramiennik nadaje.

Maroko_Nysa
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Maroko_Nysa » 27 lut 2004, 18:47

Boodzioo napisał:
Osoba nadająca naramiennik musi posiadać naramiennik i w sumie to wszystko, ale jest też powiedziane, że powinna posiadać wyższy stopień harcerski i instruktorski niż osoby, którym naramiennik nadaje.
Czy oby jestes pewny ??:P
pwd. Michał Mroczek
Hufiec Nysa

Maroko_Nysa
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Maroko_Nysa » 27 lut 2004, 22:05

Czy naramiennik mozna wręczać mając ten sam stopień harcerski i ten sam staż harcerski co osoba która otrzymuje naramiennik?
pwd. Michał Mroczek
Hufiec Nysa

Boodzioo
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Boodzioo » 28 lut 2004, 00:04

Druhu przecież napisałem, że powinna to być osoba starsza stopniem!!
Natomiast, jeśli jest sytuacja, że np. w hufcu takiej nie ma to nic się nie stanie.

Może jaśniej, ale to już jest moja interpretacja jest to możliwe w skrajnych przypadkach!
Teraz druh rozumie…??

stasiu
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: stasiu » 28 lut 2004, 07:12

Mi nie wydaje się to takie jasne, bo jeśli na przykład drużynowy DW jest ćwikiem (teoretycznie jest to możliwe) i dostał naramiennik w innym miejscu, to aby "jego" harcerze dostali naramiennik będą musieli czekać na skończenie przez niego HO? IMHO drużynowy powiniem móc przyznawać naramienniki niezależnie od swojego stopnia.
hm. Stanisław Nowak HR
http://www.6szczep.pl

Maroko_Nysa
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Maroko_Nysa » 28 lut 2004, 11:47

Jestem przybocznym w drużynie starszoharcerskiej. Jako jedyny z druzyny poszedłem na warsztaty wędrownicze. Ze szczepu poszli jeszcze inni instruktorzy ( szczepowa, przewodniczący KI i jedna drużynowa). W drużynie wiadomo że nie bede mógł nadać naramiennika drużynowej gdyż ma stopień pwd a ja mam tylko HO. Więc co mam zrobić z innymi członkami kadry którzy mają taki stopień jak ja czyli HO?

myfa
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: myfa » 28 lut 2004, 13:00

Maroko_Nysa napisał:
Jestem przybocznym w drużynie starszoharcerskiej. Jako jedyny z druzyny poszedłem na warsztaty wędrownicze. Ze szczepu poszli jeszcze inni instruktorzy ( szczepowa, przewodniczący KI i jedna drużynowa). W drużynie wiadomo że nie bede mógł nadać naramiennika drużynowej gdyż ma stopień pwd a ja mam tylko HO. Więc co mam zrobić z innymi członkami kadry którzy mają taki stopień jak ja czyli HO?
Po ukończeniu warsztatów masz prawo przyznawać naramiennik wędrowniczy każdemu kto przejdzie próbę wędrowniczą i będzie chciał go przyjąć z Twoich rąk. Jeżeli drużynowa ze stopniem pwd. uważa, że jest to niegodne aby przyjęła naramiennik od wędrownika ze stopniem HO to jest to jej problem i niech sama poszuka sobie alternatywy.
phm. Bartosz Myszkowski

yama
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: yama » 28 lut 2004, 16:27

I tak oto spłyciło nam się to wędrownictwo ;-(

pozdrawiam,

Marcin
.........................
# wedrownik.net

Kinka
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Kinka » 28 lut 2004, 16:54

Nie rozumiem jednego zakazu... Czemu naramiennik wędrowniczy można zdobywać tylko w swoim hufcu lub na warsztatach wędrowniczych?
Dlaczego harcerz, który ma znajomego wędrownika w innym środowisku nie może otworzyć sobie próby wedrowniczej (chociaż obie strony wyraziły zgodę)?
"Poinformowany jest ten, który wie, gdzie znaleźć to, czego nie wie" :)

myfa
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: myfa » 28 lut 2004, 17:37

yama napisał:
I tak oto spłyciło nam się to wędrownictwo ;-(
Marcinie, ciężko będzie z tobą w tej kwestii polemizować. Osoba, taka jak Ty, która niewątpliwie wiele zrobiła dla ruchu wędrowniczego ma prawo to takich poglądów. Niemniej jednak dziś w świetle obowiązujących przepisów nie ma powodu, aby przeszkolonemu instruktorowi (w tym przypadku wędrownikowi pełniącemu funkcję instruktorską w świetle Systemu Stopni Instruktorskich) odmówić prawa do przyznawania naramiennika.

[Edytowany przez myfa dnia 28.02.2004 o 17:38 ]
phm. Bartosz Myszkowski

Boodzioo
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Boodzioo » 28 lut 2004, 18:19

Kinka napisał:
Nie rozumiem jednego zakazu... Czemu naramiennik wędrowniczy można zdobywać tylko w swoim hufcu lub na warsztatach wędrowniczych?
Dlaczego harcerz, który ma znajomego wędrownika w innym środowisku nie może otworzyć sobie próby wedrowniczej (chociaż obie strony wyraziły zgodę)?

Naramiennik możesz zdobywać nawet u osoby, która go nie posiadam. Nadanie musi nastąpić z osobą, która już w wędrownictwie działa.
Poczytajcie trochę instrukcji a później piszcie!!

Stopnie też zdobywacie po innych hufcach??

yama
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: yama » 28 lut 2004, 18:42

Bartku ,to nie jest kwestia regulaminów tylko jakie rozwiązania z nich wynikające się promuje i określa jako prawidłowe. Ale nie ma co kontynuować dyskusji o tym, po pierwsze forma jaką jest forum nie umożliwia przekazania czytelnie i "po ludzku" znacznego spektrum argumentów, a po drugie najważniejsze - ta lokomotywa już ustawiona na stację ruszyła i jedzie.

pozdrawiam,

Marcin
.........................
# wedrownik.net

hajder

Post autor: hajder » 01 mar 2004, 13:37

czy ktoś może mi powiedzieć gdzie jest jakikolwiek zapis wiążący stopień z naramiennikiem...???

jest jedynie powiedzianre, że naramienik nadaje BEZPOSREDNI PRZEŁOZONY!!!

dziechu
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: dziechu » 02 mar 2004, 17:43

Naramiennik nadaje bezpośredni przełożony ale musi to być wędrownik. Dobrze byłoby, gdyby był on wyższy stopniem.Gdyby był dla nas autorytetem. To chyba naturalne, nigdzie takiego zapisu nie ma, ale ja bym się czuł głupio otrzymując naramienniik od wędrownika po próbie harcerza bez żadnego harcerskiego stopnia...a praktycznie jest to możlwe.
Acha i nie mieszjamy stopni instr. z wędrowniczymi-jeśli drużynowy ma HO a ktoś z drużyny ma pwd to dlaczego niby ten z pwd ma wyższy stopień?. To tak jakby oceniać w jednej kategorii poezję śpiewaną i heavy metal.
Droga instruktorska to zupełnie inny kawałek chleba niż droga wędrownicza, ale dobrze gdy znajdujemy czas na maszerowanie obiema ścieżkami równocześnie.
hej!
phm Jaro spod Giewonta HO

Zablokowany
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Wędrownicy”