Jak zacząć z pożarnictwem?

forum harcerskich drużyn pożarniczych
ODPOWIEDZ
Nistrz umysł
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Nistrz umysł » 31 mar 2010, 14:13

Wpadłem ostatnio na pomysł że chciałbym ruszyć coś z pożarnictwem w moim hufcu, chciałbym się w związku z tym dowiedzieć jak sprawa ogólnie wygląda, jak to zacząć, z kim i czy jest możliwość dalszego działania w drużynie w której jestem i jednoczesnego działania z harcerskim pożarnictwem?
http://ekborowiecki.wordpress.com/
Drop out, Turn on, Tune in (Timothy Leary)
Zrywka!

sikor
Stały bywalec
imię i nazwisko: Janusz Sikorski
stopień instruktorski: hm
stopień harcerski: HR
Hufiec: Ziemi Tyskiej
Chorągiew: Śląska
organizacja: ZHP
Kontakt:

Post autor: sikor » 31 mar 2010, 14:24

Jest możliwość działania w 2 drużynach (jeśli masz tyle czasu)
Najlepiej zgłoś się do druhny Oli Lechockiej w biurze komendy chorągwi. Powinna mieć (a jeśli nie ma to będzie wiedziała kto ma) tekst porozumienia pomiędzy Chorągwią Śląską a Komendą Straży Pożarnej. Mając to porozumienie w garści będziesz wiedział jak ma przebiegać współpraca pomiędzy jednostkami straży a drużynami harcerskimi, i oczywiście będziesz miał z czym iść do komendanta straży w Twojej miejscowości.
hm. Janusz Sikorski HR
Redaktor Naczelny czasopisma "Harcerz Rzeczypospolitej"
lesni.pl hr.bci.pl
Przewodniczący ŚKPW

szeker
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: szeker » 07 maja 2010, 12:30

Czuwaj!
Zdarzyło się tak, iż "w spadku po przyjacielu" przypadł mi zaszczyt prowadzenia Harcerskiej Wielopoziomowej Drużyny Pożarniczej. Szczęściem w nieszczęściu jest fakt, iż w skład drużyny wchodzą miedzy innymi członkowie OSP więc z pośród nich wybrany został, Szef wyszkolenia. Jednak i tak jestem w bardzo ciężkiej sytuacji z racji tego iż nie znam żadnej innej drużyny pożarniczej a co za tym idzie, drużynowego którego mógł bym się poradzić w kwestiach organizowania roku pracy z taką drużyna gdyby nie ogromna pomoc ze strony Naczelnika miejscowej OSP istnieje spore prawdopodobieństwo iż drużyna przestała by istnieć. Proszę wszystkich którzy są w stanie udzielić mi jakichś porad o wypowiedź publiczną lub e-mail’a na adres drużyny 18whdp@gmail.com

ODPOWIEDZ
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Pożarnictwo”