Strażnik Ochrony Przyrody?

forum specjalności ekologicznej i harcerzy leśnych
Zablokowany
pigmejowa

Post autor: pigmejowa » 12 maja 2004, 09:15

A no łczy siętak, że ZHP jakiś-tam-sposób kształtuje oba te, że tak powiem, czynniki. I ja tego dowieść muszę. Dlatego zapytuję :)

--
"Ta droga długa jest..."

mleco
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: mleco » 13 maja 2004, 07:41

jasne, ze może...sytuacja prosta- nie ma już czegoś takiego, jak Straz Ochrony Przyrody...zlikwidowana i to całkiem niedawno:( Dlaczego?? :)Pytaj tych "wyżej".
ćwik Marcin Nowak
Hufiec Jastrzębie Zdrój

19kldh
Stały bywalec
imię i nazwisko: Czesław Przybytek
stopień instruktorski: hm
stopień harcerski: HR
Hufiec: Kraków-Krowodrza
Chorągiew: Krakowska
organizacja: ZHP
Kontakt:

Post autor: 19kldh » 13 maja 2004, 10:47

mleco napisał:
jasne, ze może...sytuacja prosta- nie ma już czegoś takiego, jak Straz Ochrony Przyrody...zlikwidowana i to całkiem niedawno:( Dlaczego?? :)Pytaj tych "wyżej".
Nie tyle zlikwidowano SOP ile zlikwidowana została podstawa ustawowa do działania (uprawnień) SOP. Ale targi o te uprawnienia nadal trwają, przy kazdej próbie nowelizacji ustawy o ochronie przyrody.
hm. Czesław Przybytek HR
http://19kldh.pl
tel. 519-160-185

pigmejowa

Post autor: pigmejowa » 13 maja 2004, 14:09

A no łczy siętak, że ZHP jakiś-tam-sposób kształtuje oba te, że tak powiem, czynniki. I ja tego dowieść muszę. Dlatego zapytuję :)

--
"Ta droga długa jest..."

mleco
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: mleco » 13 maja 2004, 22:59

tak to...moze SOP faktycznie dalej działają, ale nie ma już tych uprawnień...I chyba nie reaktywują tego:( taka impreza sprzed nosa...:(
ćwik Marcin Nowak
Hufiec Jastrzębie Zdrój

saper
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: saper » 14 maja 2004, 00:39

U nas w Grudziądzu SOP stworzył stowarzyszenie dodając coś do starej nazwy (jakieś słowo, ale nie pamiętam jakie). Jest tam kilku naszych instruktorów i harcerzy (ja również się w to jakiś czas bawiłem), chodzą do lasu na patrole nocne, dzienne raczej w okresie świąt Bożego Narodzenia i Wszystkich świętych. Kontrolują stragany z choinkami i świerkiem, łowiska, zdejmują wnyki, wyłapują samochody w lesie,w których... :D itp. Trzeba uważać, bo może być groźnie jak traficie na kłusownika. Każde wyjście lepiej zgłaszać (teren i czas patrolu)i zabrać jeszcze z 2 kolegów dla bezpieczeństwa.
Żeby być w SOPie trzeba znać ustawy i inne przepisy-tego trzeba się nauczyć przynajmniej na początek. Nie wiem jak teraz jest z wystawianiem mandatów i czy możecie na terenie całego kraju. (SOP jako taki już nie istnieje), ale kiedyś w górach znajoma nałapała sporo ludzi w Tatrach za schodzenie ze szlaku.;) no i sypały się mandaty.
Szkoda, że SOPu już nie ma :~( To były czasy...
pwd. Jakub Miechowiecki HO
2 Grudziądzka Drużyna Harcerska TWIERDZA im. Tadeusza Maślonkowskiego ps."Sosna"

pigmejowa

Post autor: pigmejowa » 14 maja 2004, 23:00

--
"Ta droga długa jest..."

Zablokowany
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Ekologia”