Wędrownik- 15 lat?

Wydział Wędrowniczy wedrownicy.zhp.pl
g00rek
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: g00rek » 26 lis 2004, 00:02

To nie tak... To nie ty decydujesz czy oni są wędrownikami.
Wędrownikami jeszcze nie są i tyle. Po prostu masz kilku HSów w drużynie i licz się z tym, nie otwieraj im jeszcze prób wędrowniczych. Oczywiście mogą pracować razem z wędrownikami. Sam miałem taką sytuację... Dwóch HSów w drużynie wędrowniczej.
hm. Michał "g00rek" Górecki
I love BP

Nunes

Post autor: Nunes » 31 gru 2006, 00:21

Obecnie jestem w 2 gim. i muszę wam powiedzieć, że ostatnio nie miałam pojęcia, co ze sobą zrobić... HSem zostałam w klasie 6 SP. czyli o rok za wcześnie. Obecnie z mojej drużyny odeszli prawie wszyscy, ze starego składu została drużynowa przyboczna i ja. Mieliśmy nowy nabór, i od września mamy nowych z klasy 1 gim. Jest między nami tylko rok różnicy, ale dla mnie to przepaść, bo jestem w ZHP dużo dłużej niż oni. I myślałam, że w 3 gim pójdę spokojnie do W, bo skoro wcześniej zostałam HS, to nie będę w tym pionie tkwić 4 lata. I miałam już w zasadzie ułożoną najbliższą przyszłość: 3gim, lub 1LO zakładam gromadę zuchową, od 3 gim jestem W. Bo patrząc na instruktorów i W z mojego hufca dochodzę do wniozku, że żeby naprawdę dobrze zrobić pwd., to muszę zacząć realizować jak będę miała wymagane 16latek, bo mogę nie zdążyć przed wyjazdem na studja =). Ale ostatnio instruktorzy i niektórzy W z mojego środowiska mówją mi, żebym trochę zwolniła, bo mi "dzieciństwo harc." ucieknie, i że kiedyś powiem jak wielu, że "najpiękniejszy sznur jest szary". I teraz znalazłam jak wydawało mi się złoty środek. Zostanę do końca gim. HS, będę spokojnie zdobywała sprawności, robiła projekty, i jakoś "przeczekam". Ale czy to dobre?? W mojej drużynie ostatnio źle się działo, może dla tego, że ludzie w wieku wędrowniczym "się zasiedzieli" w SH (a teraz wszystko poszło wyżej =)), i boję się, że ja też przez te 1, 5 roku mogę narobić więcej złego niż dobrego. Jednego jestem pewna: chcę na pewno do końca 2 kl. działać jako SH, zdobyć jak najwięcej na prawy rękaw. Myślę że potem (3 gim)chyba przejdę do W, rok tam podziałam, po czym dalej działając założę gromadę... Ale czy dobrze myślę??

19kldh
Stały bywalec
imię i nazwisko: Czesław Przybytek
stopień instruktorski: hm
stopień harcerski: HR
Hufiec: Kraków-Krowodrza
Chorągiew: Krakowska
organizacja: ZHP
Kontakt:

Post autor: 19kldh » 31 gru 2006, 01:43

Hmmm.... stary to wątek ale mam dziwne wrażenie że większość jego uczestników nigdy nie zetknęła się z realnymi zastępami harcerskimi/wędrowniczymi.
hm. Czesław Przybytek HR
http://19kldh.pl
tel. 519-160-185

XJanekX
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: XJanekX » 07 sty 2007, 16:43

Do mojej macierzystej drużyny w tym roku harcerskim przyszły osoby które mają po 15 lat i może mniej.Większość z nich nie miała wcześniej kontaktu z harcerstwem,ale myślę że może z pomocą kolegów,koleżanek z drużyny oraz drużynowej to nadrobią.W tej drużynie jestem najstarszy wiekiem i stażem nawet od drużynowej.A w drugiej drużynie wędrowniczej,z którą nawiązałęm współpracę są już ludzie w odpowiednim wieku.CZUWAJ!!
Dh Jan Kempisty
59BDW"Czemu By Nie" im.Władysława Wagnera

"Kiedy ja mówię HS wy mówicie P"

Zablokowany
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Wędrownicy”