nie za "stary" do harcerstwa?

Wydział Wędrowniczy wedrownicy.zhp.pl
szmyf

Post autor: szmyf » 05 gru 2003, 17:04

heh - w sumie pewnie i masz racje. np akuratnie u nas w hufcu aby otworzyc pwd. trzeba miec otwarta probe HO ("... otwarcie próby na piąty stopień harcerski..."), a zeby pwd. zamknac trzeba najpierw zamknac HO ("Posiadanie piątego stopnia harcerskiego."). zapomnialem dopisac, ze chodzi tu o wymagania naszego hufca (K-ów Nowa-Huta)

--
//szmyf//

agace
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: agace » 05 gru 2003, 21:06

cóż... niektorzy podchodza do tego ze mozna przymrozyc oko na niektore kwestie. to przykre jest. zostaje jednak robic co do kogo nalezy i czekac na rozwoj wypadkow. moze kiedys cos bede mogla na to poradzic... wlasnie wrocilam ze spotkania z moja opiekunka proby na HO i jestem bardziej optymistyczna.
"zielono mam w głowie i fiołki w niej kwitną" (k.wierzyński)

pwd. Agnieszka Ciesiołkiewicz
48 LDH "Araukanie"

myfa
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: myfa » 06 gru 2003, 00:39

szmyf napisał:
SeFer: z tego co sie orientuje to przeciez po ostatnich reformach aby otworzyć pwd. trzeba miec rozniez otwatra probe na piaty stopien harcerski - latwo przeliczyc iz jest to HO. tak wiec niestety - bez HO ani rusz.
UWAGA! Do zamknięcia pwd. wymagana jest wiedza na poziomie piątego stopnia harcerskiego, nie żaden stopień, nie żadna otwarta próba.

Wymagania odnośnie otwarcia próby zostały już przytoczone.

[Edytowany przez myfa dnia 06.12.2003 o 00:41 ]
phm. Bartosz Myszkowski

szmyf

Post autor: szmyf » 08 gru 2003, 23:18

heh - w sumie pewnie i masz racje. np akuratnie u nas w hufcu aby otworzyc pwd. trzeba miec otwarta probe HO ("... otwarcie próby na piąty stopień harcerski..."), a zeby pwd. zamknac trzeba najpierw zamknac HO ("Posiadanie piątego stopnia harcerskiego."). zapomnialem dopisac, ze chodzi tu o wymagania naszego hufca (K-ów Nowa-Huta)

--
//szmyf//

Alienek
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Alienek » 08 gru 2003, 23:48

U nas jest podobnie: do otwarcia pwd trzeba otworzyć HO, lecz do zamknięcia nie potrzeba zamknięcia HO.... pwd można zamknąć wcześniej. :D
Rafał Półbratek
191 WDW "Czarny Szlak"
Warszawa Mokotów
poza tym w HGR Bemowo

Febe

Post autor: Febe » 09 gru 2003, 16:07

Nie jesteś za stary, myslę, ze sama jestem najlepszym na to przykładem. Moja życiowa wędrówka z harcerstwem zaczęła się w wieku 21 lat i pewnie, że czasem czułam się dziwnie, jak na kursie drużynowych średnia wieku była 16 a ja taka stara, ale niczego nie żałuje, choc na pewno tego, że nie wstąpiłam do harcerstwa wcześniej. Nie zwlekaj- warto

p.m.p.

Post autor: p.m.p. » 02 lut 2004, 23:23

jak to sie mowi... madry człowiek, madre słowa... :)

--
It's Like 10000 spoons. when all you need is a knife

Ursus
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Ursus » 04 lut 2004, 00:29

A ja noszę już 23 wiosenki na karku i w moim środowisku to nie jest aż taki "stary" wiek. Jak dla mnie to nigdy nie jest się na to za starym, kwestia tylko czego się później oczekuje od harcerstwa i do jakiego typu drużyny chce się wstąpić.
Ursus
Przyboczny 36HDCzB"Kombinatorzy"
Chorągiew śląska Hufiec Jastrzębie Zdrój
"Prawdziwa ambicja to ciągłe dążenie do celu, którego nigdy nie osiągamy, bo ciągle dźwigamy poprzeczkę...!"

Maroko_Nysa
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Maroko_Nysa » 09 lut 2004, 10:53

Hehe czytam sobie tutaj wpisy i musze powiedziec ze macie racje , nigdy nie jest za ozno na zhp ;] W moim hufcu szczepowy pewnego szczepu przebil juz chyba 60 takze nie masz sie co matwic ;]
pwd. Michał Mroczek
Hufiec Nysa
http://nysa.zhp.pl

saper
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: saper » 18 lut 2004, 18:40

Na harcerską przygodę nigdy nie jest za późno! U nas w drużynce jest człowiek, który dołączył do naszej ekipy w wieku 26lat! Nastoletni "chcący" nie powinni się przejmować swoim wiekiem!
pwd. Jakub Miechowiecki HO
2 Grudziądzka Drużyna Harcerska TWIERDZA im. Tadeusza Maślonkowskiego ps."Sosna"

hyziek

Post autor: hyziek » 23 lut 2004, 16:54

drogi "stary"-dziewietnastoletni:)
skoro ty jestes "stary" to co ja mam powiedziec kiedy niedlugo skoncze 21 lat:)? w kazdym badz razie mysle, ze gdybys podal na forum z jakiego jestes miasta to w niedlugim czasie dostalbys mnustwo propozycji:) tacy to juz my-harcerze jestesmy, a przynajmniej moi znajomi harcerze.

HO Anna Krych

Kinka
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Kinka » 28 lut 2004, 16:51

Tak... zawsze z otwartymi ramionami przyjmujemy nowych członków niezależnie od wieku, majątku i miejsca zamieszkania. Jestem tego najlepszym przykładem. Należę do drużyny z hufca oddalonego o 100km od mojej rodzinnej miejscowości. Działamy wspólnie, wspieram drużynę jak mogę, a niedługo będę zakładać zastęp u siebie...
"Poinformowany jest ten, który wie, gdzie znaleźć to, czego nie wie" :)

szarawa
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: szarawa » 17 cze 2006, 11:04

Odkopuję ten temat, bo chciałabym wstąpić do harcerstwa (18lat), a niezbyt się orientuję w sprawach organizacyjnych (czytam to forum, ale nie rozumiem co drugiego zdania :/) Czy znalazłaby się jakaś instrukcja dla totalnego żółtodzioba?

Czytacz
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Czytacz » 17 cze 2006, 11:47

szarawa - poszukaj drużyny wędrowniczej w swojej okolicy i naprzód :)

I co rozumiesz przez "instrukcję"?
pwd. Piotr Kołodziejski
Hufiec Łódź-Śródmieście

Zespół ds. Wsparcia Technicznego
Wydział Nowych Technologii GK

szarawa
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: szarawa » 17 cze 2006, 13:20

na razie nie mogę poszukać, bo nie wiem, gdzie mnie wiatr zawieje ;)
a ta instrukcja... cóż, po prostu w ogóle nie wiem, czego mam się spodziewać na starcie

Zablokowany
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Wędrownicy”