nie za "stary" do harcerstwa?

Wydział Wędrowniczy wedrownicy.zhp.pl
dominik jan domin
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: dominik jan domin » 17 cze 2006, 13:59

To mocno zalezy, gdzie trafisz. Tam zreszta wszystko Ci wyjaśnią.

Przeprowadzasz się?? Idziesz na studia??
phm. Dominik Jan Domin HR

Klerycki Krąg Harcerski WICEK im. bł. ks. phm. Stefana Wincentego Frelichowskiego
Hufiec ZHP Toruń

predek
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: predek » 17 cze 2006, 14:05

Zgadzam się z Dominikiem - wszystko zależy gdzie trafisz. ZHP niby jest jedno aczkolwiek wizje różnych środowisk są czasami bardzo odległe.

Popieram pytanie: Przeprowadzasz się na studia? Gdzie i co chciałabyś studiować? (Powodzenia!)

I jeszcze jedno: Co Cię skłoniło do tego by szukać miejsca dla siebie w harcerstwie?

Wybacz deszcz pytań :)
pwd. Kamil Mirowski HR
drużynowy 137 BDW "Agrikola"
hufiec Białystok
[B11]

szarawa
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: szarawa » 17 cze 2006, 14:17

Tak, studia. W mojej okolicy była drużyna, ale zanim byłam w stanie dołączyć, rozlecieli się(jakieś spory i braki w ludziach) i póki co cała moja wiedza o ZHP płynie z netu. Nie pasuje mi to zbytnio, sami rozumiecie.

dominik jan domin
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: dominik jan domin » 17 cze 2006, 14:29

Na studiach masz do wyboru: wejśc do jakiejś druzyny wędrowniczej - czyli grupującej ludki od 16 do 25 lat, albo do kręgu akademickiego, grupujacego głównie studentów. W sporej częsci miast uniwersyteckich KA działają.

Klerycki Krąg Harcerski WICEK im. bł. ks. phm. Stefana Wincentego Frelichowskiego
Hufiec ZHP Toruń

słoneczko
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: słoneczko » 17 cze 2006, 18:28

Za stary?? Coś Ty, to 19 lat to piękny wiek, napweno nie gorszy od 10 czy 22 lat, na rozpoczęcie przygody z harcerstwem! Trzymam kciuki za to, że wkrótce nasza organizacja się powiększy i jeszcze jednego druha! Czuj!
HO Weronika Goszcz
102 Kielecka Drużyna Harcerek

"Wybuduj sobie z marzeń drabinę sięgającą aż do gwiazd
i zdobywaj kolejno każdy jej szczebel..."

szarawa
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: szarawa » 17 cze 2006, 20:39

predek - nie zauważyłam Twojego posta wcześniej, nie mam pojęcia dlaczego.
Póki co mogę odpowiedzieć tylko na trzecie pytanie... główny powód to chęć bycia pożyteczną, już dosyć wzięłam od innych, chyba czas się odwdzięczyć :)

j m b
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: j m b » 17 cze 2006, 21:41

Dobre podejście. Zawsze jest miło zobaczyć uśmiech na twarzy człowieka jak się mu coś da. Czy to jest własny uśmiech, czy na prawdę cos dużego. Ostatnio miałem okazję bawić (w mundurze ;) ) dzieciaki w wieku przedszkolnym na koncercie Arki Noega. Super zabawa dla mnie samego, a na widok świecących oczu tych szkrabów, aż mi się ciepło w sercu robiło. Dla takich chwil warto żyć ;).

A wracając do wątku. Sam mam 20 lat i wróciłem do harcerstwa po 2,5 letniej przerwie. W chwili obecnej jestem w połowie próby na HO i w przyszłym akademickim chę z dwiema druhnami założyć drużynę wędrowniczą. Nie czuję sie za stary, a tymbardziej teraz, gdy mam nadzieję objąć w naszej nowej jednostce służbę jako drużynowy. Dzięki temu widzę sens tych działać. Wiem, że może dzięki mojemu działaniu ktoś coś może zyskać.
Jakub Marcin Bartolik
62 KDHS "Brzoza" im. Stefana Szolc-Rogozińskiego
HKS "Sami z siebie..."

predek
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: predek » 17 cze 2006, 22:58

szarawa pisze:predek - nie zauważyłam Twojego posta wcześniej, nie mam pojęcia dlaczego.
Póki co mogę odpowiedzieć tylko na trzecie pytanie... główny powód to chęć bycia pożyteczną, już dosyć wzięłam od innych, chyba czas się odwdzięczyć :)
Dziękuję. Bardzo cieszy mnie Twoje podejście :). Zaczepnie tylko napiszę, że aby być pożytecznym wystarczy dobra wola - nie potrzeba do tego ZHP, ale w poszukiwaniu życzę powodzenia - bo warto.

Mam taką małą prośbę: Możesz na bieżąco relacjonować postępy Twojego wstepowania? Ciekawi mnie ta historia - zawsze będzie o czym opowiadać tym, którzy myślą, że są za starzy :) - ale ciekawi mnie również osobiście :).
pwd. Kamil Mirowski HR
hufiec Białystok
[B11]

szarawa
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: szarawa » 18 cze 2006, 13:00

predek pisze:Zaczepnie tylko napiszę, że aby być pożytecznym wystarczy dobra wola - nie potrzeba do tego ZHP
wiem, ale w stadku raźniej, nieprawdaż? :]
jeżeli coś mi się uda, oczywiście napiszę

predek
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: predek » 18 cze 2006, 15:27

szarawa pisze:
predek pisze:Zaczepnie tylko napiszę, że aby być pożytecznym wystarczy dobra wola - nie potrzeba do tego ZHP
wiem, ale w stadku raźniej, nieprawdaż? :]
jeżeli coś mi się uda, oczywiście napiszę
"Idźmy w kupie, bo kupy nikt nie ruszy" - jak się mawiało w mojej pierwszej drużynie :-)

Z niecierpliwością czekam na relację. Pozdrawiam.
pwd. Kamil Mirowski HR
hufiec Białystok
[B11]

szarawa
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: szarawa » 19 cze 2006, 19:51

Instrukcja w Sprawie Organizacji I Zasad Działania Kręgu Akademickiego pisze:12. Osoby niewymienione w pkt. 10, w tym zwłaszcza osoby niezrzeszone w ZHP, mogą działać przy kręgu na zasadach koła przyjaciół harcerstwa. Zasady działania koła przyjaciół harcerstwa określa odrębna instrukcja
ale to znaczy, że nie będąc wcześniej w harcerstwie, muszę zostać w tymże kole :>
przepraszam za marudzenie...

predek
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: predek » 19 cze 2006, 23:18

szarawa pisze:
Instrukcja w Sprawie Organizacji I Zasad Działania Kręgu Akademickiego pisze:12. Osoby niewymienione w pkt. 10, w tym zwłaszcza osoby niezrzeszone w ZHP, mogą działać przy kręgu na zasadach koła przyjaciół harcerstwa. Zasady działania koła przyjaciół harcerstwa określa odrębna instrukcja
ale to znaczy, że nie będąc wcześniej w harcerstwie, muszę zostać w tymże kole :>
przepraszam za marudzenie...
Dopóki nie skończyłaś 26 lat możesz legalnie wstąpić do środowiska wędrowniczego (drużyna wędrownica, krąg akademicki, etc.). Możesz również zostać jedynie przyjacielem w kole przyjaciół harcerstwa, ale to raczej dla ludzi starszych, których już nie ma czynnie w ZHP.
Tak mi się wydaje ;].
pwd. Kamil Mirowski HR
hufiec Białystok
[B11]

hubcio
Starszy użytkownik
imię i nazwisko: Hubert Piotr Mika
stopień instruktorski: hm
stopień harcerski: HR
Hufiec: Warszawa-Centrum
Chorągiew: Stołeczna
organizacja: ZHP
Kontakt:

Post autor: hubcio » 20 cze 2006, 20:43

Młodzi i Starzy, chcecie czuć radość harcerstwa - zawsze mozecie.

Jest szansa - Krąg Akademicki i Krąg Starszyzny - działający wspólnie - jesteś pełnoletni - to choć do nas.

Wszak Akademikiem nie jest się tylko do 25 lat a harcerzem mozna być zawsze hehehehe

Jak ktoś zainteresowany to zapraszam - pojawimy się też na Watrze....

www.nocnik.ezhp.pl
Ostatnio zmieniony 24 lis 2006, 17:45 przez hubcio, łącznie zmieniany 1 raz.
hm. Hubert Mika HR
-----------------------------------
"I am working on my ticket if I can"

słonko
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: słonko » 24 lis 2006, 10:54

predek pisze:Dopóki nie skończyłaś 26 lat możesz legalnie wstąpić do środowiska wędrowniczego (drużyna wędrownica, krąg akademicki, etc.)
A jak skończy 26 lat, to nielegalnie? :D
Nie no w sumie pytam poważnie. Bo mam taką sytuację.
Zimowa Akcja Szkoleniowa KOSMOS 2013 - www.kursykosmos.pl

dominik jan domin
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: dominik jan domin » 24 lis 2006, 15:36

Wędrownicy, to poziom wiekowy od lat 16 do 25. Wszystko na ten temat.

Hufiec ZHP Toruń

Zablokowany
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Wędrownicy”