Silesia'2008 - jak było na poprzednich zlotach (TATRACOR, O

19kldh
Stały bywalec
imię i nazwisko: Czesław Przybytek
stopień instruktorski: hm
stopień harcerski: HR
Hufiec: Kraków-Krowodrza
Chorągiew: Krakowska
organizacja: ZHP
Kontakt:

Post autor: 19kldh » 04 wrz 2007, 13:22

słoń pisze:Impreza będzie mam nadzieję harcerska (skautowa) jak i poprzednie zloty VII TATRACOR i VIII ORBIS (w których brałem udział) i z dioścwiadczeń swoich i swoich harcerzy wiem że było super i wszyscy byli zadowoleni. I dla mnie to jest normalne.
Opisz swoje (i swoich harcerzy) doświadczenia.
Ja i moi harcerze nie byliśmy, więc może napiszesz coś co nas zachęci.
hm. Czesław Przybytek HR
http://19kldh.pl
tel. 519-160-185

słoń
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: słoń » 05 wrz 2007, 06:12

W skrócie mogę powiedzieć było super. Do TATRACORU i ORBISU przygotowywalismy się przez cały rok realizując wymagania i przygotowując się logistycznie i językowo. Roboty było dużo ale warto było. Umiejętności jakie nabyli harcerze pozwoliły na zlotach dogadać się ze skautami z innych krajów jak również pokazać im na czym polega harcerstwo i co to jest za kraj Polska. Bo dla np Katalończyków bylismy jakby ludźmi z niewiadomo skąd. A przez zlot poznalismy się i zawiązalismy przyjaźnie które do tej pory są utrzymywane.
Dodatkowo poznalismy masę gier i zabaw skautowych w które do tej porysą stosowane na zbiórkach w druzynach szczepu.
hm Andrzej Laksa
komendant hufca
chorągiew śląska

19kldh
Stały bywalec
Kontakt:

Post autor: 19kldh » 05 wrz 2007, 09:34

słoń pisze:W skrócie mogę powiedzieć było super. (....) A przez zlot poznalismy się i zawiązalismy przyjaźnie które do tej pory są utrzymywane.
Dodatkowo poznalismy masę gier i zabaw skautowych w które do tej porysą stosowane na zbiórkach w druzynach szczepu.
A coś więcej o samych zlotach ?
hm. Czesław Przybytek HR
tel. 519-160-185

youstyn
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: youstyn » 05 wrz 2007, 11:22

A jakie konkretnie pytania?
"...Jutro jest zawsze czyste i wolne od błędów..."

19kldh
Stały bywalec
Kontakt:

Post autor: 19kldh » 05 wrz 2007, 11:40

A bez pytań ?
Potrafisz zachęcić, bez pytań ?
Zachęć, bez sloganów i ogólników, 14-15-letniego zastępowego.
Ostatnio zmieniony 05 wrz 2007, 11:52 przez 19kldh, łącznie zmieniany 1 raz.
hm. Czesław Przybytek HR
tel. 519-160-185

youstyn
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: youstyn » 05 wrz 2007, 12:24

To Ty ten 14-15 letni zastępowy? :P Zachęcić potrafię, ale wolę konkrety od lania wody.

słoń
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: słoń » 05 wrz 2007, 12:26

Zachęcić? hmmm ja tylko pierwszy raz powiedziałem że jedziemy na zlot skautowy który odbędzie sie w roku 2004 na Słowacji (TATRACOR) . Był to wrzesień 2003 roku. Rada Drużyny przyklasnęła temu pomysłowi i udało nam się zakwalifikować i pojechać. Od tamtego czasu w druzynie której już zresztą nie prowadzę utarł się zwyczaj że jeździmy co dwa lata na zlot. Czemu? bo tam są nowe pomysły do wykorzystania, tam są nasi znajomi z poprzednich zlotów, tam jest to co wszystko związane jest ze skautingiem. Od TATRACORU nawiązane przyjaźnie procentują dzieciaki piszą meile ze swoimi kumplami z innych krajów wymieniają się pomysłami ...
Od tamtego zlotu minęły już 3 lata a w tym czasie byliśmy na ORBISIE w Czechach (2006) i INTERCAMPIE we Francji (2007). No i wybnieramy się oczywiście na SILESIę i nie muszę szukac chętgnych bo to stało się oczywiste że ekipa już nie z druzyny ale ze szczepu chce jechać. Zachęcać już nie trzeba. :)
hm Andrzej Laksa
komendant hufca
chorągiew śląska

youstyn
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: youstyn » 05 wrz 2007, 13:23

Poza tym dla kilkunastoletnich harcerzy i harcerek jest to olbrzymia frajda, że nie tylko mogą się wykazać w nowych dla nich zupełnie okolicznościach, jak częściowe przestawienie się na posługiwanie innym językiem (co potem oczywiście procentuje nie tylko w życiu osobistym, ale i w wynikach w nauce jęz. obcych).

gzk84
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: gzk84 » 05 wrz 2007, 13:48

Uczestników zachęcać raczej nie trzeba co pokazuje większość zlotów mimo niedociągnięć organizacyjnych uczestnicy wyjeżdżają z zadowolonymi minami. Co wyróżnia zloty środkowoeuropejskie od innych krajowych to wielokulturowość no chyba że środowiska jadą się"kisić" w swoim sosie a i z takimi się spotkałem. Na przykładzie Orbisu mogę powiedzieć okiem international program staff że część zajeć średnio przygotowana a uczetsnicy zadowoleni bardzo. Oczywiście niektóre elementy były zrobione rewelacyjnie. Byle pogoda dopisała to już część sukcesu.
hm. Jakub Juszyński

19kldh
Stały bywalec
Kontakt:

Post autor: 19kldh » 05 wrz 2007, 17:39

youstyn pisze:To Ty ten 14-15 letni zastępowy? :P Zachęcić potrafię, ale wolę konkrety od lania wody.
No to napisz konkrety, bez lania wody.
hm. Czesław Przybytek HR
tel. 519-160-185

19kldh
Stały bywalec
Kontakt:

Post autor: 19kldh » 05 wrz 2007, 18:24

gzk84 pisze:Uczestników zachęcać raczej nie trzeba co pokazuje większość zlotów mimo niedociągnięć organizacyjnych uczestnicy wyjeżdżają z zadowolonymi minami. Co wyróżnia zloty środkowoeuropejskie od innych krajowych to wielokulturowość no chyba że środowiska jadą się"kisić" w swoim sosie a i z takimi się spotkałem. Na przykładzie Orbisu mogę powiedzieć okiem international program staff że część zajeć średnio przygotowana a uczetsnicy zadowoleni bardzo. Oczywiście niektóre elementy były zrobione rewelacyjnie. Byle pogoda dopisała to już część sukcesu.
Zajęcia w Kielcach prowadziłem razem z grupą moich drużynowych i przybocznych. Mieli dużą swobodę w wykorzystaniu czasu wolnego od zajęć (lub ich przygotowań). Mogli więc swobodnie "bobrować", a do tego nie mieli problenów żywieniowych (sami kucharzyli). Pewnie dzięki temu skupili swą uwagę na "programie". Oceny można podsumować cytatem wypowiedzi jednego z nich (15-letni przyboczny zuchowy) :
Fajny mają ten zlot, fajnie się bawią, moje zuchy pewnie by się dobrze bawiły. Spotkałem dużo fajnych ludzi, tylko .... Druhu, czy dobrze rozumiem że wg jej organizatorów impreza harcerska różni się od nieharcerskiej tylko tym że uczestniczą w niej harcerze ?
I powiem szczerze, nie za bardzo wiedziałem co mam mu odpowiedzieć.
Czym wg Ciebie winna (a może nie ?) różnić impreza harcerska.
hm. Czesław Przybytek HR
tel. 519-160-185

słoń
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: słoń » 06 wrz 2007, 10:54

Ja zadałbym mu pytanie co rozumie pod hasłem "Fajny maja ten zlot ..." bo to był zlot ZHP czyli nasz , wszystkich harcerzy. No cóż mogę się mylić w ocenie sytuacji...
hm Andrzej Laksa
komendant hufca
chorągiew śląska

19kldh
Stały bywalec
Kontakt:

Post autor: 19kldh » 06 wrz 2007, 11:34

A doczytałeś jaki był jego status na zlocie ?
Gdy zastąpisz "mają" na "mamy" czy to istotnie zmieni ?
hm. Czesław Przybytek HR
tel. 519-160-185

słoń
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: słoń » 06 wrz 2007, 12:16

Doczytałem i rozumiem że przyboczny to jest funkcja w ZHP. No i to że pomagał prowadzić zajęcia chyba nie zmienia faktu że był na zlocie . Chyba że znów się mylę.
ale tro jest zresztą nie związane z tematem .
hm Andrzej Laksa
komendant hufca
chorągiew śląska

19kldh
Stały bywalec
Kontakt: