Furażerki.. kto może nosić?

forum poświęcone innym tematom związanym z harcerstwem
ODPOWIEDZ
czmiela888
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: czmiela888 » 24 lis 2012, 12:18

Bardzo proszę o pomoc..

Czy tylko Drużyny o specjalności lotniczej mogą nosić furażerki? Czy są na to jakieś paragrafy w regulaminie?

Folko
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Folko » 25 lis 2012, 20:36

Według regulaminu mundurowego (http://dokumenty.zhp.pl/pliki/glowny_20 ... 9_2005.pdf) - drużyna harcerska może nosić szare/zielone furażerki bez posiadania specjalności.

Z drugiej strony ja się nie znam i truskawki cukrem posypuję, bo kiedyś dostałem ochrzan za pomysł kapeluszy skautowych u chłopców harcerzy, które mimo, że dopuszczalne wg. regulaminu - są zarezerwowane dla wędrowników.
Ostatnio zmieniony 25 lis 2012, 20:37 przez Folko, łącznie zmieniany 1 raz.
This world is made of LOVE & PEACE : VtS
66 Harcerska Drużyna Obronna "KaTet"
im. gen. Roberta Baden Powella

www.katet.pl

royas
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: royas » 27 lis 2012, 11:36

A czy osoba, która twierdziła, że są zarezerwowane dla wędrowników, czymś to poparła oprócz własnego autorytetu? :)

Tak na marginesie w Regulaminie jest jeszcze jeden błąd. Kapelusz "Olga" jest narysowany przy wędrowniczkach, a wypisany przy instruktorkach.
Tomasz Rojek

Folko
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Folko » 27 lis 2012, 11:37

Oczywiście, że nie - ale tak to już często jest, że bardziej można sobie problemów narobić łamiąc zwyczaj czy tradycję, niż przepisy ;)
This world is made of LOVE & PEACE : VtS
66 Harcerska Drużyna Obronna "KaTet"
im. gen. Roberta Baden Powella

www.katet.pl

Alek
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Alek » 28 lis 2012, 09:06

...bo na pewno proces wychowawczy się załamie jak u harcerzy dasz kapelusz skautowy.... przecież on jest "wybitnie wędrowniczy"... sic!
no ale autorytet "Druha"/"Druhny" ma często wyższy priorytet niż zdrowy rozsądek w ocenie pracy wychowawczej i doborze elementów składowych...
Per Concordia Ad Victoria

leon01
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: leon01 » 30 lis 2012, 01:39

To jest jakaś paranoja. Rada drużyny określa barwy drużyny jak i nakrycie głowy. Jedynym rozsądnym i zgodnym z regulaminem mundurowym jest: jednolicie dla całej drużyny. No i oczywiście element umundurowania powinien być zgodny z tym regulaminem. Jeśli ktoś twierdzi inaczej niech pokaże ci zapis w regulaminie mówiący, że jest inaczej.
10 HDŻ Katowice
Zło dobrem zwyciężaj.

Jarosław Szymaniak
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Jarosław Szymaniak » 30 lis 2012, 08:46

Kiedyś Rada Szczepu pod wodzą Komendanta Szczepu i udziale klakierów (byłej kadry szczepu) specjalnie zaproszonej na tą radę odbyła nade mną sąd bo miałem czelność nabyć dla działaczy klubu specjalnościowego chusty z logiem klubu nadmieniam że oczywiście w innych barwach niż noszone w drużynach szczepu. Zarzucono mi m.in zamach na środowisko, rozbijanie środowiska i nie pomogło żadne tłumaczenie i przedstawianie regulaminów.

Jarosław Szymaniak
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Jarosław Szymaniak » 30 lis 2012, 08:48

Kiedyś Rada Szczepu pod wodzą Komendanta Szczepu i udziale klakierów (byłej kadry szczepu) specjalnie zaproszonej na tą radę odbyła nade mną sąd bo miałem czelność nabyć dla działaczy klubu specjalnościowego chusty z logiem klubu nadmieniam że oczywiście w innych barwach niż noszone w drużynach szczepu. Zarzucono mi m.in zamach na środowisko, rozbijanie środowiska i nie pomogło żadne tłumaczenie i przedstawianie regulaminów.
Folko pisze:Oczywiście, że nie - ale tak to już często jest, że bardziej można sobie problemów narobić łamiąc zwyczaj czy tradycję, niż przepisy ;)
Ostatnio zmieniony 30 lis 2012, 08:49 przez Jarosław Szymaniak, łącznie zmieniany 1 raz.

Alek
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Alek » 30 lis 2012, 11:25

....nie warto być członkiem szczepu w którym się tak działa - zatem nie powinno być to kłopotem dla nikogo racjonalnie myślącego
Per Concordia Ad Victoria

19kldh
Stały bywalec
imię i nazwisko: Czesław Przybytek
stopień instruktorski: hm
stopień harcerski: HR
Hufiec: Kraków-Krowodrza
Chorągiew: Krakowska
organizacja: ZHP
Kontakt:

Post autor: 19kldh » 30 lis 2012, 16:47

Folko pisze:Oczywiście, że nie - ale tak to już często jest, że bardziej można sobie problemów narobić łamiąc zwyczaj czy tradycję, niż przepisy ;)
Jarosław Szymaniak pisze:Kiedyś Rada Szczepu pod wodzą Komendanta Szczepu i udziale klakierów (byłej kadry szczepu) specjalnie zaproszonej na tą radę odbyła nade mną sąd bo miałem czelność nabyć dla działaczy klubu specjalnościowego chusty z logiem klubu nadmieniam że oczywiście w innych barwach niż noszone w drużynach szczepu. Zarzucono mi m.in zamach na środowisko, rozbijanie środowiska i nie pomogło żadne tłumaczenie i przedstawianie regulaminów.
Alek pisze:....nie warto być członkiem szczepu w którym się tak działa - zatem nie powinno być to kłopotem dla nikogo racjonalnie myślącego
To trochę bardziej skomplikowane. Z tym przedstawianiem regulaminów ZHP, kontra "regulaminy" szczepu.
hm. Czesław Przybytek HR
http://19kldh.pl
tel. 519-160-185

ODPOWIEDZ
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Inne”