Czy specjalność Pożarnicza umarła czy została zapomnian

forum harcerskich drużyn pożarniczych
ODPOWIEDZ
szeker
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: szeker » 26 lut 2011, 14:49

Czuwaj!
Z bólem serca zaczynam ten wątek ale skoro e-mail specjalności nie działa to możne się w końcu coś dowiem tutaj. Poszukuje środowisk harcerskich pracujących ze specjalnością pożarniczą chętnych do współpracy wymiany doświadczeń, marzy mi się biwak obóz na którym mogli by się spotkać harcerze naszej specjalności ale sam tego nie zrobię. Może ktoś ma podobne odczucia, marzenia zapraszam do współpracy i dyskusji.

Witek

Piotr.Pietrzak
Użytkownik
imię i nazwisko: Piotr Pietrzak
stopień instruktorski: hm
stopień harcerski: HR
Hufiec: brak
Chorągiew: GK ZHP
organizacja: ZHP

Post autor: Piotr.Pietrzak » 26 lut 2011, 16:53

Dołączam się do pytania, sam nie działam z tą specjalnością, mimo to chętnie nawiązałbym kontakt z takimi drużynami ;)
hm. Piotr Pietrzak

rentgen
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: rentgen » 09 mar 2011, 12:04

Działamy! I to często aktywnie. Tylko jest nas mało i nie mamy ze sobą kontaktu, warto coś w tym temacie zmienić.
Środowiska często alienują się (po co mamy szukać kontaktów gdzieś daleko, jak można się dogadać z działającą w sąsiedniej wiosce, lub na innym osiedlu MDP), w chorągwiach nie działają stosowne inspektoraty (bo po co komu inspektorat, gdy jest jedna HDP w chorągwi...), drużyny też nie często nie dbają o to, żeby takie struktury powstawały (jakby co to pomoże ZOSP RP).
Jeżeli chodzi o Małopolskę: działa moja 25 HDP (Kraków - Podgórze). Najbliższe "geograficznie" znane mi środowisko to Łańcut, działała jeszcze Trzebinia, ale środowisko padło (jest iskierka nadziei, bo z Hufcem Trzebinia jeżdżą na obozy "eMDePioki").
Przyłączam się do apelu i proszę o kontakt!
Ostatnio zmieniony 09 mar 2011, 12:52 przez rentgen, łącznie zmieniany 1 raz.
phm. Paweł Duran HR
25 HDP przy OSP Kostrze
Hufiec Kraków - Podgórze
http://25hdp.zhp.net.pl
http://kpw.org.pl

ODPOWIEDZ
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Pożarnictwo”