nie za "stary" do harcerstwa?

Wydział Wędrowniczy wedrownicy.zhp.pl
słonko
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: słonko » 25 lis 2006, 00:36

Ale te 25 nic tak nie oznacza w pewnym sensie. Wiek harcerski oznacza, do końca podstawówki. Wiek starszoharcerski też: gimnazjum. A wędrowniczy? Początek szkoły ponadgimnazjalnej do? I tylko, że ktoś ma 26 lat nie może być w drużynie wędrowniczej, nawet jeśli ma chęci, widać że może metoda harcerska w czymś mu pomóc, że może potrzebuje takiej więzi jak nie ma swojej rodziny. Właśnie taką sytuację mam. Ale jeśli to poziom wiekowy od 16 do 25 lat wg. regulaminów, to spoko. Spoko.
Zimowa Akcja Szkoleniowa KOSMOS 2013 - www.kursykosmos.pl

dominik jan domin
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: dominik jan domin » 25 lis 2006, 13:22

Może trzeba mu dać KOPA, skoro ma 26 lat? Tak na rozgrzewkę? Nie może WIECZNIE być dzieckiem czy modzieżą.

Grupa - i owszem, ale krąg instruktorski, a nie druzyna wędrownicza. To INNE środowisko, i INNE zasady. INNA specyfika pracy. SORRY, ale jeśli 26 latek nadal potrzebuje grupy wędrowniczej, to jest opóźniony. Może zaczniesz przyjmować 30 latków? A może 50-latków? KIEDY chcesz zakończyć "kształtowanie młodego obywatela"?
phm. Dominik Jan Domin HR

Klerycki Krąg Harcerski WICEK im. bł. ks. phm. Stefana Wincentego Frelichowskiego
Hufiec ZHP Toruń

słonko
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: słonko » 25 lis 2006, 17:06

Ja rozumiem te kwestie, tylko to jest przypadek dość indywidualny gdzie czuję, wierzę, że przystąpienie tej jednostki w nasze szeregi mu pomorze. Jeśli się mylę, to czas mnie ukarze i pewnie coś z tego wywnioskuję. A jeśli się nie mylę, to będę usatysfakcjonowany i szczęśliwy.
Zimowa Akcja Szkoleniowa KOSMOS 2013 - www.kursykosmos.pl

sikor
Stały bywalec
imię i nazwisko: Janusz Sikorski
stopień instruktorski: hm
stopień harcerski: HR
Hufiec: Ziemi Tyskiej
Chorągiew: Śląska
organizacja: ZHP
Kontakt:

Post autor: sikor » 26 lis 2006, 09:24

Indywidualne podejście zawsze sie opłaca. Życie jest ważniejsze od przepisów. Masz drogowskaz, wiesz w jakim punkcie życia ten człowiek powinien sie znajdować, jeśli możesz mu pomóc szybko zostać HR-em to powinieneś to zrobić, jeśli to będzie rozwój a nie zabawa...

Pozdrawiam

(naturalność - element MH )
hm. Janusz Sikorski HR
Redaktor Naczelny czasopisma "Harcerz Rzeczypospolitej"
lesni.pl hr.bci.pl
Przewodniczący ŚKPW

szy_mcio
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: szy_mcio » 18 gru 2006, 22:13

Hm dużo Takich drużyn jest w Kraku . Ale chyba najbliżej Ci miejsca w którym mieszkasz :) Ja mam ale za Krakowem. Poszukaj w Hufcu Podkrakowskim lub Podgórzu , znam tam wielu fajnych ludzi :)
phm. Szymon Piątek (szy_mcio)
Komendant Szczepu "Strażnicy Watry" - Świątniki Górne
Zespół Internetowy Chorągwi Krakowskiej
----------------------------
"... Z Praw harcerskich robimy dekalog, a to jest tylko Kodeks, którego przestrzeganie daje nam prawo do nazwy HARCERZA..."

szy_mcio
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: szy_mcio » 18 gru 2006, 22:23

Jak chcesz to mogę podać Ci numerek GG jednej z druhenek która się w tym hufcu udziela. Ale to jakoś prywatnie , nie na forum bo by się potem od adoratorów nie odpędziła :)
"... Z Praw harcerskich robimy dekalog, a to jest tylko Kodeks, którego przestrzeganie daje nam prawo do nazwy HARCERZA..."

szaman
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: szaman » 21 gru 2006, 18:29

a ja bym byl ostrozny z tekstami typu "nik nie jest za stary na harcerza". zawsze mozna trafic na jakiegos zboczenca ktory lubi dzieci... owszem jesli ktos chce to ok ale jakies funkcje mu przydzielic gdzie nei ma bezposredniego kontaktu z dzieciakami.

Stary Wedrowiec
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Stary Wedrowiec » 21 gru 2006, 23:28

szaman pisze:ale jakies funkcje mu przydzielic gdzie nei ma bezposredniego kontaktu z dzieciakami.
W zasadzie nie powinno sie (wedlug mnie) przydzielac nowych ludzi do pracy z dziecmi po:

1. Nie beda potrafili z nimi prowadzic zbiorek wedlug metodyki
2. jesli niedy nie pracowaly z dziecmi to wogole ni ebeda ani znali fajnych gier ani zabaw i wtedy dzieciakow predziej zniechecimy jak zahecimy co nie jest dobra rzecza... Jedna z najwaznieszych czesci naboru to przyprowadzanie swoich kolegow a zniechecenie moze zachamwac rozwoj...
pwd. Piotr Winiarski ćw.
Drużynowy 21 KWDW Grot
Członek KH
Hufiec Pionki

szy_mcio
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: szy_mcio » 22 gru 2006, 00:47

konwalija pisze:bardzo bym prosiła :) a uprzedzisz ją, że się taka jedna zgłosi?...
i w jaki sposob mógłbys mi go dac?
:) Podrzuć mi swego maila lub GG lub cokolwiek na szy_mcio@krzywaczka.pl :)

dominik jan domin
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: dominik jan domin » 22 gru 2006, 14:52

Stary Wedrowiec pisze:
szaman pisze:ale jakies funkcje mu przydzielic gdzie nei ma bezposredniego kontaktu z dzieciakami.
W zasadzie nie powinno sie (wedlug mnie) przydzielac nowych ludzi do pracy z dziecmi po:

1. Nie beda potrafili z nimi prowadzic zbiorek wedlug metodyki
2. jesli niedy nie pracowaly z dziecmi to wogole ni ebeda ani znali fajnych gier ani zabaw i wtedy dzieciakow predziej zniechecimy jak zahecimy co nie jest dobra rzecza... Jedna z najwaznieszych czesci naboru to przyprowadzanie swoich kolegow a zniechecenie moze zachamwac rozwoj...
Wywalmy z harcerstwa wszelkich starych pryków, co jako dzieci nie byli harcerzami! Usuńmy z harcerstwa wszelkie ślady działanosci takich osób! Precz z Małkowskim i BiPi - jako nowi ludzie zabrali się za prace z dziećmi i patrzcie sami, co z tego wyszło!
phm. Dominik Jan Domin HR

Klerycki Krąg Harcerski WICEK im. bł. ks. phm. Stefana Wincentego Frelichowskiego
Hufiec ZHP Toruń

Stary Wedrowiec
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Stary Wedrowiec » 22 gru 2006, 16:51

Druhu Dominiku zle mnie zrozumiales... albo nie dokladnie przeczytales to co ja napisalem
Nie kazdy czlowiek potrafi pracowac z dziecmi... Malkowiski i BiPi wszak umieli.... a ludzi starszych doswiadczonych ktorzy przez 20 lat pracuja z dziecmi trzeba brac z nich przyklad... Jak najbardziej jestem za tym zejak ktos ma smykalke do pracy z dziecmi to wrecz powinni z nimi pracowac:)
pwd. Piotr Winiarski ćw.
Drużynowy 21 KWDW Grot
Członek KH
Hufiec Pionki

Zablokowany
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Wędrownicy”